Dil Okulu ile Amerika’ya Gitmek İçin Tüm Detaylar
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim

Dil Okulu ile Amerika’ya Gitmek İçin Tüm Detaylar

0

Amerika’ya dil okulu ile gitmek için öncesinde ön kayıt, ardından okula kabul mektubunun alınması, öğrenci vizesinin çıkarılması ve kayıt sürecinin tamamlanması gerekir. Dil okulunda eğitim almak Amerika söz konusu olduğunda biraz teferruatlı bir başvuru sürecini beraberinde getirir.

Dil okulu ile Amerika’da bulunmak için sürdürülmesi gereken süreçte danışmanlık hizmeti alınması şarttır. Amerika’da tercih edeceğiniz dil okulunda eğitim alabilmeniz için ilk aşamada ön kaydınızı doğru yapmanız ve teslim etmeniz gerekir.

Okula başvuru formunun doldurulması ve ön kayıt ücretinin ödenmesi ile sözleşme de formun yanına eklenir ve Amerika’da dil okulu için ön kayıt yaptırılır. Dil okulu ile Amerika’ya gitmek bugün oldukça popüler olan bir eğitimdir. Kısa süreli olan dil okulu eğitimleri hem farklı kültürler ile tanışmanıza hem de dil eğitimini ana dil olarak konuşulan bir yerde almanıza imkan tanır. Daha sonraki süreçte ise ABD üniversiteleri aracılığıyla eğitim alınabilir.

Amerika’ya Dil Okuluyla Gitmek İçin Ne Gerekli?

 • Ön kayıt
  • Okula başvuru formu ve sözleşmelerin teslimi
  • Ön kayıt ücretinin ödenmesi
 • I-20 formu alınması (Okula kabul mektubu)
 • F1 Öğrenci Vizesi
 • Pasaport fotokopisi (2 Adet)
 • Konaklama ve ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi.

Amerika Dil Okulu İçin Vize Veriyor Mu?

Amerika dil okulu için vize vermektedir. Dil okulu ile Amerika’ya gitmek, yeni kültürler ile tanışmak ve bir dili ana dil olarak konuşulduğu yerde öğrenmek isteyenler için vize imkanları bulunmaktadır.

Farklı türlerde vizeler bulunmaktadır. Öğrencinin alacağı eğitimin süresine en uygun vizenin seçilmesi ve vize başvurusunun kabul edilmesi ile Amerika’ya dil okulu ile gitmek mümkündür.

Dil okulu ile Amerika’ya gitmek şartları yönünden uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Vize alınmadan önce ön kayıt yapılmalıdır. Okuldan kabul geldikten sonra vize başvurusu yapılır ve vize alınması süreci başlar.

12 haftadan uzun süreli olan dil okulu eğitimleri için mutlaka F1 türü vize alınması gerekir. Alacağınız dil okulu eğitimi 12 haftadan kısa süreli bir eğitimse ve alınan eğitim haftalık 15 saatten uzun değilse turist vizesi alınarak eğitime gidilebilir.

Turist vizesi ile dil okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin eğitim sırasında çalışmaları da mümkün değildir.

Amerika’da Dil Okuluna Gidenler Çalışabilir Mi?

Amerika’da dil okuluna gidenler çalışamazlar. Dil okulu için alınan vize ile Amerika’da part time ya da tam zamanlı çalışmak mümkün değildir.

Amerika’da dil okulunda eğitim almak için tercih edilebilecek farklı vize türleri vardır. 12 haftadan kısa süreli alınan vizeler turistik vize olduğundan eğitim alırken çalışmak mümkün değildir. Amerika öğrencilere çalışma izni vermek konusunda birçok farklı ülkeye oranla daha tutucudur.

Amerika’da eğitim alırken çalışabilmek için lisans ya da lisans üstü eğitim almak gerekir. Bu eğitimleri alan öğrencilerin haftalık çalışma süreleri de kısıtlanmaktadır. Dil okulu gibi kısa süreli okullar için alınan vizeler ile Amerika’da çalışma izni verilmemektedir.

Amerika’ya Dil Okulu ile Gidip Kalmak Mümkün Mü?

Amerika’ya dil okulu ile gidip Amerika’da kalmak mümkün değildir. Sadece dil okulunda eğitim alan öğrencilerin sonrasında Amerika’da kalarak çalışma gibi imkanları bulunmamaktadır.

Amerika’ya dil okulu ile gitmek gerekli prosedürlerin gerçekleştirilmesi ile mümkün olsa da orada kalmak mümkün değildir. Amerika’ya dil okulu ile gidip kalmak için sahip olunan öğrenci vizesi yeterli değildir.

Amerika’da lisans eğitimi alınması sonrasında kısa süreli oturum ve çalışma izni alınabilmektedir ancak bu imkân dil okulu ile mümkün değildir.

Faydalandığımız ve bilgilerin devamı olan kaynak: Ankara Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık – Vegaedu

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın