Sosis Kaç Günde Bozulur? Sucuk Son Kullanma Tarihi Geçerse?

Ambalajı açılmamış salam, sosis ve sucuk gibi ürünler, buzdolabında olmak koşulu ile, etiketinde belirtilen son kullanma tarihine kadar bozulmadan saklanabilir.

Paketi açılmış sosis kaç günde bozulur?

Ambalajı açılmış ürünler ise buzdolabında 3-4 gün, derin dondurucuda ise 6 ay süreyle saklanabilir. Şarküteri ürünlerini açtıktan sonra hava geçirgenliğini önleyecek bir kabın içinde saklayın. Ambalajı açılmış sosis; folyo ya da kapalı bir kaba alınmazsa, birkaç gün içerisinde kurumaya başlar ve lezzetini kaybeder.

Sucuk Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Son kullanma tarihi geçen sucuk tüketildiğinde midenizde ve sindirim sisteminizde problem olabilir et ve süt ürünlerinin tarihi geçmesi durumunda tüketilmemesi daha uygundur. Ürünlerinin saklanma alanlarına da dikkat edilmelidir sucuk buzdolabında veya buzlukta hava almayacak şekilde muhafaza edilmelidir.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın