Zalain Krem Ne İşe Yarar? Hangi Durumlar İçin Kullanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Zalain Krem Ne İşe Yarar? Hangi Durumlar İçin Kullanılır?

0

Zalain krem, mantarlar ve cilt enfeksiyonları için kullanılan bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Etken bileşeni sertakonazol nitrat olarak bilinmektedir. Bu krem, mantarların büyümesini ve vücudunuz üzerinde artışını engellemektedir. Böylece cildin tedavi edilmesinde size yardımcı olmaktadır. cilt üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda genellikle tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Genellikle cildin mantar enfeksiyonlarını, kasık mantarı, elde oluşan mantarı, sakal mantarı, tırnak diplerinde oluşan mantarı ve ayak mantarı gibi rahatsızlıkların, semptomların tedavisinde kullanılmaktadır. Kontrol altına alınıp rahatsızlıkların önlenmesi için oldukça iyi bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zalain Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Zalain krem hamilelikte kullanımı ile alakalı yeterli bir veri bulunmamaktadır. Bu yüzden çocuk doğurma gibi bir durum varsa dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ancak her şeyden önce kesinlikle doktora danışarak hareket etmek gerekmektedir. Aksi taktirde istenmeyen sonuçların olması kuvvetle muhtemeldir.

İçerisinde bulunan etken maddelerin nasıl bir sonuç vereceği hamilelik için kesin değildir. Olasu bir malformasyon ya da fötotoksik etkiye neden olabileceği düşünülmektedir. Bu yüzden dikkat edilmesi ve herhangi bir danışma yapmadan kullanılmaması gerekmektedir. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için oldukça önemli bir durumdur.

Zalain Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Zalain krem kullanım amaçları arasında pişik bulunmamaktadır bu yüzden kesinlikle pişik için kullanılmamalıdır. Özellikle pişik gibi konularda “Sucoderm” gibi kremlerin kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda bebekler için pişik kremleri de farklılık göstermektedir. Zalain, mantar enfeksiyonlarının giderilmesi için kullanılan bir kremdir amacı dışında kullanım hiç doğru bir tutum değildir.

Zalain Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Zalain krem sivilceye iyi gelmez. Bu kremin kullanım amaçları arasında pişik olamadığı gibi sivilce de bulunmamaktadır. Bu yüzden sivilceler üzerinde kesinlikle kullanmamak gerekmektedir. Mantar enfeksiyonları için kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda da kullanmadan önce bir doktora danışman en mantıklı hareket olacaktır.

Sivilce için kullanılmadığı gibi Zalain Krem uçuk için de kullanılmamalıdır. Uçuk gibi problemelrin giderilmesi için başka kremler bulunmaktadır. Bunlar genellikle “Aklovir” ya da “Asviral” gibi kremler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden kesinlikle kullanmadan önce dikkat etmeli ve doğru rahatsızlık için doğru krem kullandığınıza önem göstermeniz gerekmektedir.

İlgili bağlantı: Zalain Krem Prospektusu

Zalain Krem Yüze Sürülür Mü?

Zalain krem yüze sürülebilir. Ancak kullanım esnasında dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle hassas bölgelerden kremi uzak tutmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Yüze sürdüğünüz zaman ekstra dikkatli olmada yarar bulunmaktadır. Ayrıca yüze sürmeden önce kesinlikle bir mantar sorunu ile karşılaşmış olmanız gerekmektedir. Mantar problemi olmadan kullanmak doğru değildir.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır?

  • Adım 1: Zalain krem kullanımı için öncelikle doktordan reçete almanız gerekmektedir. Bununla birlikte doktorunuzun söylediği gibi kullanmanız en mantıklı seçenektir.
  • Adım 2: Doktorunuz belirtmediyse kesinlikle eczacıya sorarak kullanım şeklini öğrenmeniz gerekmektedir. Farklı bölgelerde farklı durumlar oluşabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle dikkatli olmak gerekmektedir.
  • Adım 3: Genelde günde 1-2 kez kullanılmaktadır ve tercih olarak sabah ya da akşam seçilmektedir. İnce bir tabaka olarak sorun yaşanılan bölgeye sürülmesi gerekmektedir.
  • Adım 4: Hafifçe ovalamak ve bölgeye yedirmek gerekmektedir. 1 cm kalınlığında sürün ve hafif bir şekilde ovalayarak kullanın.
  • Adım 5: Bu krem tedavi için kullanılmaktadır ve genellikle 4 haftalık bir periyot için geçerli olmaktadır.

Zalain Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Zalain krem vajinaya sürüldüğü durumlar bulunmaktadır. Bu genellikle mantarların vajinal bölgede oluşmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kullanımı için dikkatli olmak gerekmektedir. Nohut büyüklüğünde kremi almanız ve hafif bir şekilde parmak uçlarınız ile yedirerek kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca sadece sorunlu bölge için kullanımı yeterli olacaktır. Ancak durduk yere değil doktor tavsiyesi ile sürmeniz en ideal kullanım şeklidir.

Zalain Krem Ne İçin Kullanılır?

Zalain krem vücudunuzda oluşan mantarların tedavisi amacı ile kullanılmaktadır. Mantar tedavisi dışında kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca hafif bir şekilde sıkıntı yaşadığınız bölgeye kullanmanız önerilmektedir. Sakal mantarından, ayak mantarına kadar her bölgede doktorun önerdiği şekilde kullanmanız mantıklı olacaktır.

Zalain Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Zalain krem, kaşıntıya karşı oldukça iyi bir performans göstermektedir. ancak bu kaşıntı mantar kaynaklı olması gerekmektedir. Vücudunuzda oluşan herhangi bir kaşıntı için bu kremi kullanmak doğru değildir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın