Papatyaların Ömrü Ne Kadardır? Nerelerde Bulunurlar?
  1. Ana Sayfa
  2. Soru Cevap

Papatyaların Ömrü Ne Kadardır? Nerelerde Bulunurlar?

0

Papatyaların ömrü 1-5 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Papatyalar çok yıllık bitkilerdir. Doğada herhangi bir bakıma ihtiyaçları olmadan uzun süre yaşayabilirler. Kış mevsimini sorunsuz bir şekilde atlatabilirler ve hatta kış veya sonbahar aylarının güneşli günlerine dahi çiçek açarak kendilerini gösterebilirler.

Papatyagiller ailesine ait birçok tür bulunmaktadır. Papatya dendiğinde akla ilk gelen bitki merkezi sarı, yaprakları beyaz olan tür (Leucanthemum vulgare) olsa da papatyaların çeşitli renk ve biçimde olan türleri mevcuttur. Bu türlerin yaşam süresi, yetiştikleri koşullar farklı olduğundan, birbirilerinden farklı olabilmektedir.

Papatyalar genellikle çimlik alanlarda, bahçelerde ve yol kenarlarında bulunurlar. Bunların haricinde papatyalar evde vazoda da tutulabilmektedir. Fakat vazoda muhafaza edilen papatyaların 7-10 gün gibi kısa bir yaşama süresi vardır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın