Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Ne Demek?
  1. Ana Sayfa
  2. Püf Noktaları

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Ne Demek?

0

Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır, birçok nedene bağlı olarak karşınıza çıkabilir. Bunların en çok yaygın olanı hattınızın o an çekmemesinin den kaynaklı ya da hakkınızdaki borcu ödeme denizden kaynaklı olabilmektedir. Genel olarak bakıldığında;

  • Ödemelerden ve yaşanan aksamalar dan dolayı aradığınız numara geçici olarak servis dışı olabilmektedir.

Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır, tarzında bir durumla karşılaştığınızda genel olarak bu durumun sebeplerinin en başında uzun süredir Hatta TL yüklenmemesi ya da faturanın ödenmemesinden dolayı olabilmektedir. Bu süreç ilerlerse gelecek dönem içerisinde hat kalıcı olarak servis dışı olacak ve numara tamamen olacaktır kapanacaktır.

  • Operatör kaynaklı olarak yaşanan servis sıkıntısı.

Bu durum çok nadir olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak operatörler bazı durumlarda aradığınız numara geçici olarak servis dışı anonsunu size yansıtmaktadır. Bu durum kısa sürede çözülür ve Dilediğiniz gibi arama yapmanız mümkündür.

  • Telefon hatlarına bağlı olarak geçici bir şekilde servis dışı sorunu yaşanması.

Aradığınız numaranın geçici olarak servis dışıdır anonsuna duyduğunuzda aradığınız kişi, genel olarak telefon hattında problem yaşayan ya da sim takma konusunda donanımsal olarak sıkıntı yaşayan biri olabilir. Bu durumun en basit çözümlerinden biri akla ilk gelecek şekilde hattı çıkarıp geri takmaktır. Eğer hattan kaynaklı değilse telefonu telefoncuya götürerek sıkıntının anlaşılması sağlanmalıdır.

Geçici Olarak Servis Dışı Olan Hatta Mesaj Gider Mi?

Geçici olarak servis dışı olan hatta Eğer sadece arama kapanmaya yönelik bir durum söz konusuysa SMS gelmesi mümkündür. Ancak aramaya da kapalı olmakla birlikte hat komple gitmişse mesajın gelmesi mümkün değildir.

Türk Telekom Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışı Ne Demek?

Türk Telekom aradığınız numara geçici olarak servis dışı demek, ulaşmak istediğiniz telefon numarasının hattının çekmediğini veya çeşitli nedenlerden dolayı ulaşıma kapalı olduğunu göstermektedir. Bu durumda beklemek ve sonra aramak en makul seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Turkcell Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışı Ne Demek?

Turkcell aradığınız numara geçici olarak servis dışı, konuşmak istediğiniz kişinin hattına ulaşımın sağlanmaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda Başka bir telefon ile karşıdaki kişiye ulaşmak daha iyi bir çözüm de olabilir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın