Kişisel Bakımımızı Yaparken Hangi Kaynakları Kullanırız?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kişisel Bakımımızı Yaparken Hangi Kaynakları Kullanırız?

0

Kişisel bakımımızı yaparken su, kağıt havlu, sabun, tuvalet kağıdı ve elektrik gibi kaynakları kullanılır. Kişisel bakımımızı yapmamız sağlığımız için çok önemlidir. Kişisel bakımımızı yaparken su ve sabunu doğru kullanmamız gerekir. Madde madde açıklayacak olursak;

  • Su
  • Sabun
  • Elektrik
  • Fırça-Macun
  • Şampuan
  • Havlu

 Lavabodan çıkarken musluğu kapatmamız tasarruf etmemizi sağlar. Kişisel bakım yapmanın amacı sağlığı korumak ve hijyenik olmaktır. Kendimizi mikrop ve bakterilerden korumak için kişisel bakım yapmamız gerekir. Kişisel bakımımızı yaparken temiz tuvalet kağıdı ve kağıt havlu kullanmaya özen göstermemiz doğru olur.

Kişisel Bakımımızı Yaparken Kaynakları Tutumlu Kullanmazsak Neler Olabilir?

Kişisel bakımımızı yaparken kaynakları tutumlu kullanmazsak, israf olur. Kaynakların ihtiyaçtan fazla kullanılması israfa ve çabuk bitmesine sebebiyet verir.

Kişisel Bakımımızı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kişisel bakım yaparken su ve sabunu doğru kullanmaya dikkat etmeliyiz. Banyodan çıkarken lambaları kapatmaya dikkat etmeliyiz. Tuvalet temizliği yaparken yeterli miktarda tuvalet kağıdı kullanmaya dikkat etmeliyiz.

 Ellerimizi kurularken yeterli miktarda kağıt havlu kullanmaya özen göstermeliyiz. Dişimizi fırçalarken diş fırçasına bir sürü diş macunu sürmemeli, suyu kullanmadığımız zaman musluğu kapatmalıyız. Kıyafetlerimizin temiz olması için oyun oynarken ve yemek yerken dikkat etmeliyiz. Yemek yerken üzerimize dökmemeye özen göstermemiz temizliğimiz açısından önemlidir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın