Süet Ayakkabı Islak Bezle Silinir Mi? Nasıl Silinir?
  1. Ana Sayfa
  2. Püf Noktaları

Süet Ayakkabı Islak Bezle Silinir Mi? Nasıl Silinir?

0

Süet ayakkabı ıslak bezle, silinmemekte çünkü ayakkabı modelinin kalitesini bozacağı bilindiği için temizliği kuru yöntemlerle yapılmaktadır. Bu modelde bir ayakkabı mevcutsa temizlik işlemlerini kuru bezle toz alır gibi silmek gerekmektedir.

Eğer evre temizlik imkanı bulunmuyorsa ayakkabıyı kuru temizlemeye vermek işe yaramaktadır. Evde temizlik yolları aranıyorsa da tozunu aldıktan sonra giymek daha faydalı olmaktadır.

Süet Ayakkabı Nasıl Silinir?

Süet ayakkabı silme, kuru bezle yavaş yavaş silinmesi veya kuru temizlemeye verilmesi önerilmektedir. Suyla temas eden bu tip ayakkabı modelleri hemen aşınabilmekte ve renkleri dökülebilmektedir.

Bu modellere özel spreyler veya bezler bulunmakta bunları temin ettikten sonra hijyen işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu tarz modellere özel silme fırçaları da mevcut olduğu için satıldığı yerlerden temin ederek kullanılabilmektedir.

Süet Ayakkabı Islanırsa Ne Olur?

Süet ayakkabı ıslanırsa, üzerindeki renkler veya dokusunun zarar göreceği bilinmektedir. Örneğin üzerindeki renk koyu kahverengiyse bu renk su ile temas ettiğinde açılabilmekte ve sararabilmektedir.

Kullanılamaz hale gelen ayakkabılar, sahibine moda açısından uygun bir tarz sağlayamayacağı için bireyler yeni ayakkabı almak durumunda kalabilmektedir. Bunun yerine, silme işlemleri için bu modelin kendine özel temizlik aletleri mevcut olduğu için bunların kullanılması önerilmektedir.

Silme fırçası, spreyi veya bezini temin ettikten sonra düzenli olarak temizlik işlemleri yapılabilmektedir. Yavaş yavaş fırçaladıktan sonra sprey ve temizlik bezi ile temizleme işlemlerini uygulamak doğru olacaktır.

Süet Ayakkabı Ne İle Temizlenir?

suet ayakkabi ne ile temizlenir
suet ayakkabi ne ile temizlenir

Süet ayakkabı, ıslanan süet ayakkabı modele zarar vereceği için kuru temizleme yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Sıvı olmadan uygulanan işlemler ayakkabıya canlılık katacağı için rahatlıkla kullanım sağlayacaktır.

Her birey, kendi kullandığı modele uygun olarak bir silme işlemi gerçekleştirip giyindiği zaman da uygun bir duruş sağlaması için ayakkabısının ömrünü uzatmaktadır.  Bu tip modeller oldukça hassas olduğu için muhakkak temizlik işlemlerini hafif nemli bir bezin dışında kuru bezle yapmanın önemine dikkat edilmektedir. Özel sprey ve bez yardımıyla yüzeylerin tamamı ovularak düzenli bir temizlik işlemi yapmak gerekmektedir.

Süet Ayakkabı Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Süet ayakkabı üzerindeki lekeler, temizlik yaparak çıkarılabilmekte bu işleminde kuru olmasına ya da az nemli olmasına dikkat edilmektedir. Lekenin tam olarak nerede odluğu ve nasıl bir leke olduğuna da dikkat etmek gerektiğinden dolayı bazı lekelerin çıkmayacağı düşünülerek kuru temizlemeye vermek fayda sağlamaktadır.

Ayakkabının tam olarak hangi yüzeyinde kirlilik varsa oraya temizlik işlemleri uygulanmaktadır. Sprey ile kirli yere temas edip ardından nemli bezle silinerek en sonunda fırça ile tarama işlemi yapılmaktadır. Bu tip ayakkabıları çok fazla kirletmemeye dikkat etmek gerekmekte, bu modelde olanların hemen kirlendiği göz önüne alınarak her gün belirli temizlik rutinleri uygulanabilmektedir.

Sertleşmiş Süet Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Sertleşmiş süet ayakkabı, tamamen temiz bir sünger üzerine hafif silikon dökerek temizleme işlemi uygulanmaktadır. Az bir ritimde ovalama işlemi yapıldıktan sonra diş fırçası yardımıyla da ovma işlemine destek sağlanmaktadır.

Bu uygulamanın ardından ayakkabının yumuşadığı ve rahatlıkla eski haline döndüğü görülmektedir. bu tip modellerde giyip çıkarırken çok fazla kalıbı zorlamamak gerekmektedir. En çok hasar alan modeller olduğu için temizleme işlemini de rutin olarak yapmak ve temizlerken sadece ayakkabı tipine uygun hijyenik aletler tercih edilmektedir.

Kahverengi veya siyah olan renklere su ile temas uygulandığı zaman renk aşınması ve dökülmesi meydana gelmektedir. Özel sprey, fırça ve bez yardımı ile işlem gerçekleştirilmekte ve ayakkabı sağlığı korunmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın