Schweppes Tonik Nedir? İçinde Ne Var?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Schweppes Tonik Nedir? İçinde Ne Var?

1

Schweppes tonik, alkolsüz ve gazlı bir içecektir. Bu içeceğin içerisinde alkol veya etken uçucu madde bulunmamaktadır. Coca Cola firmasının ürettiği bir içecek olması bakımından asitli içecek kategorisindedir. İsteğe bağlı olarak, alkolün içerisine bu ürünü katarak tüketenler de mevcuttur ancak bu durum tavsiye edilmez.

Su, şeker, karbondioksit ve asit düzenleyici maddelerin bileşiminden oluşan bir karışımı vardır. İçindekiler sebebiyle, mide sorunlarına yol açabilir ve gastrit, reflü gibi rahatsızlıkları doğurabilir. Bunun önüne geçmek için, elinizden geldiğince bir bağımlılık geliştirmeden bu ürünü tüketmeniz önerilir. Ayrıca, içindeki asit miktarını iyice kontrol edip öyle tüketmeniz mide delinmesini önleyecektir.

Schweppes Tonik’in İçindekiler

schweppes tonik icinde ne var

Schweppes tonik’in içindekiler dendiği zaman, bu ürünün alkolsüz bir içecek olması bakımından asitli bir madde olduğu söylenebilir. Bunun yanında, içerisinde şeker, su, asit düzenleyici ve karbondioksit mevcuttur. Böylelikle, cola gibi veyahut fanta gibi asitli içeceklerden bir farkı olmadığı anlaşılır. Bazıları, bu ürünün içine votka veya tekila koyarak içerler ancak bu oldukça tehlikeli ve sonu ölümle bitebilecek bir durumdur.

Böyle bir şeyi yapmanız kesinlikle tavsiye edilmediği gibi, bu tip gazlı içecekleri de sağlığınız açısından daha az içmelisiniz. Gazoz ve kola Coca Cola gibi içecekleri her gün içmediğiniz için, bu ürünü de her gün içmemeye dikkat etmeniz cildinizde yağlanma olmaması bakımından önemlidir.

Schweppes Tonik İçerisinde Alkol Var Mı?

Schweppes tonik içerisinde alkol yoktur. Bildiğiniz gazoz niteliğinde bir içecektir. Bu nedenle de Türkiye’de her yerde satılmaktadır. Alkollü bir içecek olsaydı satıldığı yerler sınırlandırılabilirdi.

Schweppes Tonik Ne İşe Yarar?

schweppes tonik icinde ne ise yarar

Schweppes tonik, gazlı bir içecek olması bakımından sıcak havalarda hararetinizi almak için arada tüketilebilecek bir üründür. Bu bakımdan, gazoz veya soda gibi hem keyif veren hem de içindeki maddeler ile açlığınızı yatıştıran bir üründür. Yemek yerken veya sıcakladığınız zaman tercih edebileceğiniz, fakat çok sık tüketilmemesi gereken bir içecektir.

Genelde enerji içeceği olarak geçse de, fazlasının zararlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu ürünü içerken oldukça kontrollü olmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü, gazlı ve asitli içecekler mideye zarar verebilir ve çeşitli sindirim rahatsızlıkları yaratabilir. Bunun önüne geçmek amacı ile her gün bunu tüketmemeye ve haftada bir iki kez içmeye özen gösterin.

Schweppes Tonik Nasıl İçilir?

Schweppes içmek, satın alarak ve sonrasında kendi kutusunda veya bir bardağa koyarak gerçekleşir. Bunun yanında, bazı bireyler bu içeceği alkol ile karıştırıp tüketmeyi tercih etmekteler. Üstelik votka ve cin gibi içecekler ile bunu tercih eden kişiler, sonrasında ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirler.

En normal olanı, içine bir adet limon atabilir veya kendi aromalı olan türlerinden satın alarak içmektir. Böylece, siz sağlığınızı tehlikeye atmamış olacak ve bu keyifli içeceğin tadını çıkarmış olacaksınız. İçindeki asit oranına bir göz gezdirip, ona göre başka bir ürünle karıştırmaya karar vermeniz daha doğru olacaktır. Zaten fazlasıyla asitli olduğu için, sek içmeniz daha makul olacaktır.

Schweppes Tonik Nerede Satılır?

Schweppes tonik satılan yerler, tüm yerel marketler ve market zincirlerinde bu ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca, bakkal veya tekel bayilerde de bu içeceğin satıldığı bilinmektedir. Her türlü içecek ile karıştırılarak içilebilen bu ürün, alkol ile tüketildiğinde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Şarap Sarhoş Eder Mi? Şarap Kaç Gün Saklanmalı?

Carrefour, Migros veya A101 gibi marketlerde bu ürünü bulmanız oldukça kolaydır. Evinizin yakınında herhangi bir marketten de bu içeceği temin edebilirsiniz. Zaten, gazoz veya Coca Cola gibi bir ürün olduğu için bulunması hiç zor değildir. İçindeki asit miktarına bir göz atıp öyle içmeniz tavsiye edilir.

Shweppes Tonik Neden Acı?

Schweppes tonikin acı olma sebebi, içinde farklı içeceklerin veya gıdaların karışımını yapmaktan kaynaklanır. Örneğin, toniğinizin içinde limon varsa tadı acı gelebilir veya alkol bulunuyorsa da aynı şekilde bir tat alabilirsiniz. Çok sık tüketildiği zaman midenizde çeşitli sindirim sorunlarına yol açabileceği gibi, içinde şeker olmasından ötürü diyabeti de tetikler.

Gazlı ve asitli içeceklerin sindirime çok faydalı olmadığı bilinmekte ve şeker hastalığına davetiye çıkardığı da gözlenmektedir. Özellikle, bazı kişiler bu içeceği alkollü bir içecek haline getirip o şekilde içmeyi uygun görseler de, bunun kesinlikle sağlıksız olduğunu söylemek gerekir. İçindeki asit miktarını kontrol ettikten sonra içmenizde fayda var.

Schweppes Tonik Şekerli Mi?

Schweppes tonik şekerlidir. 250 ml olan bir şişede 22,3 gram şeker bulunmaktadır. Bu şeker de yaklaşık olarak 11 tane küp şekere eşittir. Buna ek olarak 92 kcal enerji bulunmaktadır.

Schweppes Zero Tonik Nedir?

Schweppes zero tonik, içerisinde şeker bulunmayan bir toniktir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın

Yorumlar (1)

  1. Efe isa 5 ay önce

    Güzel miş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir