Nesquik Gevrek Kilo Aldırır Mı? 1 Kase Kaç Kalori?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Nesquik Gevrek Kilo Aldırır Mı? 1 Kase Kaç Kalori?

0

Nesquik gevrek, fazla tüketilmediği sürece kilo alımına neden olmamaktadır. İçerisinde bulunan kalori miktarı oldukça düşük olan Nesquik gevrek içerisinde bulunan kalori miktarının düşük olması sayesinde kahvaltılık gevrek içerisinde bulunan kaloriler kolay bir şekilde eritilebilmektedir.

Kahvaltılık gevrek içerisinde bulunmakta olan mineral ve vitaminler sayesinde çocukların alması gereken maddelerin bir miktarını mutlu bir şekilde alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca sütü sevdirme amacı taşıyan mısır gevreği, birçok faydası ile yardımcı olmaktadır. Nesquik kahvaltılık gevrek içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden yararlanabilir, mısır gevreği sayesinde çocuklara kahvaltıyı sevdirebilirsiniz.

İçindekiler

1 Kase Nesquik Kaç Kalori?

Nesquik kalori, kase olarak hesaplandığı zaman 115 kalori şeklindedir. 1 kase Nesquik içerisinde yaklaşık olarak 30 gramdır. Kalori miktarına bakıldığı zaman Nesquik mısır gevreğinin diyet yaparken tüketilebileceği görülmektedir. 115 kalori, düşük miktarda bir kalori olduğu için kilo vermek isteyenler günde 1 kase yani 30 gram mısır gevreği tüketebilir.

Nesquik kalorisi düşük bir mısır gevreği olsa da diyet yapılması durumunda spor yapılarak tüketilmesi daha uygun olan bir gevrektir. Düşük kalorili ürün grubunda yer alan Nesquik mısır gevreği, gereğinden fazla tüketilmediği zaman kilo alımına neden olmamaktadır. 1 kaseden almış olduğunuz kaloriyi yakmak için şu aktiviteleri yapabilirsiniz:

  • 19 dakika yürümek
  • 11 dakika yüzmek
  • 16 dakika bisiklet sürmek
  • 8 dakika koşmak

Nesquik Tozu Kilo Aldırır mı?

Nesquik kahvaltılık mısır gevreği, çok fazla tüketildiğinde kilo aldırır. Eğer sadece 1 kase, yani 30 gram yerseniz, bunun karşılığında yukarıda belirttiğimiz miktarda spor yaptığınızda eritmiş olursunuz.

1 Porsiyon Nesquik Kaç Kaşık?

1 porsiyon Nesquik kahvaltılık mısır gevreğinin içerisinde 7 yemek kaşığı nesquik çikolatalı toplardan bulunmaktadır. 7 yemek kaşığı Nesquik bir kaseye konulduktan sonra üzerine yarım su bardağı yani 125 ml soğuk süt ekleyerek günlük porsiyonunuzu tüketebilirsiniz. Nesquik mısır gevreği içerisinde bulunmakta olan niasin, pantotenik asit, B6 ve D vitamini, tiamin, kalsiyum, demir, folik asit ve rivoflavin sayesinde gün içerisinde ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri alabilirsiniz.

Nesquik Topları Kaç Kalori?

1 Nesquik topu, yaklaşık 15 – 17 kalori arasındadır. Bir porsiyon Nesquik gevrek, 7 top yani 115 kalori içermektedir.

30 gr Nesquik Kaç Kaşık?

30 gr Nesquik yaklaşık 7 çorba (yemek) kaşığıdır. Bu miktarda Nesquik, 115 kalori etmektedir.

Nesquik Faydalı Mı?

Nesquik faydaları sayesinde çocukların gelişimine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Nesquik kahvaltılık gevreğin tadına bayılan çocuklar, tahıllı gevrek içerisinde yer alan vitamin ve minerallerden faydalanarak vücutlarının ihtiyaç duyduğu kalsiyum, demir ve D vitaminin önemli bir miktarını gevrekten alabilmektedir.

Nesquik kahvaltılık gevrek, çocukları kahvaltıya alıştırması nedeni ile de faydalı olmaktadır. Günün en önemli öğünü olarak bilinmekte olan kahvaltı sırasında Nesquik mısır gevreği tüketmekte olan çocuklar, günlük olarak ihtiyaç duydukları vitamin ve minarellerin bir bölümünü kolay bir şekilde alabilmektedir.

Nesquik İle Kilo Almak

Nesquik ile kilo almak mümkündür ancak şeker içeren bir gıda olması nedeniyle pek tavsiye edilmez. Eğer kilonuz çok düşükse, bir diyetisyen yardımı ile kilo alma programı uygulamanız sağlığınız için daha uygundur.

Diyette Nesquik Yenir Mi?

Nesquik şeker içeren bir gıdadır. Bu nedenle diyette yenmesi tavsiye edilmez. Nesquik gevrek kalori olarak çok yüksek olmasa da, şeker içeriği nedeniyle insülin direncinizi etkileyecek ve hızlı acıkmanıza neden olacaktır. Diyet esnasında şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılamanız daha sağlıklı ve hızlı sonuç almanızı sağlar.

Nesquik Kaç Yaşında Verilir?

Nesquik mısır gevreği, 4 ile 12 yaş arasındaki çocukların beslenme ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilmiştir. Bu nedenle Nesquik kahvaltılık mısır gevreği, özellikle 4 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için faydalı olmaktadır. Sütün faydalarını desteklemekte olan Nesquik mısır gevreği, çocukların günlük olarak ortalama enerjisinin %3’ünedn fazlasını sağlamamaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın