4 Kesin Adımda Amerika’dan Türkiye’ye Para Gönderme
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

4 Kesin Adımda Amerika’dan Türkiye’ye Para Gönderme

0
  • Adım 1: Amerika’dan Türkiye’ye para transferi yapmak için ilk olarak gönderim yapacağınız bankadan hesap oluşturun. Burada bulunan birkaç adımı doğru bir şekilde belirlemeniz ve uygulamanız gerektiği için iyi bir şekilde adımları takip edin.
  • Adım 2: Hesabınız oluştuğunda, para göndermek için yapmanız gereken para gönderim bölümüne girmektir. Hesaplayıcıyı kullanarak nereye para göndereceğinizi belirtin. Bu bankadan bankaya ya da para transferi sağlayan firmalardan firmalara değişik göstermektedir.
  • Adım 3: Daha sonra hesabınız içerisinde göndereceğiniz kişinin bilgilerini ve sizin için belirtilen bilgileri para gönderme ekranında doldurun.  Ayrıca para gönderiminizin bireysel mi yoksa kurumsal mı olduğuna dikkat edin.
  • Adım 4: Adımları doğru bir şekilde hesapladığınızdan emin olun. Daha sonra transfer için gerekli adımları tamamlayarak parayı gönderin. Ekranda size komisyon oranından da bahsedilecektir aranızı iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Amerika’dan Türkiye’ye Para Kaç Günde Gelir?

Amerika’dan Türkiye’ye para gönderimlerinde ortalama olarak 3 ile 4 gün arasında paranın gelmesi mümkündür. Bu durum bankanın para akışına göre uzun ya da daha kısa olabilmektedir. Eğer acil gönderim yapmanız gerekiyorsa kesinlikle farklı yöntemler deneyerek paranızı göndermeniz gerekmektedir. Bu farklı yöntemler genellikle “Money transfer” sağlayan firmaların yaptığı hizmetlerle belirlenmektedir.

Amerika’dan Türkiye’ye Para Gönderme Limiti?

Amerika’dan Türkiye’ye para gönderme limiti, bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bu durumda yapılması gereken tek şey çalıştığınız bankayı arayarak üst ve alt limiti sorgulamanızdır. Aynı zamanda para gönderim işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bankanın sizden keseceği komisyondur. Bu tip durumlara dikkat ederek limitlerinizi öğrenmeniz sizin için en sağlıklı seçenek olacaktır.

Western Union Amerika’dan Para Gönderme

Adım 1: ABD’de Türkiye’ye para transferi için yapmanız gereken ilk adım bir acente ya da şube açmaktır. Bunu açın.

Adım 2: Bu adımda geçerli kimlik belgenizi göstererek kaydınızı yaptırın.

Adım 3: Ödemeyi nakit yapacağınızı belirtin.

Adım 4: Paranızı gönderin.

Bu adımlar ile birlikte sıkıntısız bir şekilde gönderim gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak internet bankacılığı ile gönderim yapmak istiyorsanız farklı şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.

Adım 5: Banka hesabınıza giriş yapın.

Adım 6: Bu adımda da yapmanız gereken şey transfer bilgilerini doldurmak bilgileri doldurun.

Adım 7: Bu adımı da hallettikten sonra “next” diyerek ileri gidin ve parayı gönderin.

Amerika’dan Türkiye’ye Para Transferi Ücreti

Amerika’dan Türkiye’ye para gönderim transfer ücreti, kullanılan bankaya ya da transfer sitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak 6,29 ile 10 dolar arasında bu ücret değişmektedir. Bu miktar özellikle değişen dolar kuruna göre değişiklik göstermektedir. Sistem para göndermeden önce size bu ücreti göstererek uyaracaktır. 

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın