SFS Nedir? Instagram’da SFS Yapmak Ne Demek?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

SFS Nedir? Instagram’da SFS Yapmak Ne Demek?

0

SFS nedir, sosyal medyada, özellikle Instagram’da kullanılan ve Shoutout for Shoutout anlamına gelen İngilizce deyimdir. Türkçe anlamı, karşılıklı bağrışmak, yüksek sesle selam vermek şeklindedir. Sosyal medya jargonunda, karşılıklı profil paylaşımı yaparak, hesapların üçüncü kişilere tanıtılması, başka bir deyişle takipçi sayısının arttırılması demektir.

Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?

Instagram’da SFS yapmak için öncelikle başka bir hesap sahibiyle anlaşmanız gerekir. Ancak bu hesap sahibinin sizinle benzer bir profile sahip olmasına özen göstermek gerekiyor. Çünkü bir tesisat firmasının Instagram hesabı ve moda hesabının birbirine SFS yapması çok anlamlı olmayacaktır.

Benzer beğeni ve takipçi kitlesine sahip hesaplar arasında SFS yapmak takipçi açısından daha kazançlıdır. Size bir SFS teklifi geldiğinde, önce profilini incelemenizi öneriyoruz. Sizinle benzer takipçi kitlesine sahip değilse, profilinizde boş yere paylaşım yapmış olursunuz ve bu sizin başka paylaşımlarınızın görünürlüğünü etkiler. Alakasız paylaşımlar yapan birini insanlar neden takip etsin? Ya da neden Story’sine bakmak için saniyelerini harcasın?

SFS yapmaya karar verdiğinizde (ve anlaştığınızda), SFS yapacağınız kişinin profilinden bir ekran görüntüsü alıp, üzerine @ işareti ile başlayıp nickini yazın. Daha sonra bunu bir post veya story olarak paylaşın. Bunu yapmanızdaki amaç, profilinizde bu postu görecek olanların @ işareti ile belirtilmiş nicke tıklayıp profiline rahatça giriş yapabilmesidir.

SFS Hashtag Nedir?

SFS yaparken, tanımadığınız hesaplardan da destek alabilirsiniz. Mutlaka arkadaşınız olması gerekmez. #sfs hashtagi ile arama yaparak, SFS yapmak isteyen diğer Instagram kullanıcılarını bulabilir, onlara mesaj atarak teklifte bulunabilirsiniz.

#sfs gibi başka hashtagler de vardır. Örneğin #L4L ( like for like ) karşılıklı beğeni yapma ve #F4F ( follow for follow ) takibe takip yapma anlamına gelmektedir. Ülkemizde daha çok #sfs kullanılsa da, bu hashtagler de görülmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın