Trend Topic Ne Demek? Nasıl Olur? Türkçe Anlamı?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Trend Topic Ne Demek? Nasıl Olur? Türkçe Anlamı?

0

Trend topic, sosyal medya üzerinde en çok kullanılan anahtar kelimeler, hashtag’ler ve en çok bahsedilen şeyler için kullanılan bir liste ya da kelime olarak bilinmektedir. TT listesine olan bir kullanıcı popüler gündemi takip ederken kendini bulabilmektedir. Bu çok önemli bir olay da olabilir gündemden bağımsız çok saçma bir kelime de olabilmektedir.

Trend olmak için biraz şansa biraz da haber değeri taşıyan, ya da farklı bir hareket ile okları kendinize yönlendiren bir eylem yapmanız gerekmektedir. Günümüz dünyasında birçok olay ve kişi gün içerisinde farklı zamanlarda trend olabilmektedir. Hatta tek bir kelime bile bazı zamanlarda ülkenin gündem konusu olabilmektedir.

Trend Topic Türkçe’si Nedir?

Trend topıc, Türkçe’ye çevrildiğinde trend konu anlamına gelmektedir. Gün içerisinde konuşulan güncel ve en fazla etkileşim almış konu trendi oluşturmaktadır. Özellikle sosyal medya yaygınlaşması ile birlikte bu kelime lügatımıza girmiştir. Güncelliğini de korumakla birlikte bilinirliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Trend Topic Nasıl Yapılır?

Trend topıc olmak için kolay bir şey değildir. Yüksek popülarite ve yüksek şans gerektirmektedir. En popüler konuları bulmanız ve hashtagleri sizin yaratmanız gerekmektedir. Bir konuda TT olmak istiyorsanız kesinlikle o konuda popüler bir şey yapmanız ve çok insanın size etkileşim için destek vermesi gerekmektedir.

Takipçisi yüksek bir hesaba sahipseniz ve takipçisi yüksek hesaplar tarafından takip edilerek etkileşim içerisinde bulunuyorsanız bu işlem biraz daha kolay olacaktır. Burada gündemi belirlemeniz içten bile değildir. Aynı zamanda sponsorlu etiketleri deneyerek de ön plana çıkmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu biraz daha tuzlu gelebilmektedir. Önemli olan etkileşim almaktır. Etkileşim geldiğinde trendler sizi beklemektedir.

Tİ Tİ Olmak Ne Demek?

Tİ Tİ olmak, bir gündem içerisinde kendinizi ya da bir başkasını bulmak demektir. Bir insanın söylediği manasız bir söz ya da ülke de herkesin ilgilendiği bir konu hakkında yapılmış bir eylem anında TT olabilmektedir. Bunun için eğer gündemde olan biri değilseniz, birçok insanın sizi gündeme getirmesi gerekmektedir.

tt olmak ne demek
tt olmak ne demek

Popülerliğiniz düşükse Tİ Tİ olma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ancak şans eseri bir olay bile sizi Türkiye gündemine taşıyabilmektedir. Bu trend geçici ve kısa süreli olabileceği gibi yıllarca da devam edebilmektedir. Günümüz dünyasında kısa süreli birçok ünlü ile karşılaşmamızın nedeni de bu trend olma durumudur. 

Trend Topıc Listesine Nasıl Bakılır?

Trend topıc listesine bakmak için çok kolay üç adımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak öncelikli olarak bir Twitter kullanıcı olmanız gerekmektedir. Eğer bir hesabınız yoksa hesap alarak hareket etmeniz oldukça mantıklı olacaktır.

  • Adım 1: İlk olarak Twitter mobil uygulamasını indirin. Bu işlem adımları kolaylaştırmak adına oldukça önemlidir.
  • Adım 2: İşlemleri gerçekleştirin ve uygulamaya giriş yapın.
  • Adım 3: Şimdi üzerinde büyüteç amblemi olan “Keşfet”i temsil eden yere tıklayın ve gündemi görün. Bu şekilde rahatlıkla günlük olarak gündemi takip edebilirsiniz. Yeni trendleri bilmek ve öğrenmek bu kadar kolaydır.

Twitter da TT Trending topıc, yukarıda da bahsedildiği gibi bir konuda gündem olmak ve anlık olarak popüler olma anlamına gelmektedir. Bu durum sizin ya da herhangi bir şeyin sürekli olarak konuşulduğu ve birçok insanın konu hakkında etkileşime girdiğini belirtmektedir. Bu sadece bir kişi ile değil bir rapor ya da herhangi bir belge ile ilgili bile olabilmektedir. Trend olunan konunun ülkedeki çok insanın dikkatini çekmesi gündem olması için yeterlidir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın