Kurye Çağırmak Ücretli Mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Kurye Çağırmak Ücretli Mi?

0

Kurye Çağırmak ücretsizdir. Bu hizmeti çoğu kargo firması ücret almadan yapmaktadır. Hatta web sitesinden çağırma imkânı bile bulunmaktadır. Ancak kargoyu sizin ödemeniz gerekiyorsa burada kargo ücretini vermeniz gerekmektedir. Ancak bazı kargo firmaları da kargonuzu direkt olarak şubeye bırakmanızı istemektedir. Buna dikkat etmek gerekmektedir.

Eve kargo çağırma ile ilgili en net bilgiyi göndermek istediğiniz kargo şubesini arayarak sormak yeterli olacaktır. Kargoyu ek olarak alıcının evine göndermek istediğinizde de fazladan ücret çıkma ihtimali bulunmaktadır. Bunları iyi araştırarak hareket etmek gerekmektedir.

Aras Kargo Evden Kargo Alıyor Mu?

Aras kargo evden kargo almaktadır. Siz nerede olursanız orya gelerek kargonuzu alır ve güven içerisinde karşı tarafa göndermektedir. Bunu yapabilmek için web sitesine giriş yapmak yeterli olacaktır. Burada web sitesi ile uğraşmak istemiyorsanız da 444 25 52 numarasını arayarak işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kargo vermeden önce çalışma saatlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Hafta içi 15.30 ile cumartesi saat 12.00’a kadar yaptığınız işlemlere geri dönüş almanız mümkündür. Aksi takdirde istediğiniz hizmeti almak için beklemeniz gerekecektir. Kuryeniz geldiğinde kargonuzun karşı ödemeli olup olmadığını da söylemeniz gerekmektedir.

MNG Kargo Evden Kargo Alıyor Mu?

MNG kargo evden kargo göndermek için mobil uygulama, web sitesi ya da telefon numarasını hazır tutmaktadır. Evden kargoyu kabul etmektedir. Bunun için en basit adım 0850 222 06 06 numaralı telefonu aramak gerekmektedir. Bu numarayı arayarak işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Uygun bir zamanda MNG kargo kuryesi gelip sizden kargoyu alacaktır.

Kargonuzu verirken dikkat etmeniz en önemli şey, kargonun kim tarafından ödeneceğidir. Eğer kendiniz ödeyecekseniz kargo ücreti kadarını ödeyeceksiniz ve kurye eve geldiği için ekstra bir ücret ödeme gibi bir durum bulunmamaktadır. Karşı ödemeli bir kargo ise hiçbir şekilde bir ödeme yapmanız gerek bulunmamaktadır.

Yurtiçi Kargo Evden Kargo Alıyor Mu?

Kapıya kurye çağırma Yurtiçi kargo için de geçelidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için 444 99 99 numaralı telefonu aramak ve istediğinizi söylemek yeterli olacaktır. Yine burada da çalışma saatlerine dikkat etmek gerekmektedir. Gün içerisinde saat 12.00’a kadar şubelere ya da acentelere haber vermek gerekmektedir. Bu hizmet sayesinde evden çıkmadan kargonuzu vermeniz mümkün olacaktır.

Ayrıca hafta sonu bu işlemi yapmak istiyorsanız da saat 11.00’a kadar zamanınız bulunmaktadır. Bu saatler dışında işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Dilerseniz bu işlem için Yurtiçi kargonun web sitesini de kullanmanız mümkündür.

PTT Kargo Evden Kargo Alıyor Mu?

PTT kargo eve kurye çağırma işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Özellikle Covid-19 pandemisi ile birlikte bu işlemlerde hem çalışma hızı hem de kapasitesi arttırılmıştır. Bu işlemi gerçekleştirmek için 444 1 788 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır. Ya da PTT kargo web sitesinden giriş yaparak hareket etmek mümkündür.

PTT’de eve kurye çağırma için gönderici ve alıcı bilgileri bunun dışında gerekli adreslerin, telefon numaralarının doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Ayrıca karşı ödemeli bir işlem gerçekleştirmek istiyorsanız da ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

UPS Kargo Evden Kargo Alıyor Mu?

UPS kargo çağırma için de bir bölümü bulunmaktadır. 0850 255 00 66 numaralı telefonla iletişime geçerek eve kuryeyi çağırmanız mümkündür. Web sitesine girdiğinizde de bu imkân bulunmaktadır. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra işlemler tamamlanacaktır. Daha sonra kargoyu alacak kurye kapınıza gelerek sizden teslim alacaktır. Bu işlemler çoğu kargo firmasının yaptığı bir uygulamadır. Evinizden kargo alarak sizin için kolaylık sağlamaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın