Sarımsak Sakal Çıkarır Mı? Sakala Sarımsak Sürmek
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Sarımsak Sakal Çıkarır Mı? Sakala Sarımsak Sürmek

0

Sarımsak sakal çıkarma için sıkça kullanılan bir gıda olsa da, sakala sarımsak sürmek herhangi bir fayda sağlamamaktadır.

Internette ve sosyal medyada, sarımsak ile sakal çıkarma üzerine birçok umut verici yazı olsa da, bilimsel olarak geçerliliği olmayan bir yöntemdir. Bu yazılarda, sarımsağın saç sağlığına olan olumlu etkisi üzerinden “saç çıkarıyorsa sakal da çıkarıyordur” şeklinde ezberden bir yaklaşım ile okuyucu yanlış yönlendirilmektedir.

Sakal için sarımsak, maalesef sadece sakalınızın kokmasına neden olacaktır. Dolayısı ile, sakala sarımsak sürmek tavsiye edilmez.

Sarımsak İle Sakal Çıkarma Ne Kadar Sürer?

Sarımsak ile sakal çıkarmak mümkün olmadığı için, maalesef sakalınıza sarımsak veya sarımsak yağı sürerek beklemeniz bir fayda sağlamayacaktır.

İlginizi çekebilir: Bioblas Sarımsaklı Şampuan Saç Çıkarır Mı?

Sarımsak Saç Çıkarır Mı?

Sarımsak yağının saça faydaları arasında, saç dökülmesini engellemesi de vardır. Sarımsak zeytinyağı saç kürü kullananlar da benzer etkilerden bahsetmektedir. Ancak, sarımsağın saça etkisi sınırlıdır. Genetik faktörlerden, özellikle de erkek tipi saç dökülmesi (androgenetic alopecia) muzdaripseniz, sarımsak yağı saçlarınızın dökülmesini sadece geciktirecektir.

Yine de, sarımsak yağı saç dökülmesini geciktirdiği ve saç diplerini beslediği için çok faydalıdır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın