Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri?
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri?

0

Expigment krem, cilt sorununa sahip bireylerin daha kusursuz, lekesiz, aydınlık ve canlı bir cilde sahip olmak amacıyla kullandığı, leke giderici bir kremdir. Hidrokinon maddesi içeren bu krem,  ekstra pigment oluşumunun ardından ortaya çıkan cilt lekeleri, ten renginde yaşanan koyulaşmalar için çözüm sunmaktadır.

Birçok kişinin ortak bir problemi olan güneş lekelerinin yanı sıra, yüzde oluşan siyahlaşmalar ve lekelere, koyu kahve tonlarındaki lekelere etki ederek zaman içerisinde en aza indirgenmesini veya yok olmasını sağlamaktadır. Özellikle kadınlar tarafından yoğun bir ilgi gören bu kremin satışı eczaneler tarafından gerçekleştirilmektedir.

İçindekiler

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

 • Koyulaşan yerlerin ton ton açılmasını sağlar.
 • Sağlıklı ve kişinin doğal ten rengine dönmesine yardımcı olur.
 • Daha canlı bir cildin oluşmasına katkı sağlar.
 • Koyu kahverengi ve siyah lekelerin yok olmasına yardımcı olur.
 • Ciltte olan ten dengesizliklerini giderir.
 • Güneş lekelerinin oluşmasını önler ve var olan güneş lekelerini yok eder.

Expigment Nasıl Kullanılır?

Expigment krem nasıl kullanılır? Expigment, cildin dışına uygulanan bir kremdir ve harici kullanımlar için uygun değildir. Ağız içi, burun içi kullanımlar için kesinlikle önerilmeyen Expigment, deri üzerine ince bir tabaka halinde yayılarak kullanılmaktadır. Göz içi veya ağız içine yanlışlıkla uygulamalar sonrasında bol suyla yıkanması ve temizlenmesi tavsiye edilen kullanımdır.

Aynı zamanda Expigment’in kullanımından kaçınılması gereken yerlerden biri de güneş yanıklarıdır. İçerisinde, güneşten koruma etkenleri içerse de güneş yanıklarında kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Zararsız görünse de içerisinde deri rengini açıcı maddeler bulundurduğu için doğru olmayan kozmetik kullanımlarda cilt tonunda farklılaşmalara neden olabilmektedir. Bu sebeple her ne kadar internet ortamında popülerliği artmış olsa da Expigment kremi kullanmadan önce doktorunuza başvurun.

Hatta özellikle Expigment kremin, zorunluluk halleri dışında kullanılmaması gerekmektedir. Şu ana kadar gözlenen zararlı bir etkisi olmamasına rağmen, her bünyede farklı bir etki yapabileceği göz önüne alınmalıdır.

Eğer doktora başvurmadıysanız kremin etkilerini görmek için kremi, derinizde zarar olmayan bir bölgeye az miktarda uygulamanız ve 24 saatlik bir gözlem yapmanız kullanım talimatınca önerilenlerden biridir. Böylece cildinizde alerjik bir reaksiyona sebebiyet verip vermeyeceğini öğrenebilir ve daha sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Expigment Krem Yan Etkileri Neler?

 • Dil, yüz ve boğazda nefes almayı zorlaştıracak şekilde oluşan şişlikler,
 • Baş dönmesi,
 • Deride oluşan döküntüler,
 • Deride hafif yanma,
 • Kızarıklık ve batma,
 • Deride sıvı dolu kabarcıkların oluşumu
 • Deride çatlama ve soyulma
 • Deride mavi ve siyah renklerde koyulaşma

Bütün ilaç ve kremlerde görüldüğü gibi Expigment kreminin de bazı yan etkileri olabilmektedir. Nadir görülen bu yan etkiler, genellikle birtakım hassasiyeti olan kişilerde ve aşırı doz alarak kullanan kişilerde görülmektedir. Ancak sebep her ne olursa olsun olası yan etkilerle karşılaşılması durumunda kremi kullanmayı bırakarak, doktorunuza görünmelisiniz.

Expigment Krem Yorumları Neler?

expigment krem yorumlari
expigment krem yorumlari
 1. Yazın kullanıldığında kötü sonuçlar doğurabilecek bir krem. Ciltte soyulmalara sebep olarak derinin yenilenmesini sağlar. İnce tabaka halinde her gün bir kere sürmek tedavi sürecini olumlu etkileyecektir. Doktor tavsiyesi ve doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.
 2. Gece kullanıldığı takdirde herhangi bir problemle karşılaşılmıyor. Kullandığım dönemde çevremdeki birçok insan cildimin güzelleştiğine dair övgü dolu sözlerde bulunmuştu ancak lekelerimi tamamen iyileştirdiğini düşünmüyorum.
 3. Başlarda yalnızca leke olan bölgelere sürerek kullandım fakat sonrasında kremi bütün yüzüme uyguladım. Fakat herhangi bir yan etki ile karşılaşmadım.
 4. Bir süredir kullanıyorum ve bir tüpü bitirdim. Bacaklarımda olan batıklar için kullandım ve izleri büyük oranda yok ettiğini düşünüyorum. Bir tüp kremi yaklaşık 20 gün kullandım ve bitti. Bunlara ek olarak, kremin çok kötü bir kokusu olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Expigment Mi Fito Mu?

Expigment mi fito mu sorusu cilt sorunları ile karşılan ve bu konuda birtakım öneri arayan birçok insan tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir.

Aynı sonucu sunan bu iki kremin birbirinden ayrılmasını sağlayan en önemli faktör, birinin reçete ile, diğerinin ise reçetesiz satılmasıdır. Bu nedenle birçok kişi doktor kontrolünde süreci tamamlamak istediğinden expigment kremi tercih etmektedir. Buna ek olarak, fito kremin yan etkileri daha fazla olduğundan insanlar, diğer kreme daha fazla yönelmektedir.

Expigment %4 Krem Kaç Günde Etkisini Gösterir?​

Expigment krem, düzenli olarak kullanıldığında etkisini 2 ay içinde mutlaka gösterir. Eğer bu süre içinde etkisini göremezseniz, Expigment %4 krem sizin cilt tipiniz için uygun olmayabilir ve bir cildiye doktoruna görünüp, yeni bir tedavi istemeniz daha doğru olacaktır.

Expigment %2 ile %4 Arasındaki Fark​

Expigment krem %2 ile Expigment krem %4 arasındaki fark, etken madde yoğunluğudur. Uzun süreli bir tedavide genellikle %2 krem ile başlanır ve bir süre sonra %4 kreme geçilir. Doz geçişlerini ve sürelerini mutlaka doktorunuza danışarak belirleyiniz.

Expigment Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Expigment krem reçetesiz de satılır. Ancak ücreti SGK tarafından karşılandığından, Expigment kullananlar genellikle doktora yazdırmayı, yani reçeteli kullanmayı tercih etmektedir.

Expigment Fiyatları Neler?

Expigment reçetesiz fiyatı 43 TL olarak belirlenmiştir ve eczanelerde satılmaktadır. Doktorlara (Dermatolog) danışılarak kullanılan bu krem, reçete üzerinden satın alınmaktadır. Kremin ücreti SGK tarafından da karşılanmaktadır. Özellikle 12 yaşından küçük çocuklar, kremi kullanmadan evvel mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın