İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Ofis Programları
 3. Word Sayfası Kareli Oldu Nasıl Düzelir? 3 Basit Adım

Word Sayfası Kareli Oldu Nasıl Düzelir? 3 Basit Adım

word sayfasi kareli oldu nasil duzelir
 •  Adım 1:  Halihazırda açık olan Word dosyasının üst kısmında uzun bir araç çubuğu bulunmaktadır. Bu menüden “Görünüm” kısmına tıklanması gerekmektedir.
 •  Adım 2:  “Görünüm” kısmına tıklanması ile karşınıza yeni bir araç çubuğu çıkmaktadır. Söz konusu bu yeni menü üzerinden “Kılavuz Çizgileri” yazısı bulunmalıdır. Bu işlemden sonra “Kılavuz Çizgileri” yazısının hemen sol tarafında bulunan küçük kutucuğun işaretli olduğunu göreceksiniz.
 •  Adım 3:  “Kılavuz Çizgileri” yazısının yanındaki işaretli kutucuğun üzerine tıklayarak, işaretin kaldırılması gerekmektedir. Bu işlemin hemen ardından önünüzdeki sayfanın boş bir sayfaya dönüştüğünü göreceksiniz.

Kareli Word sayfası düzeltme yukarıdaki adımlar izlenerek yapılmaktadır. Office programlarından biri olan Word, günümüzde neredeyse herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Söz konusu program yaş, cinsiyet, meslek vb. fark etmeksizin çoğu insanın en az bir kere kullandığı bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

Word Sayfası Küçük Kareli Oldu Nasıl Düzelir?

 •  Adım 1:  Küçük kareli bir sayfaya dönüşen Word dosyası kapatılmış ise ilk olarak dosyayı bilgisayarda açmak gerekmektedir.
 •  Adım 2:  Açtığınız dosyanın üst tarafında muhtemelen sıkça kullandığınız genel bir araç çubuğu bulunmaktadır. O çubuk üzerinde “Görünüm” yazısı bulunmalıdır. Bu yazı genellikle çubuğun sonlarında olmaktadır.
 •  Adım 3:  “Görünüm” yazısına tıklanmalı ve ekrana gelen yeni araç çubuğundan “Kılavuz Çizgileri” yazısı bulunmalıdır.
 •  Adım 4:  “Kılavuz Çizgileri” yazısının sol tarafındaki küçük kutucuğa tıklanmalıdır. Bu işlemin ardından kareler sayfadan kalkmaktadır.

Küçük kareli Word sayfası düzeltme bu şekilde yapılmaktadır. Word, yazı yazma ve metin düzenleme konusunda sağladığı kolaylıklar ile sık tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Söz konusu zenginliği dolayısıyla herkes tarafından henüz keşfedilemeyen birçok özelliği de bulunmaktadır. Bu da o an çalışılan dosya için tercih edilmeyen birtakım özelliklerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir ve kareli sayfa da bu durumlar arasında yaygın olanlardandır.

Word’de Sayfa Ayarı Nasıl Yapılır?

 •  Adım 1:  Bilgisayarda açık olan Word dosyasının üst tarafında bulunan menüden “Düzen” yazısına tıklanmalıdır.
 •  Adım 2:  Ekrana gelen yeni menü üzerinden sayfa ile ilgili yapmak istenilen düzenlemeler yapılmalıdır.
 •  Adım 3:  Word’de sayfa ayarı yapma için “Görünüm” kısmından yararlanmak isterseniz aynı menüden bu kısmı tıklanarak istenilen ayarlanma yapılabilmektedir.

Word Nasıl Kareli Yapılır?

 •  Adım 1:  Word dosyasının üst kısmındaki menüden “Görünüm” yazısına tıklanmalıdır.
 •  Adım 2:  Yeni açılan menüden “Kılavuz Çizgileri” yazısı bulunmalıdır.
 •  Adım 3:  Word kareli yapma için bu yazının yanındaki kutucuğa tıklanmalıdır.

Word’de Sayfa Yapısı Nerde?

Word’de sayfa yapısı yeri üst taraftaki ana menüde bulunan “Sayfa Düzeni” kısmında yer almaktadır. Word sayfası ile ilgili yapılacak bütün düzenlemeler ve yapılandırmalar için bu kısımdan yardım alınabilmektedir. Bu kısım ile gerçekleştirilen tüm işlemlerin de sayfanın yapısın üzerinde yapılan işlemler olarak ifade edilmektedir.

Word’de Sayfa Yapısı Nedir?

Word’de sayfa yapısı, dosyadaki sayfalar ile ilgili her türlü yapılandırma anlamına gelmektedir. Bu kavram sayfadaki kenar boşlukları, sayfa boyutu, sayfa yönü, sütunlar gibi birçok seçeneği kapsamaktadır. Çalışılan dosya üzerinde bu işlemlerden herhangi biri veya birkaçı gerçekleştirilebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap