Tırrek ve Şerro Ne Demek? Tırrek ve Şerro Argo Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Anlamı Nedir?

Tırrek ve Şerro Ne Demek? Tırrek ve Şerro Argo Mu?

0

Tırrek kelimesinin Türk Dil Kurumu tarafından net bir anlamı bulunmamaktadır. Halk arasında kullanılan anlamlar vardır. Bu genellikle korkan insan ya da bir tür geyik yapma anlamında kullanılmaktadır. Mesela “Naber Tırrek?” gibi bir cümle ile karşımıza çıkabilmektedir. Ancak tırrek ne demek sorusunun kesin bir cevabı maalesef bulunmamaktadır.

Şerro Ne Demek?

Şerro, argo bir keleme olarak kullanılmaktadır ve “şerefsiz” kelimesinin kısaltılmışı olarak karşımıza çıkmaktadır. Halk arasında süreç içerisinde dilimize pelesenk olmuştur. Ancak toplum içerisinde her zaman argo olarak kabullenmesi mümkün değildir. Samimi iki arkadaş arasında anlaşma cümlesi olarak da kullanılabilir. Bazı durumlarda lakap ya da hitap olarak da kullanılmaktadır.

Tırrek Kürtçe Ne Demek?

Tırrek bir kelime olarak Türkçe ya da Kürtçe ayrımı bulunmamaktadır. İki dilde de aynı şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak ya bir samimiliği göstermek ya da herhangi birini küçümseme anlamında kullanılmaktadır.

Tırrek Küfür Mü?

Tırrek genel anlamıyla ülkemizde küfür anlamında kullanılmamaktadır. Ancak küçültücü bir kelime olarak da kullanılması mümkündür. Karşıdaki insanı küçümseyici bir ifade olarak kullanılması bazı durumlarda küfür olarak algılanmaktadır. Bu durumda bir tatsızlık yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Bu yüzden kesinlikle dikkatli olmak gerekmektedir.

Kürtçe Şerro Ne Demek?

Şerro kürtçe olarak farklı bir anlama gelmez. Yine halk arasında “Şerefsiz” kelimesinin kısaltılmışı olarak kullanılmaktadır. Kürtçe ve Türkçe olarak bu kelimeye bakmamak gerekmektedir. Genellikle aynı şekilde kullanımı bulunmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın