Saç Uzatan Pirinç Suyu Tarifi, Kullanımı ve Merak Edilenler
 1. Ana Sayfa
 2. Güzellik & Moda

Saç Uzatan Pirinç Suyu Tarifi, Kullanımı ve Merak Edilenler

0

Saç uzamasına yardımcı olan ve saçı ilgi çekici bir forma sokan pirinç suyunu şu şekilde elde edebilirsiniz;

 • Adım 1: Yarım fincan pirinci bir kaba koyun ve pirincin iki katı kadar suyu boşaltın. Örneğin, 1 parmak pirinç var ise 2 parmak su üzerine koyun.
 • Adım 2: Daha sonra ocağı yakın ve pirinci su içerisinde kaynatın.
 • Adım 3: Kaynadığından emin olduktan sonra pirinci ayrı bir kaba süzün ve suyunu alın.
 • Adım 4: Pirinç suyu soğuduktan sonra kullanabilirsiniz. Tavsiye edilen; pirinç suyunun 12 – 24 saat bekledikten sonra kullanılması.

İçindekiler

Pirinç Suyu Kaç Gün Kullanılır?

Pirinç suyu toniğinizi yaklaşık olarak 3 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bunun için buzdolabında muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Pirinç Suyu Saça Haftada Kaç Gün Kullanılır?

Pirinç suyunu haftada 2 gün kullanabilirsiniz. Saçlarınızı şampuanla iyice yıkadıktan sonra durulayın. Daha sonra pirinç suyunu masaj yaparak saç derisine uygulayın. Uygulama süreniz 3 -5 dakika kadar olmalı, daha sonra da saçlarınızı ılık suyla yıkayın ve kurutun. Bu şekilde doğru bir şekilde kullanırsanız saçlarınız daha yumuşak ve sağlıklı olur.

Pirinç Suyu Saç Rengini Açar Mı?

Pirinç suyu saç rengini parlaklaştırır, uzatır ve daha yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlar. Pirinç suyunun saç rengini açtığına dair kesin bir yargı bulunmamakta ancak saçı parlaklaştırıp pürüzsüzleştirdiği bilinmekte.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları

 • Saçı güçlendirir: İçerisinde bulunan protein sayesinde saçınız güçlenir.
 • Saçların daha sağlıklı ve daha uzamasına neden olur; B,C ve E vitaminleri sayesinde saçınız sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzar.
 • Saçlarınız karmaşık bir yapıdaysa daha düzenli bir forma sokar.
 • Saçınızı pürüzsüz bir hale getirir.
 • Saçınızın görünümü daha parlak bir hale gelir; içerisinde bulunan nişastalı solüsyon sayesinde saçlarınız daha parlak bir hale gelir.

Pirinç Suyu Saçı 1 Ayda Kaç Cm Uzatır?

Bu konu hakkında yorum yapmak doğru değildir çünkü saç uzaması genler ve beslenme düzeni ile alakalı bir durumdur. Normal bir saç günde 0,3mm uzamaktadır. Bu da ayda 1 cm’ye tekabül etmektedir. Pirinç suyu ile bu süreci hızlandırmanız mümkündür.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın