Xenical 120 mg Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?
  1. Ana Sayfa
  2. İlaç ve Vitamin Rehberi

Xenical 120 mg Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?

0

Xenical zayıflama ilacı obezite hastalarının diyetlerine yardımcı olması amacıyla zayıflatmaya yarayan ve obezite hastalarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlaç reçeteli veya reçetesiz; doktor tavsiyesinde alınmalıdır. Yan etkilerinin görülmesi durumunda mutlaka en yakın sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurmak gerekmektedir.

İçindekiler

Xenical Nedir?​

Xenical nedir sorusunu Xenical ilacını kullanacak hastalar araştırmaktadır. Xenical ilacı içerisinde etken madde olarak orlistat içeren bir ilaçtır. Buna ek olarak yardımcı maddeler de içermektedir. Xenical obezite tedavisinde özel diyet listesiyle birlikte kullanılan bir ilaçtır. Doktorun verdiği diyet listesine birebir uymak ilacın etki göstermesi için çok önemlidir. Aksi takdirde ilaç etkisiz kalabilmektedir.

Xenical ilacı, vücudun yağları sindirmesine engel olmaktadır. Bu durum da vücuttan yağların atılmasını sağlamaktadır. Böylece yenilen yemeklerden kilo alımı durdurulmaktadır. Diyet listesini dışına çıkmak ve Xenical ilacının etkisini gösteremeyeceği besinler tüketmek tedavi süresince zararlı olabilmektedir. Bu yüzden diyet listesine uyulmadığında bu durumu doktora bildirmek gerekmektedir.

Xenical kullanacak olan insanlar Xenical ilaç fiyatı konusunu da araştırmaktadır. Xenical ilaç fiyatları güncel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte eczanelerde belirli fiyat aralığında satılmaktadır. Güvenilir yerler ve eczaneler dışındaki merdiven altı üretim yerlerinden almak son derece tehlikelidir. Eczanelerden veya güvenilir sitelerden Xenical satın al seçeneği ile temin edebilmektedir.

Xenical Fiyat​

Xenical 120 mg 42 kapsül fiyatı güncel olarak 423,90 TL’dir.

Xenical Kullanımı​

Xenical kullanacak insanlar Xenical nasıl kullanılır sorununa yanıt aramaktadır. Xenical ağız yoluyla yeterli miktarda su içilerek kullanılmaktadır. Xenical kullanımı doktorun veya eczacının söylediği şekilde yapılmaktadır. Bununla birlikte prospektüsüne göre yapılacaksa günde 3 öğün alınması gerekmektedir. Kullanımı için yemek öncesi, sırası veya sonrası seçilebilmektedir. Sabah kahvaltısından önce, sırasında veya sonrasındaki üç seçenekten birini belirlemek gerekmektedir.

Ayrıca belirlenen dilimde 1 adet kapsülü yutmak gerekmektedir. Aynı işlemi öğlen yemeği ve akşam yemeğinde de uygulamak gerekmektedir. Böylece 1 günde 3 kapsül olacak şekilde kullanmak gerekmektedir. Eğer Xenical kullanımı unutulmuşsa ve öğünden sonraki bir saat içinde akla gelmişse içilebilmektedir fakat daha sonra gelmişse içilmemelidir ve mümkünse doktora danışılmalıdır. Xenical diyet listesinde bulunan yiyeceklerin içindeki yağları sindirmeden vücuttan attığı için diyet listesine harfi harfine uymak çok önemli olmaktadır.

Xenical Yan Etkileri​

Xenical yan etkileri her ilaçta olduğu gibi bulunmaktadır. Xenical kullananlar, ilacın yan etkilerinin şiddetli ve ciddi olduğu durumlarda mutlaka doktora gitmelidir. Doktora gidilmenin ertelenmesi ve ilaç kullanımının devam edilmesi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Xenical ilacının hafif yan etkileri görülmüşse ve rahatsız edecek seviyede değilse kısa süre içinde geçmesi beklenmektedir. Bu tür etkiler 10 hastanın birinde görülen yaygın etkiler olmaktadır. Hafif yan etkiler; baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, uyku hâli gibi her ilaçta görülebilen etkiler olmaktadır.

Xenical Reçetesiz Alınır mı?​

Xenical reçetesiz satılır mı sorusunu Xenical almak isteyen ve bunun için doktor sırası beklemek istemeyen insanlar sıkça sormaktadır. Xenical reçetesiz alınabilmektedir. Doktor reçetesiyle de reçetesiz de eczanelerden alınabilmektedir. Xenical ilacı obezite gibi ciddi bir hastalığın tedavisine ek olarak kullanılabilen bir ilaçtır. Bu yüzden doktor önerisi olmadan alınması tavsiye edilmemektedir. Reçetesiz kullanacak insanların mutlaka doktora danışmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi sonuçlara yol açabilecek yanlış kullanımlar söz konusu olabilmektedir.

Xenical ilacının muadil ilaçları da insanlar tarafından merak edilmektedir. Xenical muadili olan ilaçlar içeriğinde etkin madde olarak orlistat içeren ürünler olmaktadır. Bu tür ilaçlar Xenical muadili olarak bilinmektedir. Xenical muadili ilaçlar; Xenical ilacının içinde kullanılan yardımcı maddelerin yan etki göstermesi ile doktor tavsiyesinde alınan ilaçlar olmaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın