Nickname Ne Demek? Nick İngilizce Ne Anlama Geliyor?
  1. Ana Sayfa
  2. İngilizce

Nickname Ne Demek? Nick İngilizce Ne Anlama Geliyor?

0

Nick ne demek çeviri yaparsak, takma isim veya rumuz anlamına gelir. Nickname ingilizce bir kelimedir ancak Türkçe’ye olduğu gibi geçmiş ve özellikle bilgisayar oyunları ve sosyal medya camiasında İngilizce haliyle kullanılmaktadır.

Bir takma isim veya rumuz, tanıdık bir kişinin, yerin veya şeyin özel adının yerine geçer. Genellikle aşkı, sevgiyi ve bazen de güzel bir duyguyu ifade etmek için kullanılır. Ayrıca karakterin karalanmasını ifade etmek için de kullanılabilir . Bir kavram olarak, hem takma isim hem de sahne adından farklıdır, ancak bu kavramlarda paralel kullanılabilir.

Nickname Türkçe Anlamı​

Nickname, nick kelimesinin uzun halidir. Nick (çentik) ve name (isim) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Nickname Türkçe karşılığı da, nick gibi takma isim veya rumuz şeklindedir.

Oyundaki Nick Ne Demek?​

Oyundaki nick, bilgisayar oyunlarında oyuncuların kendi isimlerinin yerine kullandıkları takma isimlerdir. Bu takma isimler, herhangi bir konuda olabilir veya doğrudan kendi isimlerini kullanabilirler. Oyun nickleri, genellikle oynanan oyunla ilgili veya oyuncunun kendisini özdeşleştirdiği herhangi bir süper kahraman veya kavram ile ilgili olabilir.

Uluslararası oyuncu camiasında, genellikle Latince nickler kullanılır ve oyuncular bu kelimelerin anlamlarıyla kendilerini ifade eder.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın