PP Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

PP Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

0

PP krem; açılımı “Pink Perfect” yani “Mükemmel Pembe” olan, makyajın ciltle bütünlük sağlayabilmesi için kullanılan kremdir. PP kremler alfabe kremlerinin bir devamı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer kremlerin çoğunun aksine kapatıcı ya da renk eşitleyici özelliği bulunmamaktadır. İçerdiği silikon parçacıkları ile ciltteki boşlukları doldurmaktadır ve cildi pürüzsüz bir hale getirmektedir. Bu yönüyle başarılı bir makyaj bazı olarak karşımıza çıkmaktadır.

PP Krem Ne İşe Yarar?

PP krem yararları; cilt üzerindeki boşlukları doldurmak, makyajın ciltle bütünleşebilmesini sağlamak, cilde ışıltı vermek olarak sıralanabilmektedir. PP kremler genellikle makyajdan önce baz olarak kullanılmaktadır. Bir astar görevi görerek cildi makyaja hazırlarken, aynı zamanda sağladığı bakım ile cildi nemlendirmekte ve geliştirmektedir. Bununla birlikte cilt üzerindeki gözeneklerin, gözle görülecek şekilde sıkılaşmasını ve küçülmesini sağlamaktadır.

PP Krem Nasıl Kullanılır?

PP krem kullanım şekli; makyaj ürünlerinden önce bir miktar kremi alarak ince bir tabaka halinde yüz bölgesine sürmektir. PP kremler her ne kadar krem olarak isimlendirilse de, bir baz görevi görmekte ve bu yönleri sayesinde tercih edilmektedirler. Dolayısıyla tek başlarına kullanımları yaygın değildir. Bu kremler genellikle makyaj ürünleri ya da diğer kremler ile birlikte kullanılmaktadır. Bunun yanında, uygulamadan önce cildin temiz olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

PP Kremin Özellikleri Nelerdir?

  • Hafif ve ince bir yapıya sahiptir.
  • Cilde “blur” efekti vererek pürüzsüzleştirmektedir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını ve küçülmesini sağlamaktadır.
  • Cildi makyaja hazır hale getirmektedir.
  • Parlak ve pürüzsüz bir bitiş sağlamaktadır.
  • Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.
  • Cilde ışıltı vermektedir.

PP krem özellikleri bu şekilde idi. Bu kremler cildi makyaja hazırlama ve makyajın ciltle bütünleşmesini sağlama özellikleriyle öne çıkan kremlerdir. Sahip oldukları ince yapı ve kullanım kolaylığı ile pek çok kişi tarafından makyaj bazı olarak tercih edilmektedirler.

İlgili Yayın: BB Krem Nedir?

PP Krem Sivilceleri Kapatır Mı?

pp krem sivilceleri kapatir mi

PP krem sivilceler üzerinde kapatıcı olarak kullanılamamaktadır. Alfabe kremlerinin neredeyse hepsi, farklı düzeylerde de olsa kapatıcı olarak kullanılabilmektedir. Ancak PP kremler bunların aksine kapatıcı olarak değil, cildi pürüzsüz bir hale getirmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle PP kremlerin sivilceler üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Sivilceleri kapatmak için fondötenler ve alfabe kremler arasından da BB kremlerin kullanılması uygun olmaktadır.

PP Krem Hangi Ciltler İçin?

PP krem cilt tipi gözetmeksizin isteyen herkesin kullanabileceği bir kremdir. BB, CC, DD gibi diğer alfabe kremlerinde olduğu gibi, PP kremler de tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Bu durum markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir. Kimi markalar tüm bu kremleri kuru, yağlı ve karma ciltler için farklı farklı üretmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda cilt tipine uygun olan krem seçilmelidir. Bunun haricindeki kremler ise cilt tipi ne olursa olsun kullanılabilmektedir.

İlgili Yayın: FF Krem Nedir?

PP Kremi Kimler Kullanabilir?

PP kremi kullanabilecek kişiler, PP kremler herhangi bir zarar ya da yan etkisi bulunmayan kremler olduğundan dolayı, kullanmak isteyen herkestir. Kremler hizmet ettikleri amaca bağlı olarak farklı yaş gruplarına veya farklı cilt tiplerine hitap edebilmektedirler. Örneğin; anti-aging yani yaşlanma karşıtı olarak kullanılan AA kremler ileri yaşların kullanımına uygundur. Ancak PP kremler için bu gibi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

En İyi PP Krem Markası Hangisi?

En iyi PP krem markası, Ducray Keracnyl markasıdır. Kremin tam adı; Ducray Keracnyl PP Creme olarak bilinmektedir. Bu krem hafif yapısı sayesinde ideal bir makyaj bazı olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte sebum fazlasını dengeleyerek cildi matlaşmış ve arınmış bir görünüme kavuşturmaktadır. Ayrıca bu kremin sivilce ve akneye eğilimli ciltler üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın