Playboy Ne Demek?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Playboy Ne Demek?

0

Playboy ne demek kısaca anlatırsak, maddi durumu çok iyi olduğu için çalışmaya ihtiyaç duymayan, vaktini kadınlarla eğlenceye harcayan erkek anlamına gelir.

Playboy, İngilizce oyun (play) ve erkek çocuk (boy) kelimelerinin birleşmesiyle türetilmiştir. Türkçe’ye yerleşmiş bir kelime olmasına rağmen, Türkçe’ye oyuncu erkek olarak çevrilmesi mümkündür.

Playboy Nedir?​

Playboy erkek, hayatın zevklerini yaşayabilmek için herhangi bir engel tanımayan, imkanlarını tamamen daha fazla zevk alarak yaşamak için kullanan erkeklere denir. Playboylar genellikle çok eşli (poligam) ve partnerlerinin birbirinden haberinin olmasını umursamayan insanlardır.

Böyle yaşam tarzı süren insanlar, genellikle aileden kalan büyük bir mirası kullanır ya da ailesi onlara bu imkanları tanır. Playboy hayatı sürebilmek için, maddi imkanların fazla olması gerekir.

Playboy kişiler, genellikle heteroseksüel yönelime sahiptir. Aseksüel kişilerin playboy oldukları pek görülmemiştir.

Playboy Dergisi Nedir?​

Playboy dergi, 1953 yılında Hugh Hefner tarafından kurulmuş yetişkin erkek dergisidir. ABD’de çıkan orijinal Playboy dergisi, sadece pornografik içerikli bir dergi olarak bilinse de, aslında bir yaşam tarzı ve eğlence dergisidir. Dergiye poz veren modeller, çıplak veya yarı-çıplak pozlar verir ve bu pozlar, derginin tamamını kaplamaz. Bu modeller, Playboy kızları olarak anılır.

1980 yılında ise, dergi içeriğine yakın yayın yapan Playboy TV kuruldu. Bu kanal, günümüzde de yayınlarına Amerika kıtası, Japonya, Güney Kore ve İsrail’de devam etmektedir.

Playboy dergisi Türkiye sayıları da, 1985 – 1995 arasında yayınlandı.

Playboy Logo Nasıldır?​

Playboy logo, papyon takmış siyah bir tavşan ve altında PLAYBOY yazısı şeklindedir:

playboy logo 1
playboy logo
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın