GG Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

GG Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

0

GG krem; ismini İngilizce’deki “Genius Glow” yani “Akıllı Parlaklık” kelimelerinin ilk harflerinden alan, BB krem ile bronzer birleşimi olarak ifade edilen kremdir. BB krem, bilindiği gibi alfabe kremleri arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Bronzer ise yüze sıcak ve canlı bir görünüm vermeye yarayan bronzlaştırıcı olarak ifade edilebilmektedir. GG kremler bu iki ürünün bir araya gelmiş hali olarak görülmektedir.

GG Krem Ne İşe Yarar?

GG krem yararları; cilt kusurlarını kapatmak, cildi beslemek ve güneşten korumak, cildi bronz bir görünüme kavuşturmak olarak sıralanabilmektedir. GG kremler, BB kremlerin bronzlaştırıcı etkili hali olarak da ifade edilmektedir. Dolayısıyla BB kremlerin sağladığı; kızarıklıkları, lekeleri ve sivilceleri kapatmak, cildi nemlendirmek, zararlı güneş ışınlarından korumak, renk tonunu eşitlemek gibi yararlar GG kremler için de geçerlidir.

GG Krem Nasıl Kullanılır?

GG krem kullanım şekli; gerekli uygulamalardan sonra (nemlendirici krem, güneş koruyucu krem, serum vs.) kremden bir miktar alarak yüzün her yerine eşit olarak dağıtmaktır. GG kremler genellikle nemlendirici ve güneş kremleriyle birlikte kullanılmaktadır. Çünkü her ne kadar nemlendirme ve koruma sağlıyor olsa da, cilt için gerekli ve yeterli seviyede değildir. GG kremler yüze uygulanırken, parmakla uygulanabileceği gibi makyaj fırçası ve makyaj süngeri ile de uygulanabilmektedir.

GG Krem Sivilceleri Kapatır Mı?

GG krem sivilceler üzerinde kapatıcı olarak kullanılabilmektedir. Söz konusu kremler yüz bölgesinde oluşmuş sivilce, akne, kızarıklık, güneş lekesi, sivilce lekesi gibi tüm durumlarda kapatıcı görevi görmektedir. Fakat bu özelliklerinin yanında bronzlaştırıcı özelliği de bulunduğundan dolayı, sivilceler için GG kremlerden ziyade BB kremler tercih edilmektedir. BB kremler hafif ve ince yapılarıyla bu gibi durumlar için sevilerek kullanılan kremlerdir.

GG Krem Hangi Ciltler İçin?

GG krem cilt tipi fark etmeksizin herkes tarafından kullanılabilmektedir. Cilt tipini bilmek, cilt bakımının en önemli noktasıdır desek yanlış olmaz. Cilde doğru bakımın uygulanabilmesi ve doğru ürünlerin kullanılabilmesi için cilt tipinin bilinmesi gerekmektedir. Bakım ve makyaj ürünleri çoğu zaman cilt tiplerine göre kategorilere ayrılarak sunulmaktadır. GG kremler ise bütün cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak üretilmiştir.

GG Kremi Kimler Kullanabilir?

GG kremi kullanabilecek kişiler isteyen herkes olarak ifade edilebilmektedir. Bu kremler yaş ve cilt tipi gibi sınırlandırmalara tabi tutulmamaktadır. Bununla birlikte elbette çocukların ve herhangi bir cilt hastalığı olan kişilerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Herhangi bir cilt problemi olanlar da doktorlarına başvurduktan sonra bir sorun yoksa kremi kullanabilmektedir.

GG Krem Cilt Tonu Nasıl Seçilir?

GG krem cilt tonu seçme, belirlenen renkler arasından uygun olanın bulunması şeklinde yapılmaktadır. GG kremler farklı cilt renklerine uygun olması açısından birkaç seçenek bulunduran kremlerdir. Bu seçenekler arasından cilt rengine en yakın olanın seçilmesi gerekmektedir. İmkan varsa kremler el, kol, ya da boyun üzerinde denenmelidir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın