Sugar Daddy Ne Demek? Sugar Baby Kime Denir?
  1. Ana Sayfa
  2. İlişkiler

Sugar Daddy Ne Demek? Sugar Baby Kime Denir?

0

Sugar Daddy ilişkisi, özellikle son yıllarda yaygınlaşan, zengin erkeklerin kendilerinden genç kadınlarla maddi destek karşılığında ilişki yaşamasıdır. Bu yazımızda Sugar Daddy nedir sorusunu cevaplayıp, genç kadın karşılığı Sugar Baby kimlere denir öğreneceğiz.

İçindekiler

Sugar Daddy Kimlere Denir?

Sugar Daddy, genel olarak orta yaşın üzerinde, maddi durumu oldukça iyi ve işinde başarılı erkeklere, onlara maddi fayda sağlayarak genç kadınlarla ilişkiye girdiklerinde verilen isimdir. Bu tanıma uyan erkekler, işlerinde başarılı oldukları için, özel hayatlarına yeterince vakit ayıramaz ya da hayatlarındaki öncelik daima iş olduğu için ikili ilişkilerinde başarısız olurlar.

Bu nedenle, istedikleri zaman görüşecekleri, onları mutlu ve cinsel açıdan güçlü hissettirecek genç kadınlara yönelirler. Çoğunlukla statüleri gereği hayat kadınları ile birlikte olamayacakları için, maddi imkanlarını kullanıp genç kadınlarla bir çeşit ilişki simülasyonu yaşamayı tercih ederler.

Bu tip ilişkilerde kendi isteklerinin uygulanmasını, güç ve kontrol arzularının gerçekleşmesini isterler. Yakınlık kurma becerisinin yoksunluğunu, bu tip tatminlerle bastırmaya çalışırlar.

Sugar Baby Ne Demek?

Sugar Baby, Sugar Daddy olarak nitelenen yaşça kendilerinden çok büyük erkeklerle maddi ilişkiye giren, genç kadınlara verilen isimdir. Yaşları çoğu zaman 25’in altındadır ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler Sugar Baby olmak istemektedir.

Sugar Baby olma isteğinin ardında prenses gibi davranılıp büyük maddi imkanlara kavuşmak olduğu kadar, çocukluk travmaları nedeniyle eksik olan baba figürünü yaşlı ve maddi açıdan güçlü bir erkek figürü ile tamamlama çabası da olabilir.

Sugar Daddy İlişkilerinde Cinsellik

Sugar Daddy ve cinsellik çok merak edilen bir konudur. Bu ilişkilerde cinsellik şart değildir. Hatta, yurtdışındaki bazı Sugar Daddy – Sugar Baby eşleştirme sitelerinde, cinsellik konusu özellikle sakıncalı sayılmaktadır. Bu gibi sugar daddy ilanları, cinsellik istemediğini söyleyen erkek ve kadınlarla dolup taşıyor. Duygusal ve maddi yönü ağır basan ilişkiler daha çok talep görüyor.

Sugar Daddy İlan

Sugar daddy Türkiye sosyal ortamlarında son yıllarda oldukça fazla talep görüyor. Sugar daddy nasıl bulunur veya sugar daddy arıyorum ilanları genç kızlar tarafından bırakılıyor, hatta buna özel sugar daddy Twitter hesapları açılıyor. Sugar daddy siteleri de talep görüyor ancak gizliliğe önem veren, özellikle cemiyet hayatında tanınan erkekler, bu sitelerdeki ilanlar yerine sosyal medyaya yöneliyor. Piyasada birçok sugar daddy uygulaması mevcut olsa da, en revaçta olan platform, Twitter.

Yaşlı Erkek – Genç Kadın İlişkisi

Her yaşlı erkek – genç kadın ilişkisi sugar daddy’lik olarak yorumlanmamalıdır. Her toplumda, yaşlı erkekler ve genç kadınlar sağlıklı ilişkiler kurabilmekte, birbirine aşık evlenebilmektedir. Hatta, çocuk sahibi olan birçok çift de vardır. Böyle çiftleri gördüğümüzde, her ne kadar aklımızdan ilk geçen sugar daddy tarzı ilişkiler olsa da, onları yargılamamalıyız.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın