Kargoda Manifestolandı Ne Demek? Tüm Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Kargoda Manifestolandı Ne Demek? Tüm Detaylar

0

Kargoda manifestolandı, kargo ile gönderilen belgelerin ya da dosyaların (genellikle 1 desiden küçük belgelerin) birlikte bir torbaya konulması olarak bilinmektedir. Kısacası ambalaj, evrak tarzında bulunan kargolar aynı teslim birimine yola çıkarak paketlerin birlikte torbaya konulması anlamına gelmektedir. Bu şekilde paket teslim birimine ulaşmaktadır.

Daha düz bir tanım yapmak gerekirse, 1 desiden küçük kargolarınızın kargo firmasında bir torbaya konularak gideceği yere gönderilmesi olarak bilinmektedir. Torba tek bir yük olarak yapılır ve kargo aracına teslim edilir. Sonrasında dağıtıma çıkacağı zaman torba açılır ve size ulaşır. Bu sistem genellikle böyle ilerlemektedir.

Manifesto Torbası Ne Demek?

Manifesto torbası, küçük torbaların ya da 1 desiden küçük evrakların birimlere ve gidecekleri yere ayrılarak taşınması anlamına gelmektedir. Bu torbanın ağzı mühürlenmektedir. Ancak bu torbanın içine atılan torbalar kesinlikle 1 desiden küçük olmak zorundadır. Daha sonra gönderim adresinde bulunan bölgeye dağıtıma çıkan bu torbalar açılarak dağıtıma çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Gıda Ürünleri Kargoyla Nasıl Gönderilir?

Sürat Kargo Manifestolandı Ne Demek?

Sürat kargo manifestolandı demek, kargonuzun 1 desiden küçük olmasından kaynaklı olarak bir torbaya konulup mühürlendiği anlamına gelmektedir. Bu korkulacak bir durum değildir. Adresinize teslim etmeden önce gönderimi kolay olsun ve kaybolmasın diye böyle bir işlem yapılmaktadır. Daha sonrasında yukarıda anlatıldığı gibi bulunduğunuz bölgeye gelerek dağıtıma çıkmaktadır.

PTT Kargo Manifestolandı Ne Demek?

PTT kargo manifestolandı demek, sürat kargoda olduğu gibi küçük ebatta bulunan kargoların bir torbaya konulması anlamına gelmektedir. Bu durum genellikle PTT’de çok sıklıkla görülmektedir. Belge gönderimlerinde en çok kullanılan kargo firması olduğundan genellikle aynı yere gidecek 1 desiden küçük kargolar manifestolanmaktadır. Böylelikle tek bir torbada güvenli bir şekilde kargonuz gitmektedir.

MNG Kargo Manifestolandı Ne Demek?

MNG kargo manifestolandı, yukarıda anlatıldığı gibi aynı işlemlere dayanmaktadır. Kargonuzun bir torbaya konularak aynı bölgeye gönderimi gerçekleşmektedir. Tek seferde bütün kargoların bir arada toplanması aşaması olarak da değerlendirilmektedir. Çoğu kargo firmasında bu durum aynı şekilde gerçekleşmektedir. Eğer kargonuzda böyle bir bildirim varsa tek bir torbada kargonuzun taşındığını bilmenizde yarar bulunmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın