Ananas Suyu Ne İşe Yarar?
 1. Ana Sayfa
 2. Beslenme

Ananas Suyu Ne İşe Yarar?

0

Ananas suyu, yüksek enerji veren besinler arasında yer alıp vücuttaki enfeksiyonlarla mücadele, vücuda enerji sağlama, hücre hasarlarının iyileşme sürecini kısaltma gibi işlere yaramasının yanı sıra içeriğindeki bromelain enzimi bulunmakta olup bu enzim de kadın ve erkek bireyler üzerinde libidoyu arttırır.

Kadınlarda Ananas Suyu Ne İşe Yarar?

Kadınlarda ananas suyu bromelain enzim içermesinden dolayı libido arttırıcı bir özellik gösterir. Cinsel gücün artmasını sağlayarak cinsel isteksizliği gidermek için kullanılabilecek besin kaynakları içerisinde üst sıralarda yer alan bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlarda libido arttırıcı özellik gösterdiği gibi erkeklerde de libido arttırıcı bir etki yaratır.

Ananas Kadınlarda Ne İşe Yarar?

Ananas kadınlarda C vitamini, beta-karoten, folat, çinko ce bakır açısından zengin olması yönüyle kadınlarda doğurganlığı arttırıcı özelliği ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda ananasın içerisinde bulunan bromelain sayesinde kadınlarda sık bir şekilde rastlanan meme kanserini de önleyici bir etkisi bulunmaktadır.

Kadınlar Neden Ananas Suyu İçer?

Kadınlar kimi zaman ananas suyunu vücudun genel sağlık durumunu iyileştirmesi, cilde canlılık vermesi, cilde ve saça gerekli sıvıyı sağlaması, yorgunluk ve krampları engelleme etkileri için kullanırken kimi zamansa libido arttırıcı, cinsel isteksizliği giderici ve doğurganlığı arttırıcı etkileri sebepleri ile içmektedirler.

Ananas Suyu Erkeklerde Ne İşe Yarar?

Ananas suyu erkeklerde içindeki bromelain enziminin etkisi ile libido arttırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca ananas erkeklerdeki testosteron seviyelerini düzenlediği için erkeklerin sahip olması gereken güç ve libidoyu geri kazanmalarını sağlar. Tüm bunlar sayesinde erkeklerin seks hayatının olumlu yönde değişmesi üzerindeki rolü büyüktür.

ananas suyu faydalari
ananas suyu faydalari

Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir?

 • Ananas suyu bağırsaktaki parazitleri dışarı atarak vücudun bakterilerden temizlenmesini sağlar.
 • Dengeli tüketimi sonucunda kilo verme sürecinde kişiye yardımcı olur.
 • Kemik ağrılarını dindirme etkisine sahiptir ve genellikle spor sonrası tüketiminde yorgunluk giderici etki ile karşımıza çıkar.
 • C vitamini, antioksidan ve potasyum bakımından zengin bir içeriğe sahiptir.
 • Vücuda enerji ve zindelik verir. Ananas suyu yüksek enerji veren besinler arasında ilk sırada yer almaktadır.
 • Anti bakteriyel içeriği ile idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.
 • Boğaz enfeksiyonları üzerinde de etkili olan ananas suyunun boğazdaki enfeksiyonları kısa sürede dışarı atma etkisi de önemlidir.
 • Kızarık ve yara izlerinde kullanılır ve bunun sebebi olaraksa hücre hasarlarının kısa sürede iyileşmesini sağlamasını gösterebiliriz.
 • Cilde daha genç görünüm sağlaması ve kırışıkları azaltmak gibi yaşlılık karşıtı etkileri mevcuttur.
 • Ağız kokusunu giderir ve bunun yanında dişlerin çürümesini de engeller.
 • Ağız içerisinde oluşan bakterileri kısa sürede temizler.
 • Kan basıncının dengede tutulmasına yardımcı olur.
 • Kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürür.
 • Bağışıklığı güçlendirerek soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıkların iyileşme süreçlerini kısaltıcı etki gösterir.

Ananas Spermin Tadını Değiştirir Mi?

Ananas spermin tadını değiştirmektedir. Cinsel ilişki esnasında sperm yutmaktan haz alan kadınlar için erkekteki spermlerin tadı oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ve sperm tadını güzelleştirmek için ananas, nane ve ıhlamur gibi ürünler kullanılabilir. Spermin tadını kötüleştiren ürünler ise fast food, baharatlar, kırmızı et, sarımsak, çay, kahve, soğan ve yağlı yiyecekler ile karşımıza çıkmakta olup ilişki öncesinde bu tür yiyecekleri tüketmekten kaçınmanız partneriniz için daha olumlu olacaktır.

Bu konu üzerinde araştırma yapan uzmanlar tarafından da tadı ‘’acımsı ve ekşimsi’’ olarak tarif edilen insan sperminin ananas suyu ile tatlı hale gelebildiği ortaya koyulmuştur. Vücuda pek çok yararı dokunan anansın insanlar seks hayatı üzerinde de olumlu etki gösterdiği uzmanlar tarafından da onaylanmıştır.

Ananas Suyu Bebek Düşür Mü?

Ananas suyu bebek düşmesinde belirli bir dönem içerisinde tüketilmesi üzerine etki gösterebilmektedir. Uterus duvarını yumuşattığı bilinen ananasın hamileliğin erken dönemlerinde, özellikle il üç ay, tüketilmesi ile fetüsün büyümesi için gerekli uterus duvarını çözme yolu ile düşüğe sebep olmaktadır.

Ananas Çok Yenirse Ne Olur?

Ananas çok yenirse içerdiği bromelain enziminin aşırı şekilde vücuda alınması sebebi ile döküntü, kusma ve ishale sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra dudaklarda, diş etleri ve dilde hassasiyeti arttırıcı bir etki yaratabilmektedir. Antibiyotik, kan incelticiler, antideprasanlar ve antikonvulzanlar ile birlikte tüketilmekten kaçınılması gerektiği uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın