Pırlantanın Özellikleri Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Pırlantanın Özellikleri Nelerdir?

0

Elmas madeni her daim ihtişamlı görünüşü ile değerli bir maden olarak kabul edilmektedir. Pırlanta yüzük ve diğer pırlantadan imal edilen takılar elmasın özel bir formda kesilmesi ile elde edilmektedirler. Aşkı, mutluluğu ve sonsuzluğu temsil ettiği inanılan pırlantalar ışıltıları ve görkemli olmaları ile kadınların vazgeçilmezi olmayı başarıyorlar. Evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olan pırlanta yüzük ve diğer takıları alırken özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Pırlantaları birbirinden ayıran ve onları değerli yapan dört özellik bulunur. Bu özellikleri şu şekilde belirtmek mümkün olmaktadır.

  • Karat ağırlığı pırlantanın fiyatını genellikle ağırlığı belirler
  • Rengi her renkten pırlantanın olduğu bilinir. Bunun yanında H ile D harfleri arasında olan renkleri beyaz olarak kabul edilir ve alınabilir
  • Berraklığı elmasın oluşumu sırasında içine mineraller karışmaktadır. Karışan mineraller ise doğanın ayak izleri olarak kabul edilir. İçinde doğanın ayak izleri az olan pırlantalar daha değerlidirler
  • Kesimi pırlantanın kesimi ise insanlar tarafından yapılmaktadır. Pırlantaya verilen şekil onun asıl değerini ortaya koyar.

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Takılar

kocak pirlanta

Tektaş pırlanta yüzük en çok tercih edilen takılar arasında yer almaktadırlar. Göz alıcı ışıltıları ile pırlanta yüzüklerin tek taş olanları çok fazla tercih edilirken beş taş ve tam tur olarak da tercih edilen modeller bulunmaktadır. Değerini hiç kaybetmeyen takılar ömürlük olarak kullanılmaktadırlar. Yüzükler gibi çok tercih edilen takılar arasında kolyeler de bulunmaktadır. Kolyeler çok çeşitli modellerde her zevke uygun olarak tasarlanıyorlar. Alınan takıların değerlerinin sürekli artması ile birlikte aslında iyi bir yatırım yöntemi olarak da pırlantadan imal edilen takılar bulunmaktadır.

Koçak pırlanta kolye tasarımları her sezon yenilenmekte ve birbirinden şık modellerle kadınların beğenilerine sunulmaktadır. Birbirinden şık olan tasarımları ile kadınların her daim kullanmak isteyecekleri takılar olmayı başarıyorlar. Bakımı son derece kolay, kararmayan aksine ışıltısı ile size kendinizi bir yıldız gibi hissettirecek olan pırlanta kolye, yüzük ve küpeler arasından tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Kadınların güzelliğini tamamlayan bu şık ve değerli takılar onlara verilebilecek en güzel hediyeler arasında yer almaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın