Aura Nedir? Gizemli Aura Hakkında Tüm Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Psikoloji

Aura Nedir? Gizemli Aura Hakkında Tüm Detaylar

0

Aura, insanların bedenlerini saran elektromanyetik alana denir. Gizemli bir enerji olmayan aura, vücudunuzun içindeki eksi ve artı yüklerin akışından kaynaklanan koruyan bir kalkan gibidir. Dünya üzerinde bulunan canlı ya da cansız her varlığın aurası vardır.

Canlı ve cansız her varlığın aurası farklı olabilir. Canlı varlıkların meydana gelmesini sağlayan atomların yapısı daha aktiftir. Aura bütün varlıklar için ortak bir kavram olduğunu söyleyebilirsiniz. İnsan bedenini tamamen sarmalamış olarak bulunmaktadır. Auranın kendine özgü bir rengi olan elektro manyetik alandır.

Bedenimizden 24 cm kadar mesafeye uzayabilmektedir. Auranın güçlü ve güçsüz olması birkaç durumu tetikleyebilmektedir. Bedenimiz için koruyucu kalkan olarak görev yapmaktadır. Beyaz ışığı emebilme özelliğine sahiptir.

Aura Nasıl Güçlendirilir?

Bedeni çevreleyerek bir enerji alanı oluşturan auranızı güçlü ve temiz tutmak siz fark etmeden negatif etkiler ve hastalıklardan da korumaktadır. Tek yapmanız gereken bu enerji kalkanını iyi yönetebilmek. Daha güçlü, geniş ve parlak bir aura alanına sahip olunmasına yardımcı olacak yöntemler şu şekilde;

  • [yesil]1. Adım:[/yesil] Meditasyon aura alanımızı gitgide genişlemesini sağlamakla birlikte ruhumuzuda geliştirecektir.
  • [yesil]2. Adım:[/yesil] Alkol sigara ve sağlıksız diyetlerden uzak durmalısınız. Temiz havada yürüyüş, çıplak ayakla çimlere basma, nefes egzersizleri gibi basit ama auranızı genişletmek ve güçlendirmekte etkili yöntemlerdir.
  • [yesil]3. Adım:[/yesil] Ses terapisi, negatif enerjiyi sizden uzaklaştırmak ile birlikte enerji alanınızı da temizler.
  • [yesil]4. Adım:[/yesil] Negatif duygular barındıran insanlardan uzak durmanız gerekmektedir.
  • [yesil]5. Adım:[/yesil] Sabah uyanırken, gece yatarken ve gün içinde ara ara aura alanınızın güçlü ve geniş olduğunu kendinize hatırlatın.
  • [yesil]6. Adım:[/yesil] Kötü enerjiyi atmak için olumlama yapma yayınımıza göz atmayı unutmayın.

aura sikca sorulan sorular

Aura Ne İşe Yarar?

İnsanların bedenini saran elektromanyetik alana aura denir. Bu alanın birçok fonksiyonu vardır. Bedenimizi sarıp kalkan görevi yapmaktadır. Evrendeki enerjiyi vücudumuza alarak hayatımızı idame etmemizi sağlayan çakralar aura da bulunmaktadır.

Aura Nasıl Görülür?

Fiziksel vücudumuzun etrafında, manyetik enerji alanı bulunmaktadır. Bütün nesnelerin aurası vardır. Nedeni ise bütün maddelerin atomdan yani enerjiden oluşmasıdır. Canlıların aurası, duruma göre değişebilir. Çevremizdeki insanların aurası nasıl mı görürüz?

1. YÖNTEM

Genellikle kişiler bunu yaparken gözleri ile görmek isterler. Aslında aura ruhsal enerji den kaynaklanmaktadır. Yani auranın gözlemlenebildiği yer gözler değil ruh ve akıldır.

Arkadaşınız veya eşinizden 1.5 metre uzakta durun. Aurayı zihninizle gördüğünüzü düşünün. Odaklama veya zorlama yapmadan sakince kişinin baş kısmına bakınız. Bir müddet sonra etrafında bazı bulanık renkler ve ışıldamalar göreceksiniz. Bir müddet daha bakmaya devam edin. Hafif şekilde ışık bulanık bir şekilde görünecektir.

2. YÖNTEM

Şaşı bak şaşır resimlerini inceleyebilirsiniz. Aura görmek için 3 boyutlu resimlerle uğraşmak faydalı olacaktır. Bu derinlemesine bir görüş görmenizi sağlar. Gerçek aurayı görmemizdeki en büyük etken, auranın bizim gördüğümüz boyutun içinde olmamasıdır. Aklınızla ve gözlerinizle derin görmeyi öğrenmelisiniz.

İnsan Aurası Ne Demek?

Aura, bedeni çevreleyen ve devam eden enerji alanıdır. Bir insanın aurasına göre o insanın kişilik tipini, sağlık durumu, hayata karşı tutumu, manevi özünü vb. belirleyebilmektedir.

Doğumdan itibaren her insanın bir aura görebilme yeteneği vardır.

Bebek kişilerin enerjisini görebilmektedir. Bir kişi bebeğe doğru yaklaştığında, bebek karşısındakinin kafasının biraz üzerine bakar. Ve gördüğü şeye göre tepki verir. Bu nedenden dolayı çocuk bir tanesine ulaşır, fakat başkalarının gözünde çığlık atıp bağırmaktadır.

Yaş ile birlikte birçok insan aura görme yeteneğini yitirir. Fakat bu yetenek yöntemlerle ortaya çıkarılabilir ve geliştirilebilir.

Aura Gerçek Mi?

Aura kavramı, bütün varlıklar için ortak kullanılan bir kelimedir. İnsan bedenini sarmalamış halde kendine özgü rengi bulunan elektromanyetik bir alan vardır. Bu alana aura denir. Aura alanı vücuttan 20-25 cm kadar dışa doğru uzanabilmektedir. Bu alan kalkan görevi de görmektedir. güçlü veya güçsüz olması insanı etkilemektedir. Örnek olarak; “Aurası güçlü olanlar hastalıklar daha zor bulaşır ve negatif konulardan etkilenmezler. Aurası zayıf olanlar ise bu durumlardan tam tersini yaşamaktadır.”

Örnek olarak; “Aurası güçlü olan kişiler daha zor hasta olurlar ve negatif durumlar söz konusu olduğunda etkilenmezler. Aurası zayıf olan kişilerde ise bu durum tam da tersini yansıtmaktadır.”

Aura bilimsel midir?

Evrendeki varlıklar 2 türden yaratılmıştır. Birisi maddeden diğeri ise enerjiden yaratılmıştır. Cisimlerin şekillenmiş haline madde, diğer haline ise enerji denilmektedir. İnsan vücudu 2 türlü tehlikeye karşı karşıya kalmaktadır. Bunlardan biri maddeye diğeri ise enerjiye boyutundan gelen tehlikelerdir.

Madde tarafından gelen tehlikeleri bedenimiz yani cildimiz bizi onlardan korur. Fakat bedenimiz enerji tarafından gelecek tehlikelere karşı ise koruyamaz. Maddeyi madde ile enerjiyi de enerji ile savuşturabilirsiniz. Kusursuz bir donanım için hem madde hem de enerji boyutunda kalkan olması gerekir. Bu nedenle aura bilimsel değildir.

Felsefede Aura Ne Demek?

İnsan bedeninin çevresinde enerji alanı vardır. Bu alana “aura” denilmektedir. Enerji alanı; canlının çevresini sarıp, bedeni koruyan “enerji katmanı”dır. Enerji alanı, enerji merkezleri ile beraber psişik bedeni yani fizik dışı bedeni meydana getirmektedir.

Farklı Bir Aurası Var Ne Demek?

Her insanın çevresine verdiği bir enerji vardır. Kişiye göre iyi veya kötü şekilde algılanabilir. Bazı insanların karakterindeki farklılık dışarıdan hissedilebilir. Yani “Farklı aurası var” cümlesi buradan kaynaklanmaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın