Kireç Pireleri Öldürür Mü? Pireleri Ne Öldürür? Doğal Çözümler
  1. Ana Sayfa
  2. Püf Noktaları

Kireç Pireleri Öldürür Mü? Pireleri Ne Öldürür? Doğal Çözümler

0

Kireç, pireleri öldürür. Kireç, pirelerin vücutlarını kurutarak ölmelerini sağlamaktadır. Böyle bir amaç nedeniyle kireci kullanmak cildi yaktığı ve çim alanlarını tahrip ettiği nedeniyle son çare olarak kullanılması önerilmektedir. Eğer, kireç kullanacaksanız belirli aralıklarla çimlere serpiştirerek kullanabilirsiniz çünkü çim alanları tahrip olabilir.

Tarımsal kireçleri ise larva ve pireleri kurutan başka bir alternatiftir. Genellikle bahçıvanlar ve çiftçiler tarafından hafif pestisit olarak kullanılır. Kolay dağıtım için su ile karıştırılır ve diğer bitkilere püskürtülerek de kullanımı mümkündür.

Bu konuda nemli ve çimenli alanların pirenin üreme için en uygun ortam olduğunu unutmamak gerekmektedir. Pire larvaları ortaya çıkmasından 90 gün öncesine kadar uykuya dalabilme özelliğine sahiptir. Bu durumu unutmadan kireç dökme işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Pireleri Ne Öldürür?

  1. Böcek ilaçları ile ilaçlama yapmak
  2. Elektrikli süpürge ile pirileri öldürmek
  3. Evcil hayvanları pirelerden korumak

1. Böcek İlaçları İle İlaçlama Yapmak

Özellikle pirelerin oluşmasını engellemek için evinizi böcek ilaçları ile ilaçlama yapmanız etkili olacaktır. Botanik tozu ile borat tozu ile ya da borik asitle karıştırılarak pireleri öldürmenin kolay yolunu bulmanız mümkündür. Özellikle yetişkin bir Pire ortalama 2 ila 3 ay ya da 100 güne kadar yaşar. Bu yüzden yumurtadan yeni çıkan bir larva 3 gün içinde beslenmezse açlıktan ölür.

2. Elektrikli Süpürge İle Pireleri Öldürmek

Evdeki pireleri öldürmek istiyorsanız ve ilaç kullanmak istemiyorsanız elektrikli süpürge ile pireleri yok edebilirsiniz. Evde en fazla kullanılan yerleri haftada 3 – 4 kez süpürge ile temizlediğinizde pireleri ciddi anlamda yok edersiniz. Süpürgenin çekim gücüne pireler dayanamaz.

3. Evcil Hayvanlarınızı Pirelerden Korumak

Evcil hayvanlarınızı sürekli olarak yıkamak pirelerin eve girişini geciktirir ve sizi pirelerden korur. Bu yüzden kesinlikle pirelerden korumak için evcil hayvanınızı temiz tutmanız önemli olacaktır. Bazı durumlarda evcil hayvanlar pireyi evinize sokabilir. Hayvanın hikyenine dikkat etmeniz gerekir.

Pire Suda Boğulur Mu?

Pireler suda boğulmazlar. Suyun yüzey gerilimi pireleri boğacak kadar ağır değildir. Bu yüzden suya bulaşık deterjanı ya da çamaşır suyu eklemek suyun yüzey gerilimini azaltmanızda size yardımcı olacaktır. Bu şekilde pireler suya atlayarak cenin sanacak ama siz onlara tuzak kurmuş olacaksınız. Onlar suya atladığı andan itibaren yok olacaktır.

Pirelerin tek başına suda boğulması mümkün değildir. Evinizi Sadece su ile temizledikten sonra pirelerden kurtulacağınızı düşünmek yanlış bir düşüncedir. Bu yüzden sağlıklı bir temizlik için çeşitli temizlik malzemelerini kullanmanız gerekmektedir. Bu noktada elektrik süpürgesini tavsiye ederiz.

Eczanelerde Pire İlacı Var Mı?

Eczanelerde pire ilaçları bulunmaktadır. Birçok eczanede ve hatta internet sitesinde rahatlıkla satın alabilmeniz mümkündür. Özellikle Kapalı alanda evcil hayvan besleyen insanlar için bu ilaçları sürekli olarak evlerinde bulunması gerekmektedir. Belirli aralıklarla da ilaçları kullanmanız faydanıza olacaktır.

Pire Öldüren İlaçlar

  • Bayer Pire – Kene – Bit – Genel Haşere Ilacı Böcek Ilacı *50 gr *
  • BayerSolfac Wp 10 Tüm Haşereler Için Toz Böcek Ilacı
  • BelsavBasudin Dc Haşere Ilacı
  • BayerK-othrine Sc50 Hamamböceği Pire Tahtakurusu Ve Sivrisinek Etkili Konsantre 50 Ml
  • ChrysamedBöcek Ilacı Insektisit Max 2 Lt

Sirke Pireyi Öldürür Mü?

Elma sirkesi pireleri uzaklaştırmak için etkili bir seçenektir. İçerisinde yarı yarıya su ve elma sirkesi bulunan bir karışımı alın ve iyice çalkalayıp kullanın. Daha sonra evde beslediğiniz kedi ve köpeğinizin üzerine sıkın ve pireler uzaklaşsın.

Evcil hayvanınız üzerine sıkılan sirkeli suyu yalama gibi bir elimde bulunduğunda ise kesinlikle korkmamamız gerekmektedir. Zarar vermeyecek aksine onun daha iyi bir vücut yapısına sahip olmasını sağlayacaktır.

Yağmur Pireleri Öldürür Mü?

Yağmur pireleri öldürmez. Pirelerin ölmesi için sadece su yeterli değildir. Suyun dışında çeşitli asidik özellik gösteren ya da temizlik malzemeleri kullanması gerekir. Aksi takdirde sadece su ile pirelerin öldürmek yanlış bir tutumdur.

İlginizi çekebilir: Pireyi Deve Yapmak Deyiminin Anlamı Nedir? Cümle İçerisinde Kullanımı

Pire Hangi Kan Grubuna Gelir?

Pireler İnsan vücudunda herhangi bir kan grubu seçmezler. Böcekler gibi özellikle sıfır kan grubuna giden bir yapıya sahip değildirler. Her insan ulaşabilmekte ve sıkıntılar doğurabilmektedir.

Pire İnsan Vücudunda Nerede Yaşar?

Pire İnsan vücudunda genellikle kıvrım bölgeleri, el ve ayak bilekleri ya da kol ve bacak bölgelerinin lezyonlarının en sık izlediği yerlerde bulunmaktadır. Kaşıntı yapması ve çevresinde kızarık oluşturması ile kendini göstermektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın