Başarılı Olmak ile Kararlı Olmak Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Başarılı Olmak ile Kararlı Olmak Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

+ - 0

Başarılı olmak ve kararlı olmak arasındaki ilişkiyi, hedef ve uygulama kelimeleri ile anlatmamız doğru olacaktır. Kendisine belirli bir hedef belirleyip bu hedefe ulaşmak için kararlı davranan, kararlarını uygulamaya sokan kişilerin başarılı olduğunu görmekteyiz. Olayı tersinden de değerlendirmek mümkündür. Belli bir başarıya ulaşmış kişilerin bu başarıya, kararlı davranışları sonucunda ulaştıklarını görmekteyiz.

Burada kastedilen başarı, kişinin kendi içinde gerçekleştirebildiği başarıdır. Bir başkası ile kıyaslanan başarının doğru sonuçlar doğurmayacağını söyleyebiliriz. Bu, kişinin kararlılığını ve azmini hırsa dönüştürecektir. Bu da başarıdan ziyade mutsuz olmaya ve kendini yetersiz hissetmeye neden olacaktır. Başarılı olmak ile kararlı olmak arasındaki ilişkiyi maddelendirecek olursak;

  • Kararlı olduğunuz başarıya odaklanırsınız ve başarı için çabalarsınız.
  • Kararlı olmak sizi motive eder ve pozitif bir hale getirir.
  • Kararlı olmak başarı uğruna bütün engelleri aşmanızı sağlar.
  • Kararlı olduğunuzda hiçbir sorun gözünüzde büyümez ve çözüme yönelirsiniz.
  • Kararlı olmak düşünmeye teşvik eder ve strateji geliştirmenize yardımcı olur.
  • Kararlı olduğunuzda cesaretli olursunuz ve bu da yeni adımlar atmanıza yardımcı olur.

Yazar Hakkında

Çanakkale'de eşim ve 3 kedimizle yaşayan, 40 yaşında freelance içerik üreticisiyim. Blog yazmak uzun süredir en büyük hayalimdi. İnsanlara bilgi sunmak, derlediğim bilgilerle ödevlerini yaptıklarını görmek beni çok mutlu ediyor.

Yorum Yazın