WhatsApp Emoji Anlamları Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Makaleleri

WhatsApp Emoji Anlamları Nedir?

0

WhatsApp gibi uygulamalarda karşı tarafa kendimizi daha iyi bir şekilde anlatabilmek ve duygularımızı karşı tarafa geçirebilmek için emojileri kullanırız. Her bir emojinin kendine özgü bir anlamı, kendine has bir özelliği bulunur. Peki, WhatsApp’da çok sık kullandığımız emojilerin anlamlarını biliyor musunuz? Eğer duygularınızı karşı tarafa daha iyi bir şekilde ifade etmek istiyorsanız göndereceğiniz birkaç emojiyle kendinizi karşı tarafa kısaca anlatabilirsiniz.

WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram veya diğer bütün uygulamalar her birisinde özel olarak kullanabileceğiniz bir çok farklı emoji bulunmaktadır. Bu emojilerin her birisinin birden fazla anlamı bulunabiliyor fakat birden fazla anlam karmaşasını emojilere yüklemeden en doğru anlamı öğrenerek konuşmalarınızda uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. WhatsApp emoji anlamları konusunda sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olduğumuz bu içeriğimize mutlaka göz atın!

Emoji Nedir?

Kelimelerin dili haline gelen emojiler iletişimin en önemli parçası haline geldi. Akıllı telefonların hayatımıza tamamen yerleşmesiyle birlikte kendimizi kolayca ifade edebileceğiniz farklı özelliklerde bizlerin hayatını kolaylaştırmış oldu. Bu özelliklerden bir tanesi de emojiler. Emojiler sayesinde akıllı telefonlarımızdan karşı tarafta konuştuğumuz kişiye hiçbir şey yazmasak bile tek bir emojiyle ne demek istediğimizi kısaca anlatabiliyoruz.

Emoji ilk olarak 1990 yıllarında Japonya’da kullanılmaya başlanılmıştır. Kullanan ilk kişiyse Shigetaka Kurita’dır. İlk akıllı cihazlar için emoji tasarımı yapan bu isim günümüzde bir çok emojinin daha açık, daha anlamlı ve daha sık kullanılmasına neden olmuştur.

WhatsApp Emoji Anlamları

Karşınızdaki kişiye tek bir emojiyle kendinizi hızlıca ifade edebileceğinizi biliyorsanız fakat emojilerin ne anlama geldiği konusunda endişeniz varsa WhatsApp emoji anlamları içeriğimizle bu konudaki eksiğinizi giderebilirsiniz. Düşüncelerinizi kolay, hızlı ve şeffaf bir şekilde karşı tarafa sunmak, iletişiminizi çok daha keyifli hale getirebilmek ve sohbetinize hava katabilmek için emojileri kullanmaktan çekinmeyin. Bazı emojilerin anlamlarını sizlere aşağıda detaylı bir şekilde paylaştık.

  • Gülen yüz emojisi 😊 – En çok kullanılan emojiler listesinde ilk sırada yer alan gülen yüz emojisi karşı tarafa samimiyetinizi gösterebilir.
  • Pembe Yanaklı Gülen Yüz Emojisi 😊 – Eğer bir mesaja olumlu cevap vermek istiyorsanız ve size söyledikleriyle mutlu olduğunuzu göstermek istiyorsanız bu emojiyi kullanabilirsiniz.
  • Şaşı Gözlü Gülen Surat Emojisi 😊 – Yabancılarda ‘’LoL’’ yani kahkaha anlamında kullanılan bu emoji karşınızdaki kişinin söylediği sözlere karşı ne kadar güldüğünüzü anlatmak için kullanılabilir.
  • Terleyen Gülen Surat Emojisi 😅 – Bir şeye hem güldüğünüzü hem de rahatsız olduğunuzu göstermek için bu emojiyi kullanmanız gayet doğru bir hareket olacaktır.
  • Tersten Gülen Yüz Emojisi 🙃 – Kibar bir şekilde yaptığınız şakaların sonuna bu emojiyi kullanmanız sizi daha samimi hale getirecektir.

WhatsApp ve diğer uygulamalarda sık bir şekilde kullandığımız emojilerin anlamlarını daha detaylı ve geniş bir şekilde incelemek istiyorsanız Nasıl Gidilir internet sitesini kullanabilirsiniz. Emojilerin tüm tanımlarını bulabileceğiniz bu internet sitesinde yararınıza bir çok bilgi bulunmaktadır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın