Avmigran Ne İşe Yarar? Avmigran Yan Etkileri
  1. Ana Sayfa
  2. İlaç ve Vitamin Rehberi

Avmigran Ne İşe Yarar? Avmigran Yan Etkileri

0

Avmigran migren ve baş ağrılarına karşı etkili bir ilaçtır. Bu açıdan film kaplı tabletler şeklindedir ve migren ilaçları grubuna aittir. Migren atakları ve migren atakları için en uygun ürünlerden biridir. Birçok ağrı kesiciye göre çok güçlü bir etkiye sahiptir. Avmigran nedir sorusu için başka bir deyişle, ağrı kesicilerden çok daha etkili olan bir ilaç olduğunu söylemek mümkündür.

Avmigran Ne İşe Yarar?​

Etki mekanizması, beynin içindeki ve çevresindeki kan damarlarını daraltmaktır. Bir eczaneden reçete ile temin edilebilir. Aynı zamanda bu ilacı kullanırken bebeğinizi emzirmemeniz gerekir. Çünkü bu ilaç anne sütüne geçebilir ve bebekte kusma, zayıf nabız, ishal ve düzensiz kan basıncı gibi semptomlara neden olabilir. Bu açıdan doktorunuz sizden bu ilacı almayı bırakmanızı isteyebilir. Bunun yanı sıra Avmigran adet keser mi sorusu için ise doktorunuzla görüşmeniz gerekebilir.

Avmigran Nasıl Kullanılır?​

Migren atağı sırasında ağrı başlar başlamaz bir veya iki Avmigran tablet alınması önerilir. Bu açıdan isteğe göre 30 dakika sonra ek bir hap daha alınabilir. Maksimum günlük doz ise 4 ile sınırlıdır. Bundan dolayı Avmigran kullananlar bu konuya dikkat etmelidir. Haftalık doz ise 10 tablet ile sınırlıdır.

İlacı etkili kullanmanın yolu ilk ağrı belirtilerini hissettiğiniz anda ilacınızı almanızdır. Bu açıdan ilacı ne kadar erken alırsanız, o kadar az doza ihtiyacınız olur. Bu sebeple Avmigran ağrı kesici mi sorusu için evet yanıtını vermek mümkündür. Bu ilacı yemeklerden sonra almanız ve bol su içmeniz tavsiye edilir. Ancak böbrek veya karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalar bu ilacı kullanmamalıdır. Bunun yanı sıra Avmigran alkol ile de beraber kullanılmamalıdır.

Avmigran Ne İlacı?​

Avmigran prospektüs incelendiği zaman bu ilacın ne amaçla kullanıldığı görülmektedir. Bu açıdan midede bulantı ve çarpıntı şeklinde kendini gösteren şiddetli baş ağrılarını gidermek için kullanılır. Sersemleme şeklinde oluşan baş ağrısı bu ilaç ile tedavi edilebilir. Aynı zamanda, kısa süreli migren ataklarının tedavisinde kullanılır.

Son olarak bazı migren problemlerini tedavi etmek için tercih edilir. Bu ilacı kullanacak kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri ise Avmigran kilo aldırır mı sorusudur. Bu açıdan kullanan kişiler böyle bir durumla karşılaşmadığını belirtmiştir. Buna karşın uzun süreli kullanımlarda kilo verme ile karşılaşanlar olmuştur.

Avmigran Yan Etkileri Nedir?​

Avmigran yan etkileri bu ilacı kullanan kişiler için önemlidir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi Avmigran ağrı kesici ilaç içerisindeki maddelere duyarlı kişilerde yan etkiler olabilir. Bulantı ve devamında kusma yaygın görülen yan etkisidir. Bunun yanı sıra kafeine duyarlı veya kafein tüketmeyen kişilerde bazı yan etkilerin görülmesi olasıdır. Bunlar ise, titreme, uykusuzluk, huzursuzluk, anksiyete, baş ağrısı, çarpıntı, sindirim bozuklukları ve hızlı nefes almadır.

Buna karşın Avmigran zararları doz aşımı olmadığı sürece kendini göstermemektedir. Aşırı doz kullanımında ise mide bulantısı, ishal, kusma, susuzluk, yanma veya kaşıntı, hızlı kalp atış hızı, karıncalanma, üşüme hissi, uyuşukluk, kalp atış hızının yavaşlaması, uyuşma, uzuvlarda ağrı ve morarma, hızlı kalp atış hızı ve bilinç kaybı görülebilir.

Avmigran Reçetesiz Alınır Mı?​

Avmigran, eczanelerden reçetesiz olarak temin edilebilmektedir.

Avmigran Fiyatı Ne Kadar?​

20 tabletlik Avmigran fiyat eczanelerde 49,57 TL şeklindedir. Bu açıdan reçeteli bir ilaçtır. Ancak fiyatlar bazı durumlarda değişmektedir. Bu yüzden Avmigran fiyat 20213 yılı için en düşük olarak 45 TL’ye de bulunabilmektedir. İlacı muhafaza ederken ise güneş ışığından ve nemli yerlerden uzak tutmanız gerekir. Bu açıdan 20 derecelik bir ortam sıcaklığında çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayabilirsiniz.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın