Whatsapp Senkronizasyon Hatası Nasıl Düzelir? 3 Çözüm Yöntemi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Whatsapp Senkronizasyon Hatası Nasıl Düzelir? 3 Çözüm Yöntemi

Whatsapp senkronizasyon hatası, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp için bazı zamanlarda büyük bir problem haline gelebilir. Kullanımı oldukça kolay, sadeliği ile beğeni toplayan Whatsapp her yaştan insanın severek kullandığı ve günlük işlerini çok rahat bir şekilde hallettiği bir uygulama.

Fakat bu uygulamanın ne kadar seviliyor olsa da senkronizasyon hataları da bir o kadar can sıkıcı olabiliyor. Hatta kullanıcılar bu durum yüzünden oldukça zor anlar yaşayabiliyor. Dilerseniz şimdi senkronizasyon hatasının çözümünü birlikte inceleyelim.

Whatsapp Senkronizasyon Hatası Çözümü

Whatsapp senkronizasyon sorunu kullanıcıların sinirlerini bozan ve farklı çözüm yolları aramaya yönlendiren bir problemdir. Rehberden giden numaralar bu hatanın yarattığı hasarlar nedeniyle tekrar tekrar geri yüklenmek zorunda kalınmaktadır. Bu hatayı ortadan kaldırmak için yapılması gereken bir takım öneriler bulunur. Bu çözümler aşağıdaki gibidir:

Yöntem 1: Rehberi tek bir yerde toplayın.

Rehberi tek bir hesapta toplamak ilk olarak önemli bir avantaj olacaktır. Bu noktada rehberi Google üzerinde bulundurmak daha garantici bir seçenektir. Bu şekilde Google üzerinde rehber problemleri daha az gözükür ve her seferinde yeniden yükleme yapılmasına gerek kalmamaktadır.

Yöntem 2: Uygulamayı yeniden yükleyin

Whatsapp senkronizasyon çözümü için bir diğer öneri de uygulamayı tamamen silip daha sonra da ön belleği silerek yeniden uygulamayı yüklemektir. Klasik bir yöntemdir fakat silip yeniden yüklemek gerçekten işe yarayacaktır. İlk olarak Ön belleğinizi telefonunuzun “Ayarlar” bölümünden silin. Daha sonra da uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.

Yöntem 3: Kişileri silin.

Senkronizasyon problemi yaşandığında istenmeyen isimler Whatsapp üzerinde görülüyorsa uygulamadan da kişiyi silmeniz yeterli olacaktır. Fakat sadece Whatsapp uygulaması üzerinden silmelisiniz. Diğer uygulamalar için numaraları sildiğinizde istenmeyen durumlar karşınıza gelebilir.

Whatsapp Sekronize Etmek Ne Demek?

Whatsapp senkronizasyon, kendi telefonunuzun dışında bulunan herhangi bir tablet ya da bilgisayar tarafından Whatsapp uygulamasını eş zamanlı olarak kullanmak demektir. Senkronizasyon özelliği sayesinde birden fazla cihazda aynı anda Whatsapp kullanılabilir. Aynı anda hem telefonunuza hem de kullandığınız teknolojik alete Whatsapp bildirimleri gelir.

Aynı zamanda verilerin güncel halde bulunması sağlanmaktadır. Sadece Whatsapp için değil günümüzde kullanılan çoğu uygulama için senkronizasyon seçeneği bulunmaktadır. Eğer sadece Whatsapp için bu seçeneği kullanacaksanız Whatsapp.web adresine girmek yeterli olacaktır.

içeriğimizi oylayın