AA Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

AA Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

0

AA krem; adını İngilizce’deki “Anti Aging” kelimelerinin baş harflerinden alan ve Türkiye’de BB, CC, DD kremler gibi özel ambalajlarda bulunmayan kremlerdir. Anti aging, Türkçe’de “Yaşlanma Karşıtı” anlamına gelmektedir. AA kremlerin amacı yaşlanma belirtilerini gizlemek, geciktirmek ve önlemektir. Temel amacının yanında güneşten korumak, nemlendirmek, kapatıcılık gibi amaçlara da hizmet eden çeşitleri bulunmaktadır.

AA Krem Ne İşe Yarar?

AA krem yararları; yaşlılık belirtilerini önlemek, geciktirmek ve gizlemektir. Bununla birlikte bazı çeşitleri cildi nemlendirmeye, güneşten korumaya ve cilt tonunu eşitlemeye de yaramaktadır. Cildimiz çevreden ve yaşam tarzından doğrudan etkilendiğinden dolayı, yaşlanma belirtilerini en fazla gösteren organımızdır. Özellikle de yüz bölgesinde oluşan yaşlanma belirtileri tatsız bir duruma neden olmaktadır. Bu nedenle anti aging kremler sıklıkla tercih edilmektedir.

AA Krem Nasıl Kullanılır?

AA krem kullanım şekli; kremden yeterli miktarda alarak doğru hareketlerle cilde yedirmektir. Kan akışının hızlandırılması, ürünün hızlıca hareketlenmesini ve çabuk emilmesini sağlayacağından dolayı dairesel hareketlerle sürülmesi iyi olmaktadır. Bu kremler özellikle gündüz kullanıldığında, nemlendirici ve güneş kremleriyle birlikte kullanılabilmektedir. AA kremlerin gece ya da gündüz kullanılması gerektiğiyle ilgili özel bir bilgi bulunmamaktadır.

AA Krem Sivilceleri Kapatır Mı?

AA krem sivilceler üzerinde kapatıcı bir etkiye sahip değildir. AA kremlerin BB ve CC gibi kapatıcılık etkisi bulunan çeşitleri de bulunabilmektedir ancak bu kremlerin asıl amacı kapatıcılık değil yaşlanma belirtilerini gidermektir. Dolayısıyla sivilceleri kapatmak için fondöten ya da BB krem gibi ürünlerin kullanılması daha uygun olmaktadır.

AA Krem Renk Tonu Nasıl Açılır?

AA krem renk tonu açma, kremin içine üçte bir oranında nemlendirici katılarak yapılabilmektedir. Söz konusu yöntem yalnızca AA kremler için değil bütün renkli kremler için geçerli bir yöntemdir. Eğer AA kreminiz renkliyse ve kendi tonunuzdan daha koyu bir tonunu satın aldıysanız içerisine bir miktar nemlendirici katarak seyrelmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: EE Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanım Kılavuzu

AA Krem ve Fondöten Farkı Nedir?

AA krem ve fondöten farkı; AA kremlerin yaşlanma karşıtı bakım kremleriyken, fondötenlerin pürüzsüz bir cilt elde etmek için kullanılan makyaj ürünleri olmasıdır. Fondötenler cilt kusurlarını kapatarak, kusursuz bir cilt görünümü elde etmek için kullanılmaktadır. AA kremler ise temelde yaşlılık belirtileri konusunda bakım sağlamayı amaçlayan kremlerdir.

AA Krem Hangi Ciltler İçin?

AA krem cilt tipi her ne olursa olsun kullanılabilmektedir. Farklı cilt tiplerine sahip kişiler tarafından, bu kremin kendilerine uygun olup olmadığı merak edilmektedir. AA kremler cilt tipi farkı gözetmeksizin üretilmiş kremlerdir ve bu nedenle bütün cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Kuru, yağlı ya da karma ciltlerin tümü bu kremi rahatlıkla kullanabilmektedir.

AA Kremi Kimler Kullanabilir?

AA kremi kullanabilecek kişiler, orta yaş ve üzeri kişilerdir. AA kremlerin herkesin kullanımına uygun olduğu ifade edilmiş olsa da, yaşlanma karşıtı kremler olduklarından dolayı genç yaşların bu kremlere ihtiyacı olmamaktadır. Dolayısıyla AA kremler ileri yaşlar tarafından daha çok ihtiyaç duyulan ve kullanılan kremlerdir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın