Yüzde Tüylenme Yapmayan Nemlendiriciler Nelerdir? 6 Tavsiye
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Yüzde Tüylenme Yapmayan Nemlendiriciler Nelerdir? 6 Tavsiye

0

Yüzde tüylenme yapmayan nemlendiriciler; Loreal Paris 3 etkili günlük bakım kremi, Bapenthol cilt bakım kremi, CaraVe nemlendirici krem, Bioderma atoderm krem, Diadermine koruyucu nemlendirici bakım kremi, Clinique nemlendirici krem olarak bilinmektedir. Bu kremlere ek olarak merak ettiğiniz soruları da yanıtladık. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Tüylenme Yapmayan Nemlendiriciler

  1. Loreal Paris 3 Etkili Günlük Bakım Kremi: Tüylenme yapmayan nemlendiriciler için tavsiye edilebilecek kremlerden biridir. Ciltte bıraktığı olumlu etkilerle sevilmekle ve tercih edilmektedir.
  2. Bepanthol Cilt Bakım Kremi: Provitamin B5 içeren, sıklıkla tercih edilen su bazlı bir nemlendiricidir.
  3. CeraVe Nemlendirici Krem: Yoğun nem sağlayan bir kremdir ancak doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir.
  4. Bioderma Atoderm Krem: Çocuklar için de uygundur, cilde nem ve esneklik kazandırmaktadır.
  5. Diadermine Koruyucu Nemlendirici Bakım Kremi: Provitamin B5 ve UVA/UVB filtreli içeren etkili bir kremdir.
  6. Clinique Nemlendirici Krem: Tüm cilt tipleri için uygun, nemi en iyi şekilde sağlayan bir kremdir.

Yüz Kremleri Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Yüz kremleri, A ve E vitaminlerini çok yüksek oranda içermediği ve bir yıl gibi uzun bir süre kullanılmadığı takdirde yüzde tüylenme yapmaz. A ve E vitaminleri kıl köklerini besleyen vitaminler olarak bilindiklerinden dolayı, bu vitaminleri içeren kremlerin tüylenmeye neden olabileceği düşünülmektedir. Ancak bu aslında bir yanılgı, doğru bilinen bir yanlıştır. Çünkü krem içerisine az miktarda ilave edilen bu vitaminler böyle bir etkiye neden olamamaktadır.

Söz konusu vitaminler, cilt için faydalı ve cildi besleyen vitaminler olduğundan, bu vitaminleri bulunduran kremler aslında tercih edilen kremler olmaktadır. Örneğin, E vitamini deriyi sağlıklı kılmak ve onarmak gibi etkilere sahiptir. Bununla birlikte hücreye önemli oranda katkı sağlaması ve yağda çözünen bir antioksidan olmasıyla kozmetik ürünlerinin yanında ilaçlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm bunların yanında kremlerde genellikle az miktarda bulunmaktadır.

Bepanthol Krem Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

bepanthol krem yuzde tuylenme yapar mi

Bepanthol krem, içerisinde “panthenol” bulunduğundan dolayı tüylenme yapabilir. Bepanthol, cilde olan faydaları ve zararlı içeriklerden olabildiğince sıyrılmış olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilen ve sevilerek kullanılan bir kremdir. Bu kremle ilgili en çok sorulan sorulardan biri de tüylenmeye neden olup olmadığıdır. Kimi kullanıcılar böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söylerken kimileri bu durumdan şikayetçidir.

Bepanthol, içerisinde “panthenol” denilen bir madde bulundurmaktadır ve bu madde de kıl köklerini kalınlaştırmasıyla bilinmektedir. Ancak kremin içerisine katılmış halinin böyle bir etkisi olup olmadığı meçhuldür. Bu konuyla ilgili henüz bilimsel bir çalışma yapılmadığından, kremin tüylenmeye neden olup olmadığının net bir cevabı bulunmamaktadır. Ancak kremlerin genellikle kolay kolay tüylenmeye neden olamayacağı bilinmektedir.

Yüz Yağları Tüylenme Yapar Mı?

Yüz yağları, A ve E vitaminlerini yüksek miktarda içeriyorsa ve uzun süre düzenli olarak kullanılırsa tüylenme yapar. Temiz içerikli ve güvenilir bakım yağları birçok kişi tarafından tercih edilen bakım ürünleri arasında yerini almaktadır. Bu yağlar genellikle A ve E vitaminlerini içerirler ve bu vitaminler de kıl köklerini beslemektedir. Ancak yalnızca çok uzun süre ve düzenli bir şekilde kullanıldıklarında, ciddi bir tüylenme meydana gelebilmektedir.

Arap Kızı Kremi Tüylenme Yapar Mı?

Arap kızı kremi, doğal bir krem olduğundan dolayı tüylenme yapmaz. Son yıllarda popülerliği gittikçe artan ve çeşitli faydaları olan bu kremin tüylenme yapıp yapmayacağı merak edilmektedir. İçerisinde E vitamini bulunduğundan dolayı, minimum bir yıl gibi çok uzun süre boyunca düzenli kullanırsa böyle bir ihtimal söz konusu olabilmektedir. Ancak doğal içerikli bu krem için şimdiye kadar böyle bir şikayet bulunmamaktadır.

Maske Tüylenme Yapar Mı?

Maske, temiz içerikli olduğu sürece tüylenme yapmaz. Bu konuda etkisi merak edilen ürünler arasında maskeler de bulunmaktadır. Her üründe olduğu gibi maske alırken de içeriğine dikkat etmek gerekmektedir. Herhangi bir yan etkiye neden olmayacak temiz içerikli bir maskeyse bu konuda endişe duymaya gerek yoktur.

Kortizonlu Krem Tüylenme Yapar Mı?

Kortizonlu krem, birtakım yan etkileri bulunduğundan dolayı tüylenme yapar. Kortizon, anti alerjik, bağışıklığı baskılayan ve iltihaplar üzerinde etkili bir hormon olarak tanımlanabilmektedir. Birçok ilaçta bulunan kortizon, kremler gibi çeşitli ürünlerde de bulunmaktadır. Kortizon içeren kremler son derece hassas ve özenli kullanılması gereken kremlerdir.

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan kortizon, krem formunda kullanmaya başlamadan önce muhakkak bir dermatolog önerisi gerekmektedir. Bu krem herhangi bir nemlendirici değildir ve bu niyetle kullanılamaz. Kullanımı mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır ve doktorun söylediği şeklin dışında bilinçsizce kullanıldığında yan etkilere yol açmaktadır.

Tüylenme yapmayan yüz kremi arayışı doğrultusunda birçok krem incelenmektedir. Kortizon içeren kremler de bunlardan biridir ancak bu konuda uzak durulması gereken ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Çünkü yan etkileri arasında “Hipertrikoz” yani “Aşırı tüylenme” bulunmaktadır. Dolayısıyla bu kremler, başka birçok yan etkiyle birlikte, tüylenmeye neden olmaktadır.

Hangi Yiyecekler Tüylenme Yapar?

Tüylenme yapan yiyecekler, büyük ölçüde şeker ve rafine karbonhidrat içeren besinlerdir. Tüylenme problemi genellikle hormonlarla ilgili olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı besinlerin de tüylenme problemlerine etkisi olduğu düşünülmektedir. Bu besinler hamur işleri, kek, bisküvi gibi gıdalardır. Söz konusu gıdalar insülin direncine dolayısıyla da yüksek insülin seviyesine neden olabilmektedir. Bu da erkeklik hormonu olarak bilinen “testestoeron” salgılanmasına ve tüylenme oluşumuna yol açar.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın