Bepanthol Göz Altına Sürülür Mü? Nereye Sürülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Bepanthol Göz Altına Sürülür Mü? Nereye Sürülür?

0

Bepanthol göz altına sürülür mü? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Bepanthol kremini göz altına sürmekte herhangi bir sakınca yoktur, göz altına sürülebilmektedir. Bepanthol krem, Bayer markası tarafından çeşitli cilt sorunlarında kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Krem yoğun nemlendirici özelliğiyle öne çıkmaktadır. Bu nedenle özellikle kuru ve tahrişe yatkın cilt tiplerinin vazgeçilmez kremleri arasındadır. Kremin etken maddesi Provitamin B-5, yardımcı maddeleri ise su, yağ ve nemlendirici olarak bilinmektedir.

İçeriğine bakıldığında oldukça güvenilir olduğu anlaşılan bu krem, doktorların yazdığı reçetelerde bile yer almaktadır. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmayan krem, pek çok kişi tarafından severek kullanılmaktadır. Bununla birlikte göz altlarının yumurta zarından bile daha ince olduğu bilinmektedir. Bu nedenle her krem göz altlarında kullanmak için uygun olmamaktadır. Ancak bu kremin kullanılabileceği bölgeler arasında göz altları da bulunmaktadır.

Bepanthol Krem Nerelere Sürülür?

Bepanthol krem sürülecek yerler, vücut üzerinde istenen her yer olarak ifade edilebilmektedir. Bu krem sahip olduğu yoğun nemlendirme özelliği sayesinde özellikle topuk, dirsek, diz gibi kuruma ve çatlamaya meyilli bölgeler üzerinde kullanılmaktadır. Oldukça güvenilir olan krem, vücudun en hassas bölgelerinde bile kullanılabilmektedir. Tahriş olmuş bölgelerde kullanmak bu kremin temel amaçlarından olduğundan dolayı böyle bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bepanthol Göz Çevresine Kullanılır Mı?

Bepanthol göz çevresi için uygun olarak tasarlandığından dolayı göz çevresinde kullanılabilmektedir. Göz çevresi yüz üzerindeki en ince ve hassas bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle göz çevresinde herhangi bir ürün kullanırken iki kat dikkatli olmak gerekmektedir. Bepanthol cilt bakım kremi göz çevresinde kullanıldığında herhangi bir zarara yol açmamaktadır. Bunun yanında uzun süreli ve düzenli kullanımda göz çevresinde oluşan morluklar, şişlikler vb. durumlarda işe yaramaktadır.

Bepanthol Krem Yüze Sürülür Mü?

Bepanthol krem yüz bölgesinde kullanıldığında faydalı sonuçlar doğurduğundan dolayı yüze sürülebilmektedir. Bepanthol’un yüze sürülüp sürülemeyeceği, krem hakkında en çok merak edilenlerden biridir. Vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılan bazı kremler yüz için uygun olmayabilmektedir. Ancak söz konusu krem bu kremler arasında değildir ve yüzde faydalı olmaktadır. Özellikle kuru ciltlere sahip olanlar kremi yüz bölgesinde kullanmaktadır.

Bepanthol Cilde İyi Geliyor Mu?

Bepanthol cilt lekelerini iyileştirme, cildi nemlendirme, yenileme, onarma, gençleştirme gibi etkilere sahip olduğundan dolayı cilde iyi gelmektedir. Bu krem ciltte oluşabilecek problemler için özel olarak üretilmiş bir kremdir. Dolayısıyla cilde iyi gelmek için üretilmiştir demek yanlış olmamaktadır. Böyle bir kremin elbette cilt üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır.

Bepanthene Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Bepanthene sivilce izleri üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip olduğundan dolayı sivilce izlerine iyi gelmektedir. Bepanthene krem birbirinden farklı birçok problemde ve bölgede kullanılabilmektedir. Lekeler üzerinde etkili olan krem yara lekeleri, güneş lekeleri, sivilce lekeleri gibi birçok durumda olumlu sonuçlar vermektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın