Okula Gitmemek İçin Bahaneler Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Okula Gitmemek İçin Bahaneler Nelerdir?

0

Anneye okula gitmemek için bahaneler, her öğrencinin hayatında en az bir kez başvurduğu mazeretlerdir. Bu tür bahaneler her ne kadar eğitim ve öğretim hayatımızı aksatacak olsa da, bazen insanın canı okula gitmek istemeyebilir ve biz de bu yüzden size çeşitli bahaneler hazırladık.

Okula Gitmemek İçin Hastalık Bahaneleri

Okula gitmemek için en sık kullanılan bahanelerden biri, hastalıktır. Kendimizi iyi hissetmediğimiz gerekçesiyle okula gitmediğimiz çok olmuştur. Ancak, annemize hasta olduğumuzu sabah söylememiz her zaman inandırıcı olmayabilir. Bu yüzden hastalık bahanelerine akşamdan başlamalıyız. Ateşimiz varmış gibi davranmalı, kendimizi iyi hissetmediğimizi belli etmek için daha yavaş hareket etmeli ve sesimizi biraz kalınlaştırmalıyız.

Baş ağrısı, mide ağrısı vb. rahatsızlıklar, ağrı kesici ile akşamdan sabaha geçirilebileceği için, çok etkili bahaneler değildir. Aynı zamanda, sabaha kadar geçmeyen herhangi bir ağrı, ailenizin endişelenmesine ve sizi doktora, hatta hastaneye götürmesine neden olabilir.

Bu nedenle, mide bozulması (bağırsak rahatsızlığı), grip, nezle gibi hastalıklar çok daha uygundur. Hastalığınızı desteklemek için, sabah da belirtileri göstermeyi sürdürmeli ve bunun için mümkünse yorgun ve uykusuz da gözükmelisiniz.

Burada anahtar noktalardan biri, ailenizden biri evde kalmanızı önerdiğinde, sınavınız olduğunu söyleyerek -çok da aşırıya kaçmadan- itiraz etmeniz ve okula gitmeye isteksiz gözükmemenizdir. Eğer size ilk teklif ettikleri anda tamam derseniz, bu dikkat çekici olabilir. Bu yöntemi desteklemek için, akşamdan ders çalışmaya başlayabilir, hatta ödevinizin bir kısmını yapabilirsiniz. Bu, sizin okula yönelik istekli olduğunu gösterecektir, ancak ödevi tamamlamanıza gerek yok, çünkü zaten kendinizi iyi hissetmiyorsunuz!

Evde kalmayı başardıysanız, oyunculuğunuzun ikinci aşamasına geçebilirsiniz. Eğer evde yalnızsanız, rahat edebilirsiniz ancak aileniz de evdeyse, hastalık belirtilerini sürdürmeli ancak bir süre sonra bunu bir yana bırakarak, yavaş yavaş iyileşme belirtileri sergilemelisiniz. Örneğin bir süre odanıza çekildikten sonra uyuyup dinlendiğinizi ve daha iyi hissettiğinizi, ancak henüz tamamen iyileşmediğinizi gösterebilirsiniz.

Bir de Dürüst Yolu Deneyin

Bu yöntem de mazeretler arasında ancak dürüst gözükerek okuldan kaytarmanızı sağlayabilir. Aslında, gerçekten dürüst davranmayacaksınız ama ailenize karşı öyle davranmış gibi yapacaksınız. Nasıl mı? Yarına mutlaka yetiştirmeniz gereken bir ödev / proje olduğunu ama bunu yetiştiremediğinizi, yarın okula bu şekilde gittiğiniz takdirde sınıfta kalma tehlikesi ile bile karşılaşabileceğinizi söyleyerek, okula gitmekten kurtulabilirsiniz.

Burada önemli nokta, ailenizin bu duruma nasıl tepki göstereceği. Eğer sorumsuz davrandığınız için bir cezayı hak ettiğinizi düşünecek bir yapıdalarsa, sizi okula göndereceklerdir. Ancak başarıyı önde tutup, ödevinizi daha sonra teslim ederek tam puan almanızı isterlerse, okula gitmemenize onay verebilirler.


Okula gitmemeniz için bulabileceğiniz mazeretler genel olarak bu şekilde. Peki, sizin bu listeye eklemek istedikleriniz var mı? Neler öneriyorsunuz?

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın