Ağda Kızarıklığına Ne İyi Gelir? Tahrişe İyi Gelen Şeyler

Ağda kızarıklığına, kızarıklık oluşan bölgeye uygulanan soğuk kompres iyi gelir. Buzla bölgeyi ovarak kızarıklığı giderilebilmekte ve bölgedeki yanma hissi hafifletilebilmektedir.

Ağdadan sonra sıcak su ile duşa girmekten kaçınarak kızarıklık oluşumu önlenebilmektedir. Tahriş olan cilde iyi gelen şeyler, maden suyu, zeytinyağı, domates, badem yağı, kantaron yağı, aspirin, vazelin ve zencefildir. Bölgedeki yanma ve tahrişi önlemek için bu ürünleri kullanmak faydalıdır.

Yüze Ağda Yaptıktan Sonra Ne Sürülmeli?

Yüzünüze ağda yaptıktan sonra taze aloe vera jeli, badem yağı ve Hindistan cevizi sürerek cildinizi yatıştırmanız mümkündür. Antiseptik içerikli kremlerin de cildin tahriş olmasını önlediği için kullanılmasında fayda vardır.

Ağdadan sonra yüzdeki tahrişin giderilmesi için doğal yağlar kullanılabilmektedir. Antiseptik kremler de ciltteki tahriş ve yanmaya iyi geldiği için isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir.

Ağda Sonrası Tahrişe Ne iyi Gelir?

Temiz bir beze buz parçaları sararak tahriş olan bölgeye soğuk kompres uygulamak ciltteki kızarık ve yanık hissine iyi gelmektedir. Eğer cilt kabarıyor ve kaşınıyorsa soğuk süt uygulaması yapılması önerilmektedir.

Soğuk su ile sütü karıştırarak temiz bir bez yardımıyla cildinize sürdüğünüz takdirde kızarıklar geçmektedir. Tahrişi gidermek için uygulayacağınız soğuk kompres yöntemi cildinizi ferahlatmaya yardımcı olan bir uygulamadır.

Ağda Sonrası Kızarıklık ve Kabarma Neden Olur?

Ağdadan sonra vücut kızarıp kabarıyorsa bu vücudun ağdanın içindeki kimyasallara tepki gösterdiği anlamına gelmektedir. Ağdanın içindeki kimyasallara alerji durumu varsa da vücutta kabarcıklar oluşabilmektedir.

Bunun yanında, bölgedeki kızarma ve kabarma durumu kaşıntıya neden olduğu için deride kötü bir görünüm oluşmaktadır. Antiseptik kremler ile bu kaşıntı, kızarıklık ve kabarma durumu önlenebilmektedir. Güzellik işlemleri cilde kızarıklık verebildiği için işlemin ardından uygulanan doğal kürler cildin tazelenmesini sağlamaktadır.

Ağda Yanığı Ne Kadar Sürede Geçer?

Ağda yanığı için doğal krem ve yağları bölgeye uyguladıktan bir müddet sonra yanık geçmektedir. Vücut kendi bünyesine göre birkaç saat içerisinde rahatlamaya başlamaktadır.

Yanık bölgenin nemli olmasına dikkat etmek bu konudaki en önemli unsurdur. Bölgeye zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağları uyguladıktan birkaç saat sonra bölgenin rahatlamaya başladığını görmeniz mümkündür. Güzellik işlemlerinin ardından cilde uygulanan doğal uygulamalar cildin rahatlayıp kendine gelmesini sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: BB Krem Ne İşe Yarar?

Bıyık Ağda Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Bir kase yoğurt hazırlayıp bir yemek kaşığı karbonatı karıştırarak işe başlamanız gerekmekte ve ağda kızarıklığı olan bölgeye uygulamanız önerilmektedir. Karışımı 10 dakikada yanık olan bölgede beklettikten sonra kızarıklıkların geçtiğini görmeniz mümkündür.

Bu işlemle sonradan oluşabilecek ağda sivilcelerinin önüne geçmeniz de muhtemeldir. Bölgeye uyguladığınız yoğurt ve karbonat içeren karışım tüm kızarıklıkları gidermektedir. Cildinizin sağlığını önemsemeniz oldukça normal bir durum olduğu için güzellik işlemlerinin ardından cilde doğal kremler sürmek cildinize fayda sağlamaktadır.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın