Engellenen Numaraya Mesaj Gider Mi? Peki, Whatsapp?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Engellenen Numaraya Mesaj Gider Mi? Peki, Whatsapp?

0

Engellenen numaraya mesaj atıldığında mesaj karşı tarafa iletilmektedir. Numara engellemek ya da bloklamak, çağrı ve kısa mesaj almak istemediğiniz kişilerin size ulaşamamasını sağlamak olarak ifade edilebilmektedir. Sunulan bu teknolojiye, çeşitli nedenlerle ihtiyaç duyulabilmektedir. Söz konusu işlem sayesinde engellediğiniz kişi tarafından gelen çağrılar size ulaşmadan, telefonunuz çağrıyı otomatik olarak reddetmektedir. Peki engelleyen sizseniz de durum aynı mı?

Engelleyen karşı taraf değil siz olduğunuzda durum farklılaşmaktadır. Karşı taraf sizi engellediğinde yapacağınız çağrı ve göndereceğiniz kısa mesaj, onun telefonuna düşmeyecektir. Ancak sizin engellediğiniz birine yaptığınız çağrı ve gönderdiğiniz mesajlar normal şekilde ona iletilmektedir. Bu nedenle engellediğiniz numaraya mesaj atmak isterseniz, mesajınızın karşı tarafa gideceği söylenebilmektedir.

Beni Engelleyen Numaraya SMS Gider Mi?

Sizi engelleyen bir numaraya sms attığınızda, sms gönderimi gerçekleşecek ancak karşı tarafın telefonu, bildirim gitmesini ve mesajın telefona düşmesini engelleyecektir. Bir numara sizi engellediğinde ya da blokladığında o numaraya ulaşmak zor bir hale gelmektedir. Çünkü engellendiğiniz numaraya yaptığınız çağrılar, o numaranın telefonunda görünmemektedir. Peki ya mesaj için de durum aynı mı?

Sorunun cevabı “evet” şeklinde olacaktır. Çünkü nasıl ki giden çağrı telefon tarafından karşıya ulaşmadan reddedilse de, bir şekilde arama gerçekleşiyorsa; mesajlar da karşıya ulaşmasa da gönderim gerçekleşmektedir. Bu nedenle aynı şekilde sizi engelleyen numaraya mesaj gönderebilirsiniz ancak mesaj bildirimi karşı tarafın telefonuna düşmemektedir. Bu nedenle de mesajın içeriğini görememekte ve bir mesaj atıldığını bilememektedir.

Engellenen numara Whatsapptan Mesaj Atabilir Mi?

Engellediğiniz bir numara WhatsApp’tan engelli olmadığından dolayı size mesaj atabilmektedir. Bir numarayı hattınızdan engellemek ya da kara listeyi almak WhatsApp uygulamasından bağımsız bir işlem olduğundan dolayı engellenen bir numara, bu uygulama üzerinden size ulaşabilmektedir. Bu nedenle bir numaradan hiçbir şekilde sms ve çağrı almak istemiyorsanız, telefonun yanında WhatsApp’tan da engellemeniz gerekmektedir. Peki bu işlem nasıl yapılır? Şimdi birlikte öğrenelim.

WhatsApp’tan bir kişiyi engellemek için, uygulamayı açtıktan sonra sağ alt tarafta bulunan yeşil butona tıklanmakta ve kişi listesini gidilmektedir. Kişiler arasından engellenmek istenen kişi bulunmalı ve isminin üzerine tıklanmalıdır. Ardından açılan sohbet penceresinde sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayarak “Diğer” seçeneğine basılmalıdır. Son olarak yeni açılan pencereden “Engelle” seçeneğine basılmalıdır.

Engelleyen Kişiye Bildirim Gider Mi?

Engellenen kişi, onu ellediğinize dair bildirim almamaktadır. Bununla birlikte aradığında telefon daha çalmadan meşgule düşmesinden ve mesajlarına cevap alamamasından engellendiğini anlayabilmektedir. Ayrıca WhatsApp gibi bir uygulamadan yapılan engellemede, profil fotoğrafı ve durum kaybolduğundan dolayı engellenen kişi, engellendiğini anlamaktadır.

Samsung Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Nasıl Görebilirim?

Samsung engellenen numaradan gelen mesajları görmek için, spam mesajlarına gitmek gerekmektedir. İlk olarak telefondan “mesajlar” kısmına girilmektedir. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklanmaktadır ve ardından “Spam mesajları” seçeneğine basılmalıdır. Bu şekilde kolayca engellenen kişiden gelen mesajlara ulaşılabilmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın