Telefonda Kara Listeye Alınca Ne Oluyor? Nasıl Alınır?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası

Telefonda Kara Listeye Alınca Ne Oluyor? Nasıl Alınır?

0

Telefonda kara listeye alınca, istemediğiniz kişilerin size ulaşması engellenmiş olmaktadır. Karşı taraf sizi aradığında telefonunuz çalmıyor ve ek olarak arayan kişinin telefonunda meşgule düşmektedir. Ayrıca bu sürecin sonunda çok kısa bir süre içerisinde de görüşme bitmektedir.  Ayrıca mesaj bildirimi de o kişi tarafından almanız engellenmektedir.

Mesajın size hiç gelmeme gibi bir durumu yoktur. Mesaj telefonunuza geliyor fakat mesaj kara listeye düşmektedir. Onu görmek için engellenenler listesine bakmanız yeterlidir. İstediğiniz zaman kara listeden çıkarma imkânınız da bulunmaktadır. Eğer birini sevmiyor ve konuşmak istemiyorsanız kara listeye almanız yeterli olacaktır. Daha sonra geri kaldırmanız da mümkündür.

Telefonda Kara Listeye Nasıl Alınır?

  • Adım 1: Telefondan kara listeye almak için basit bir takım adımlar bulunmaktadır. Bu adımları takip ettiğinizde istediğiniz kişiyi rahatlıkla kara listeye almanız mümkündür. Şimdi telefonunuzun ekran kilidini açın.
  • Adım 2: Engellemesini istediğiniz telefon numarasına gelin. Arama kaydından ya da rehberden kolaylıkla bulmanız mümkündür.
  • Adım 3: Daha sonra kişinin üzerine girin. Burada telefonunuza göre “Kara Listeye Ekle” ya da “Numarayı Engelle” seçenekleri bulunacaktır. Ona giriş yapın.
  • Adım 4: Buraya tıkladığınızda kolaylıkla engelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Böylelikle istemediğiniz kişinin size ulaşması engellenmiş olur.

Telefonda Kara Listeden Çıkarma Nasıl Olur?

  • Adım1: Telefonda kara listeden çıkarma işlemi ekleme kadar kolaydır. Şimdi yukarıda yaptığınız gibi Telefon uygulamanıza dokunun (simgesi bu şekildedir:telefon simge ).
  • Adım 2: Burada yukarıdaki bölümde bulunan “Diğer” sekmesine yani üç noktaya dokunun.
  • Adım 3: Burada “Ayarlar” bölümünde “Engellenen Numaralar” bölümüne dokunun.
  • Adım 4: Engeli kaldırmayı istediğiniz kişinin üzerine gelin ve sil diyerek listeden çıkarın. Bu şekilde kolaylıkla engelli birini kaldırmanız mümkündür. Engel kaldırma işlemi, ekleme kadar kolaydır. Ancak listenizi takip etmeniz gerekmektedir. Eğer ulaşmak istediğiniz insanlar varsa bildirimlerine listeden bakabilirsiniz.

Kara Listeye Eklenen Numaradan Mesaj Gelir Mi?

Kara listeye eklenen numaradan mesaj gelir. Ancak mesajın geldiğini sizin görmeniz mümkün değildir. Gelen mesaj da kara listeye düşmektedir. Bildirim olarak görmeniz mümkün değildir. Özel olarak gelip gelmediğini görmeniz için bakmanız gerekmektedir. Bakmadığınız takdirde mesajları görmeniz ve bildiriminize düşmesi mümkün değildir.

Kara listeye düşen kişinin mesajları ancak listeden çıkardığınızda verilmektedir. Siz kişiyi görmek istemediğiniz için herhangi bir bildirimi size ulaşmamaktadır. Ayrıca istemediğiniz kişi başka numaralardan size ulaştığı zaman o numaraları da rehberinize eklemeden engellemeniz mümkündür.

Telefonda Kara Listeye Alındığımı Nasıl Fark Ederim?

Telefonda kara listeye alındığınızı fark etmek kolay değildir. Ancak aradığınız kişinin telefonu çalmadan direkt olarak meşgule düşüyorsa anlamanız mümkündür. Başka bir şekilde engelli olduğunuzu anlayamazsınız. Whatsapp engellemesi gibi fotoğraf gitmesi ya da mesajlarınızın tek tıka düşmesi gibi bir durum olmadığı için anlaşılması zor olmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın