Youtube Videoya Abone Ol Butonu Ekleme | Abone Ol Filigranı
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar

Youtube Videoya Abone Ol Butonu Ekleme | Abone Ol Filigranı

Youtube videoya abone ol butonu ekleme, kullanıcıların geri dönüş sağlaması ve abone sayısının artması için önemlidir. Video bittikten sonra kullanıcılar, eğer abone butonu yoksa direkt olarak sayfayı kapatırlar. Bu durumda da gelen kullanıcı abone olarak kanala kazandırılamaz. Bu problemi çözmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir;

Youtube Videoya Abone Butonu Ekleme Nasıl Yapılır?

Youtube videoya abone ekleme, video konusunda dünyanın öncüsü olan Youtube için, takipçileri harekete geçirmek açısından oldukça önemlidir. Abone butonlarını eğer After Effects, Canva ya da Adobe Photoshop gibi programları kullanabiliyorsanız kolaylıkla yapılabilir. Daha sonra da Youtube içerisinde kolaylıkla yüklenir. Youtube Studio ile abone ol eklemek için;

 • [yesil]Adım 1:[/yesil] İlk önce herhangi bir web tarayıcısını açın. Google.com adresine giriş yapın.
 • [yesil]Adım 2:[/yesil] Şimdi www.youtube.com adresine giriş yapın. Burada mail adresinizi ve şifrenizi girerek oturum açmanız açın.
 • [yesil]Adım 3:[/yesil] Şimdi sağ tarafta bulunan profil resmi bölümüne tıklayın. Burası genellikle ayarlar bölümünü açmak için kullandığınız bölüm.
 • [yesil]Adım 4:[/yesil] Burada “Youtube Studio” bölümüne giriş yapın. Video ile ilgili işlemlerin neredeyse hepsini bu panalde yapacaksınız.
 • [yesil]Adım 5:[/yesil] Youtube videoya abone ol ekle işlemi için şimdi açılan ekranda sol panelde bulunan “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
 • [yesil]Adım 6:[/yesil] Burada sol kısımda bulunan “Kanal” kısmına giriş yapın.
 • [yesil]Adım 7:[/yesil] Şimdi yukarıda gelen sekmelerden “Marka Bilinci Oluşturma” sekmesine giriş yapın.
 • [yesil]Adım 8:[/yesil] “Resim Seç” bölümüne tıklayın. Burada kendiniz için yaptığınız ya da hazır olarak indirdiğiniz “Abone Ol” butonunu seçin.
 • [yesil]Adım 9:[/yesil] Eğer program kullanmak istemiyorsanız ve hazır bir şablon indirmek istiyorsanız buradan hazır şablonları indirip üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Fakat yine de Adobe programlarını iyi kullanabiliyor olmak bu noktada oldukça önemlidir.

Abone Ol Filigranı Nasıl Yapılır?

youtube abone ol filigrani nasil yapilir

Abone ol filigranı yapma için bir takım yazılım gerektiren siteleri bilmek gereklidir. Özellikle Adobe ya da Canva gibi uygulamaları bilmek gerekmektedir. Adobe programlarının temini biraz daha zor olduğundan Canva üzerinden değerlendirme yapılabilir. En kolay yapılabilecek filigran şekli bu şekilde oluşur.

Canva üzerinden “Abone Ol” butonu yapabilmek için buraya girmeniz yeterli olacaktır. Karşınıza gelecek video ile kolaylıkla Canva üzerinden buton oluşturulabilir. Daha sonra yukarıda bulunan adımları teker tek er kullanarak Studio üzerinden yaptığınız filigran eklenebilir.

içeriğimizi oylayın