Zaaf Ne Demek TDK? Cümle İçinde Zaaf Kullanımı
  1. Ana Sayfa
  2. Anlamı Nedir?

Zaaf Ne Demek TDK? Cümle İçinde Zaaf Kullanımı

0

Zaaf, bir şeye karşı dayanamama ve düşkünlük anlamlarına gelmektedir. Bunun yanında, istenç zayıflığı olarak da tanımlanmaktadır. Zaaf, bir bakıma düşkünlük ve vazgeçememe durumlarını ortaya çıkarmaktadır.

Zaaf TDK Ne Demek?

Zaaf TDK anlamı, irade zayıflığı ve düşkünlüktür. Bir kişinin bir şeye karşı konulmaz istek duyması olarak da anlamak mümkündür. Zaafı olan bireyler, zaaf duydukları şeyden vazgeçmek istemedikleri için zorlu durumlar yaşayabilmektedir.

Sen Benim Zaafımsın Ne Demek?

Sen en zayıf yanımsın sana karşı koyamam şeklinde bir anlama gelmektedir. Zaafın kelime anlamı bir şeye karşı konulmaz istek duymak ve o şeye karşı aşırı düşkünlüktür. Birine aşırı derecede zaafı olmak saplantı ve takıntı derecesine taşınabileceği için dikkatli olmak gerekmektedir.

Bir Şeye Zaafım Var Ne Demek?

Bir şeye, bir kişiye veya duruma karşı konulmaz çekim duymak anlamına gelmektedir. Bir şeye düşkünlük veya bağımlılık olarak da anlaşılabilmektedir. Bir şey veya duruma karşı şiddetli bir çekim duymak o şeye veya duruma zaaf duyulduğunu göstermektedir.

Sevgiliye Zaaf Ne Demek?

Sevgiliye zaaf sana karşı koyamam en zayıf yanım sensin anlamına gelmekte yani sevgili olunan kişiye karşı konulmaz çekim duymak anlamına gelmektedir. Sevgiliye karşı aşırı bağlılık veya vazgeçememe durumlarını meydana getiren bir konudur.

Cinsel Zaaf Ne Demek?

Cinselliğe karşı aşırı istek duymak ve cinsellikten vazgeçememek cinsel zaaf anlamına gelmektedir. Bir kişi cinselliğe düşkünse cinsel zaafları olduğunu anlamak mümkündür. Cinsel zaaflar, bazen partneri zorlayıcı olabileceği için karşı tarafı bu konuda yormamaya dikkat etmek gerekmektedir.

Zaaf Nasıl Yazılır?

Zaaf şeklinde yazılması gerekmekte, zağaf biçiminde yazılmaması gerekmektedir. Çünkü zağaf yazıldığında yanlış bir yazım biçimi ortaya çıkmaktadır. Birine fazla zaaf duymak, bazı durumlarda tehlikeli boyutlara ulaşabileceği için dikkatli olmak gerekmektedir.

Birine Karşı Zaafı Olmak Ne Demek?

Birine karşı zaafı olmak, karşı konulmaz bir istek duyarak birisine bağlılık duymak ve sürekli o kişiyi istemek anlamına gelmektedir. Birine duyulan zaaf, o kişiyi hep yanında isteme ve o kişinin hareketlerini herkesten çok önemsemek şeklinde anlaşılabilmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın