Burun Kaldırma Egzersizi Nedir? İşe Yarıyor Mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Burun Kaldırma Egzersizi Nedir? İşe Yarıyor Mu?

0

Burun kaldırma egzersizi, kolaylıkla yapılabilen ve burnunuzun şekillenmesine yarayan egzersiz olarak bilinmektedir. Düzenli olarak hareketlerin yapılması sonucunda burnunuzun istediğiniz şekle erişmesini sağlamaktadır. Oldukça basit ve kullanışlı olan hareketleri yapmak sandığınızdan da çok işe yarayacaktır.

Burun Kaldırma Egzersizi Nasıl Yapılır?

Burun kaldırma egzersizleri temelde çok basit hareketlere dayanmaktadır. İlk olarak yapmanız gereken sağ burun deliğinizi tıkayarak sol kısımdan nefes almak. Burada 5’e kadar saymanız gerekmektedir. Bir saniye sonra nefesin tamamını vermelisiniz. Aradan 1 saniye geçtikten sonra aynısını diğer burun deliğiniz için deneyin. İki burun deliğiniz için de toplamda 7.5’ar dakikadan 15 dakika yapın.

İkinci bir yol ise; Bir elinizin iki parmağı ile burnunuzu sabitleyin. Daha sonra diğer elinizin parmağını burun ucuna doğru gelecek şekilde itin. Ağız kapalı iken yutkunma hareketi gerçekleştirin. Günlük 20-30 tekrar ile istediğiniz sonuca erişmek mümkün olacaktır.

Üçüncü olarak; daha basit bir yol bulunmaktadır. İlk yapmanız gereken gülümsemek. Daha sonra burun içinde bulunan kas yardımı ile burnu yukarı doğru hareket ettirmek. Bu hareketi de günde 20-30 kere tekrar etmeniz oldukça yeterli olacaktır.

Diş Macunu Burun Küçültür Mü?

Diş macunu ile burun küçültme arasında bir bağlantı bulunmamaktadır. Diş macunu burundaki ödem ile ilgilidir. Burun da vücut gibi ödem toplamaya müsait bir yapıdadır. Burada bir şişlik oluşmaktadır. Oluşan ödemi yok etmek adına diş macunu ile karışım hazırlanmaktadır ve bu karışım ödem oluşmasını engellemektedir.

Burun Kaldırma Egzersizi İşe Yarıyor Mu?

burun kaldirma egzersizi ise yariyor mu

Burun kaldırma egzersizleri kesinlikle işe yaramaktadır. Evde her gün hareketler yapıldığında burun üzerinde kalkık bir görüntü elde edilebilmektedir. Burada yukarıda anlatılan 3 yoldan birini yapmak yeterli olacaktır. Önemli olan düzenli ve sıkı bir şekilde bu hareketlere devam etmektir. Sabırlı bir şekilde ilerlendiğinde olumlu sonuçlar alınabilir.

Egzersizlerle Burun Düzelir Mi?

Egzersiz ile burun düzelmesi için burada burnun yapısı ön plana çıkmaktadır. Özellikle kemerli burunlarda estetik müdahale kapasitesi oldukça yüksektir. Araştırmalar incelendiğinde kemerli burun yapısına sahip insanların daha çok ve daha kolay ameliyat olabildiği görülmektedir. Fakat buna rağmen kemerli burunlarda egzersiz ile düzelmesi mümkün değildir. Hiçbir egzersiz kemerli burunun düzelmesini sağlamamaktadır.

Bu durum dışında burun yapılarına sahip olan bireyler evde egzersizler yaparak burun görünümlerinde değişiklik yapabilirler. Yine de halk arasında geçen “Egzersiz ile kemerli burun düzelir” düşüncesine itibar etmemek gerekir.

Burun Kaç Yaşında Şekillenir?

Burun şekillenmesi yaşı genellikle 15-16 yaş arasında şekillenmektedir. Burun oluşumunun büyük bir bölümü bu dönemde olmaktadır. Fakat yaş birçok faktöre bağlı bir şekilde değişiklik göstermektedir. Deneyimli bir estetik cerrah size bu noktada daha yardımcı olacaktır. Bu konuda bilenlerle çalışma yapmak ve onların yönlendirmeleri ile devam etmek gerekmektedir.

Burun Düşüklüğü Neden Olur?

Burun düşüklüğü nedenleri genellikle kıkırdağın gelişimi sırasında oluşan dudak yarılması meydana gelmesi ile oluşmaktadır. En yaygın sebeplerinden biri de rinoplasti sırasında alınan fazla kemik ve dokunun çıkarılması sonucunda alınabilecek sert darbelerin etkisinden kaynaklıdır. Burada burun düşüklüğünün nedeni ameliyat sonucunda oluşmaktadır.

Doğal Yollarla Burun Kemeri Düzeltme Nasıl Olur? Mümkün Mü?

Kemerli burun düzelmesi yukarıda da belirtildiği gibi egzersizlerle zor olmaktadır. Bunun dışında burun yapısına sahip olan bireylerin doğal yollarla burun düzeltmesi daha kolay olabilmektedir. Fakat yine de kemerli burun yapısına sahipseniz daha fazla eğersiz ve çok daha fazla düzenle bir takım değişiklikler olabilmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın