Ceviz Kabuğu Lekesi Elden Nasıl Geçer? Peki, Elbisedeki?
 1. Ana Sayfa
 2. Püf Noktaları

Ceviz Kabuğu Lekesi Elden Nasıl Geçer? Peki, Elbisedeki?

0

Elden ceviz kabuğu lekesi çıkarmak için belirli yöntemler uygulanabilmektedir. Ceviz kabuğu lekesini çıkartmak için sirke, limon ve benzeri malzemeler kullanabilirsiniz. Elinizdeki lekeyi bu malzemeleri belirtilmiş olan yöntemler ile kullanarak geçirebilirsiniz.

Elbisenizdeki ceviz kabuğu lekesini çıkartmak için de belirli yöntemler bulunmaktadır. Yazımızı okumaya devam ederek ceviz lekesini çıkartmak için kullanılan yöntemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İçindekiler

Elbisedeki Ceviz Kabuğu Lekesi Nasıl Geçer?

 • [yesil]Adım 1:[/yesil] Eldeki ceviz kabuğu lekesini çıkarmak için ilk olarak bulaşık sabunu alın ve üzerine yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kadar sirke damlatın.
 • [yesil]Adım 2:[/yesil] Lekelerin üzerine bir bez ya da havlu kâğıt örtün ve 15 dakika boyunca bekleyin.
 • [yesil]Adım 3:[/yesil] Bekledikten sonra giysinizi soğuk su ile yıkayın.
 • [yesil]Adım 4:[/yesil] Bu şekilde elbisenizdeki ceviz lekesinden kurtulabilirsiniz.

Cevizden Kararan Eller Nasıl Temizlenir?

 1. Limon suyu yöntemi ile elinizdeki ceviz karasını çıkartabilirsiniz. Bir adet limonu iki parçaya ayırın. Yarısı ile bir elinizi ovalarken diğer yarısı ile diğer elinizi ovalayarak lekeyi arındırabilirsiniz.
 2. Bir miktar zeytinyağı alarak elinizi yavaş bir şekilde ovalayın. Yaklaşık olarak 5 dakika sonra ellerinizi yeniden ılık su ile sabunlayarak yıkayın. Sonunda elinizdeki ceviz karasından kurtulabilirsiniz.
 3. Yaklaşık bir yemek kaşığı diş macunu alarak ellerinizin leke olan yerini ovalayın. 3 ila 4 dakika sonra ellerinizi yıkayın.

Ceviz Lekesi Elden Kaç Günde Çıkar?

Ceviz lekesinin elden çıkma süresi kişinin elini ne kadar sıklıkla yıkadığına bağlıdır. Ellerinizi ortalama olarak yıkayarak yaklaşık 7 gün içerisinde eldeki ceviz lekelerinden zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Ceviz lekesini çıkarmanın en garantili yolu, sabırlı bir şekilde beklemektir. Elinizi daha sık yıkayarak lekeden kurtulma süresini kısaltabilirsiniz.

Elden Ceviz Yeşili Nasıl Çıkar?

 • [yesil]Adım 1:[/yesil] Yarım yemek kaşığı karbonat ile yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanını dikkatli bir şekilde karıştırın.
 • [yesil]Adım 2:[/yesil] Eski bir diş fırçası ile yapmış olduğunuz karışımdan bir miktar alın ve elinizde bulunan lekeleri yavaş ve dikkatli bir şekilde ovalayın.
 • [yesil]Adım 3:[/yesil] Elinizi karışım ile ovaladıktan sonra su ile durulayın.

Bu yöntem ile elinize bulaşmış olan ceviz yeşilini kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Bu yöntemin dışında tercih edilmekte olan bir diğer yöntem ise aşağıda verilmiştir.

 • [yesil]Adım 1:[/yesil] 2 su bardağı suyun içerisine 4 yemek kaşığı çamaşır suyunu ekleyin.
 • [yesil]Adım 2:[/yesil] Yapmış olduğunuz karışımı bir adet pamuk yardımı ile elinizin leke olan bölümüne ovalayarak sürün.
 • [yesil]Adım 3:[/yesil] Bu işlem sonunda ellerinizi su ile yıkayın.

Eldeki Ceviz Lekesi Ne İle Çıkar?

Eldeki ceviz lekesini çıkartabilmek için sirke ile sıcak su kullanılmaktadır. Doğru yöntem kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde eldeki ceviz lekesini çıkartmak mümkündür. Yaklaşık olarak iki bardak olan ılık suya iki çorba kaşığı sirke koyduktan sonra karıştırmış olduğunuz karışım içerisinde ellerinizi bir süre boyunca bekletmek, ardından ise ellerinizi bol sabun sıkarak su ile yıkamak lekenin geçmesini sağlayacaktır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın