Travazol Kremin Yan Etkileri Neler? Ne İşe Yarar?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Travazol Kremin Yan Etkileri Neler? Ne İşe Yarar?

0

Travazol kremin yan etkileri; nefes darlığı, yüz ile birlikte dudakta ve boğazda şişlik gibi bir takım yan etkileri olabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşıldığında kesinlikle doktora başvurmak gerekmektedir. Aynı zamanda alerjik olarak görülebilen yan etkilere dikkat etmek gerekmektedir. Bu yüzden etken maddeleri bilerek kremi kullanmak oldukça önemlidir.

Aynı zamanda bu kremin sıklıkla ve uzun süreli bir yan etkisinin bulunduğunu söylemek yanlıştır. Ancak kısa süreli de olsa yan etkiler göz ardı edilmemelidir. Hekime başvuru yapılmalıdır. Böylelikle oluşabilecek herhangi bir sorun ortadan kalmış olacaktır.

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Travazol krem, egzama, kızarıklık, kaşıntı ile birlikte ağrı oluşturan iltihaplara karşı iyi gelmektedir. Günümüzde oldukça bilindik ve çok iyi bir medikal krem olarak bilinmektedir. Genelde mantar ve pişik rahatsızlıkları için kullanımı yaygındır dermatologlar tarafından verilen reçeteler ile eczaneden rahatlıkla alınabilmektedir. Özellikle mantar rahatsızlıklarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Bebeklerde kullanımı ise, pişik durumlarında iyi geldiği bilinmektedir. Ancak içerisinde bulunan etken maddelere (diflukortolon valerat ve İzokonazol nitrat) çok dikkat edilmelidir. Eğer bu maddeler sizde alerji oluşturuyor ise kullanılmamalıdır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Travazol krem kullanımı en çok mantar rahatsızlıklarında görülmektedir ve mantar rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda pişik rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır. Bebek ve yetişkinlerde sorunlu bölgeye uygulanmaktadır. Düzenli bir şekilde temiz ve titiz olarak kremi kullanmak önemlidir.

Aynı zamanda bu krem cilt lekeleri için de kullanılmaktadır. Sahip olduğu etken maddeler nedeniyle cildi beslediği söylenmektedir. Ancak bu kremin kesinlikle bir doktor tarafından reçete edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kullanımı olumsuz durumlar oluşturabilmektedir. Egzama, iltihap ve kızarıklık açısından kullanımı oldukça yaygındır.

Travazol Krem Yanma Yapar Mı?

Travazol krem kullanımı, doktorun verdiği talimatlar doğrultusunda yapılmalıdır. Bazı durumlarda yanma yaptığı gibi bir durum söz konusudur. Bu durumda ilk olarak yapılması gereken şey kesinlikle hemen doktorunuza başvurmaktır. Ayrıca yanma yaptığında hemen kullanımı kesmek gerekmektedir.

Travazol Krem Tüylenme Yapar Mı?

Travazol krem tüylenme konusunda dikkat edilmesi gereken bir kremdir. Bu krem uzun süre kullanıldığında tüylenme yapmaktadır. Aynı zamanda bu kremin günde 2 defadan fazla kullanılmaması önerilmektedir.

Travazol Krem Kaşıntı Yapar Mı?

Travazol krem kaşıntı yapmaz aksine kaşıntıyı gidermektedir. Bu yüzden rahatsızlığa bağlı olarak oluşan kaşıntının giderilmesinde size yardımcı olmaktadır. Doktor kontrolünde kullanmakta fayda bulunmaktadır.

Travazol Krem Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Travazol krem , vajinal bölge üzerinde enfeksiyon, mantar ve kaşıntı gibi durumların iyileşmesi adına kullanımı mümkündür. Fakat kullanım için kesinlikle bir cilt doktorundan onay alınması gerekmektedir. Bilinen etkilerinin üzerine kızlık zarına zarar verme gibi bir durumu yoktur. Fakat her insanın vücudunun farklı olmasından dolayı bir etki bulundurabilir. Bu yüzden doktora gidilmelidir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın