Noodle Diyette Yenir Mi? Kilo Yapar Mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Noodle Diyette Yenir Mi? Kilo Yapar Mı?

0

Noodle diyette yemek kilo açısından olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Bu nedenle de noodle diyette yenilmemektedir. Diyette yenildiğinde kilo almanıza neden olabilmektedir. Günümüzde çok kısa zamanda hazırlanan ve oldukça güzel bir tadı olan noodle aynı zamanda içerisinde bulunan tuz oranı ve yüksek kalori yüzünden diyet yapanların adeta düşmanı sayılmaktadır.

Ancak hızlı hazırlanma ve temizlik gerektirmemesi açısından oldukça avantajlı olan noodle diyet zamanında dikkatli bir şekilde yenilebilir. Fakat alacağınız kaloriyi göze almanız gerekmektedir. Alacağınız küçük bir porsiyon daha fazla spor yapmaya ve diğer öğünü daha az yemeye neden olacaktır.

İçindekiler

Tavuklu Noodle Kilo Aldırır Mı?

Tavuklu noodle bir porsiyonunda 290 kcal kalori bulundurmaktadır. Bu da sizin yediğinizde bir porsiyonda oldukça fala kalori almanıza neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı da tavuklu noodle kilo aldırmaktadır. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız kesinlikle yapmanız gereken şey noodle yemekten uzak durmaktır.

Diğer noodleların da bir farkı bulunmamaktadır. Kalori farkı olsa da yine de yüksek kaloriler bulunmaktadır. Bu yüzden kesinlikle sağlıklı bir yaşam için sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekmektedir. Noodle bu durumda sağlıklı ve dengeli beslenme besini olarak görülmemektedir. Daha düzenli ve sağlıklı olmak için haşlanmış tavuk yemek ve bunu porsiyonlara ayırmak daha iyidir.

Hazır Noodle Kilo Yapar Mı?

Hazır noodle vücuda fazla giren kaloriyi temsil etmektedir. Bu durum incelendiğinde ise kilo yapmaktadır. Özellikle fazla tüketiminde kilo almaya elverişli bir alt yapı oluşturulacağı söylenmektedir. Fast food ürünlerinin çoğunda bu durum oldukça büyük bir sıkıntı yaşatmaktadır.

Hazır noodle aynı zamanda size sağlık açısından bir katkısı bulunmamaktadır. Sadece bulunduğunuz anda karnınızın doymasını sağlamaktadır. Yemeden önce dikkat edilmelidir. Kesinlikle fazla tüketimi yapılmamalıdır.

Noodle Ne kadar Yenmeli?

Noodle ne kadar yenmeli gibi bir sorunun tam olarak karşılığı bulunmamaktadır.  Özellikle bir hafta içerisinde 2 kereden fazla bu besini tüketmek kal rahatsızlığına ve diyabet gibi hastalıklara neden olabilmektedir. Uzak doğudan gelen ve dünyanın dört bir tarafında satılan bu besini yemeden önce çok düşünmek gerekmektedir.

Özellikle uzmanlar, spor yapan ve dengeli beslenen insanların haftada 2 den fazla yememesi gerektiğini söylemektedir. Hatta hazır noodle’ı haftada bir kez sebze ile birlikte tüketmek riskin azalmasında size yardımcı olacaktır. Fakat bu rahatsızlıkların çoğu kadınlar için olduğu da belirtilmektedir. Erkekler için yapılan araştırmalarda durum bu kadar ciddi bir durumda değildir. Fakat yine de tüketiminde dikkat etmek oldukça önemlidir.

Noodle Çok Kalorili Mi?

1 paket noodle kalorisi 380 – 500 kalori arasında değişmektedir. Noodle çok kalorili olmakla birlikte sağlıklı bir besin değildir. Hızlı hazırlanması ve temizlik gerektirmemesi birçok insanın kullanması için uygun olsa da sağlıksal açıdan çok uygun değildir. Ayrıca diyet yapanlar için de uzak durması gereken besinlerden biridir.  Fast food ürünlerinin çoğunda bu sıkıntı bulunmaktadır. Bu yüzden kilo vermek istediğiniz zaman yenmemesi gerekmektedir.

Bu kadar kaloriyi tek seferde almak ve sonrasında hareketsiz kalmak aksine kilo almanıza neden olabilmektedir. Fakat çok seviyorsanız ve canınız aşırı istiyorsa bir sonraki öğüne dikkat etmek ve bol hareket etmek kaydı ile yenilebilir.

1 Paket Noodle Kaç Kalori?

1 paket Noodle Kalorisi standart 100 gramlık bir paket ele alındığında ortalama olarak 380-420 arasında bir kalori oluşturmaktadır. Bu oldukça yüksek bir kalori olarak karşımıza çıkmaktadır. Az kalorili çeşitleri bulunsa da diyet zamanı yediğinizde kilo alma olasılığınız yüksektir. Yine de içerisinde bulunan karbonhidrad ve yağ kilo vermek isteyenler için olumsuzluklar içermektedir.

Noodle kalori aşağıdaki gibidir;

noodle kalori listesi
noodle kalori listesi
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın