La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Ne Anlama Geliyor?
  1. Ana Sayfa
  2. Din

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Ne Anlama Geliyor?

0

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim,’’ Bütün güç ve kuvvet, yalnızca en yüce ve en büyük olan Allah’ın (c.c.) yardımıyla elde edilir’’ anlamına gelmektedir. İnsanlar, zor bir duruma düştüklerinde, çok sinirlendiklerinde ve bir şeylerden korktuklarında okumaktadırlar. Tabii okumak için ille de kötü bir durumu beklemeye gerek yoktur. Yolda yürürken dahi içinizden okuyabilirsiniz.

Günde 100 – 500 defa okunan bu dua ile kötülüklerden korunabilir, rızkınızı arttırabilir, kalbinizdeki daraltılardan kurtulabilirsiniz.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Hangi Ayette Geçiyor?

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim, Kuran-ı Kerim’de Kehf Suresi’nin 39.ayetinde geçmektedir. Bu duanın daha uzun hali de mevcuttur. Uzun hali ise şu şekildedir; Subhanallahi vel hamdu lillahi ve la ilahe illellahu vallahu ekber.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Ne Kadar Okunmalı?

Rızkını arttırmak isteyen, sıkıntılardan kurtulmak isteyen, zarardan korunmak isteyen kişilerin günde 500 defa bu zikri çekmesi tavsiye edilmektedir. Ancak, bazı kişilere göreyse; günde 100 defa Lahevle duası okumak kalpteki sıkıntıları gidermektedir. Yatarken okunan bu dua ile dünyadaki belalardan uzaklaşmanız da mümkündür.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Ne Zaman Okunur?

Sıkıntılı bir duruma düştüğünüzde, çok sinirlendiğinizde veya dara düşüp kurtulmak istediğinizde La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim duasını mutlaka okumanız gerekmektedir.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Zikri Kaç Kere Okunmalı?

Birçok İslam Alimi bu konu hakkında farklı fikirler belirtmiştir ancak en fazla tercih edileni 500 defa şeklinde okumaktır. Farklı fikirlere göre ise; 100 defa ve 1000 defadır. Gönülden okunan duanın net olarak sayısı yoktur. Sayılardan ziyade gönülden dua etmeye özen gösterilmelidir.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim Adetliyken Okunur Mu?

Adetliyken La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim okumakta hiçbir problem yoktur. Dua okumanız için adet bir engel değildir. Adetken dua okuyabilirsiniz.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın