Whatsapp’ta Engellenen Kişi Durumu, Mesajı, Grubu Görebilir Mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Makaleleri

Whatsapp’ta Engellenen Kişi Durumu, Mesajı, Grubu Görebilir Mi?

0

Whatsapp’ta engellenen kişi durumu göremez. Bir kişiyi engellediğinizde otomatik olarak listenizden çıkarmış olursunuz. Listeden çıkardığınızda ise o kişi bir daha hikayenizi göremez. Eğer, kayıtlı bir kişinin engelini açarsanız ondan sonra hikayenizi görebilir. Kısacası şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Kişi kayıtlı ve engelliyse > Durumları göremez.
  • Kişi kayıtsız ve engelliyse > Durumları göremez.
  • Kişi kayıtsız ise > Durumları göremez.
  • Siz kayıtlıysanız, o kayıtlı değilse > Durumları göremez.
  • Siz kayıtlı değilseniz, o kayıtlıysa > Durumları göremez.

Whatsapp’da durumları görebilmek için her iki tarafında kayıtlı olması gerekmektedir. Eğer, okundu bilgisini kapattıysa durumu görür ancak siz onun gördüğünü fark etmeyebilirsiniz. Okunma bilgisini kapatan kişiler, durumu görenlerin listesinde görülmez.

Whatsapp’ta Engelleyen Kişiye Mesa Atılabilir Mi?

Whatsapp’ta engellenen kişiye mesaj atılabilir ancak karşı tarafa mesajınız iletilemez. Sizi engelleyen kişinin fotoğrafı ‘’Beyaz’’ olarak görünür. Siz o kişiye mesaj atabilirsiniz ancak ilk etapta sadece tek tik göreceksiniz. O mesaj o kişiye iletilemeyecektir. Dolayısıyla biri sizi engellediyse mesaj yazmanıza gerek yok. Farklı platformlardan yazabilirsiniz.

Whatsapp’ta Engellenen Kişiye Mesaj Atılır Mı?

Whatsapp’ta engelleyen kişiye mesaj atabilirsiniz ancak bu mesaj karşı tarafa iletilmeyecektir. Yukarıda bahsedilen durumun aynısı burada da geçerlidir. Karşı tarafın mesajınızı görmesini istiyorsanız ilk olarak engeli açmanız gerekir. Engeli açtıktan sonra ise mesaj atmanız gerekir.

Engelleyen Kişi Whatsapp Grupta Görünür Mü?

Engelleyen kişi Whatsapp grupta görünür. Bir kişiyi engellediğinizde o kişi grupta görünür ve aynı zamanda yazdığınız mesajları okuyabilir. Karşı tarafta sizin yazdığınız mesajları okuyabilir veya mesajınıza cevap verebilir. Engellediğiniz bir kişiyi gruplarda görmeniz mümkündür.

Whatsapp’ta Birini Engelleyince Mesajlar Silinir Mi?

Whatsapp’ta birini engelleyince mesajlar silinmez. Bir kişiyi engellediğinizde yazışmalarınız aynı şekilde kalır. O süreçten sonra yazdığınız mesajlar iletilmez yine aynı şekilde karşı tarafın yazdığı mesajlar da size iletilmez.

Whatsapp’ta Biri Beni Engellediğinde Profil Fotosu Çıkar Mı?

Whatsapp’ta biri engellediğinde profil fotosu çıkmaz. Engelleyen kişinin fotoğrafı ‘’Beyaz’’ olarak görülmektedir. Siz engellediğinizde ise karşı taraftan sizin fotoğrafınız görülmez.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın