Travazol Krem Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Nereye Sürülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Moda

Travazol Krem Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Nereye Sürülür?

0

Travazol krem, kızarıklığa, egzamaya, kaşıntı ve ağrılı olan iltihaplara iyi gelmektedir. Oldukça iyi bir medikal krem olarak bilinmektedir. Genellikle mantar ve pişik rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Eczanelerde, dermatologların verdiği reçete üzerinden satın alınmaktadır. Özellikle mantar tedavilerinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte, bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama gibi iltihaplar için de kullanılmaktadır.

Pişik durumlarında özellikle bebek ya da yetişkin hiç fark etmez iyi geldiği bilinmektedir. Fakat içerisinde bulunan etken maddeleri (İzokonazol nitrat ve diflukortolon valerat) bilmek önemlidir. Aksi taktirde alerjiniz varsa kullanmamanız gerekmektedir. Oldukça farklı ve fazla bir işleve sahip olan bu krem, rahatsızlığınızı geçirmeniz adına çok iyi bir yardımcıdır.

İçindekiler

Travazol Krem Nelere İyi Gelir?

Travazol merhem, en çok mantar rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Pişiklerde kullanımı da oldukça yaygındır. Bebekler ya da yetişkinlerde sıkıntılı olan bölgeye uygulanır. Fakat bölgenin kesinlikle hava alması gerekmektedir. Ayrıca temiz kıyafetlerin giyilmesi iyileşme açısından da önemlidir. Bunlara dikkat edildiğinde hızlı bir iyileşme dönemine girmiş olunmaktadır. Bu işlemim düzenli olarak yapılması önemlidir.

Aynı zamanda travazol, cilt lekeleri üzerinde de kullanılmaktadır. Sahip olduğu etken maddeler sayesinde cildi besleme özelliği bulunmaktadır. Yalnız bunu öncelikli olarak doktorun vermesi gerekmektedir. Doktorunuz uygun görürse başlamanız gerekmektedir. Travazol pişik kremi uyguladığınızda kesinlikle size yardımcı olacaktır.

Egzemaya karşı bu kremi kullanmak sizi rahatlatacaktır. Doktorun vermesi durumunda kesinlikle egzema hastalarının kullanması gerekmektedir. Yüzde bulunan kaşıntı, iltihap, kızarıklık için güvenle kullanımı uygundur. İnce bir tabaka halinde az miktarda uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: BB Krem Ne İşe Yarar?

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem yüze sürülme durumu ancak göz ve çevresi gibi hassas bölgelere gelmemek kaydı ile sürülmelidir. Reçete ile aldığız ve hekiminiz tarafından “yüzünüze sürülebilir” dendiğinde sürülmesi gerekmektedir. Doktor karar vermeden kesinlikle böyle bir uygulama yapılmamalıdır. Aksi taktirde istenmeyen durumlar meydana gelebilmektedir.

travazol krem yuze surulur mu
travazol krem yuze surulur mu

Özellikle göz ve çevresi daha sonra da ağız bölgesine kesinlikle temas etmeden kullanmak gerekmektedir. Daha sonra yüzünüzü iyice yıkayıp temiz bir havlu ile de silmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için tekrar tekrar belirtmek gerekir ki ilk olarak hekim oluru olması gerekmektedir.

Travazol Krem Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Travazol krem sivilcelere iyi gelmez. Cilt üzerinde sivilce tedavisi için sürülmeyeceğini bilmek gerekmektedir. Aynı zamanda çok uzun süre kullanımında ise tüylenmeye sebep olmaktadır. Bu durumlara dikkat etmek gerekmektedir.

Günde 2 defadan fazla sürmek iyi bir şey değildir. Ayrıca sivilceler için de farklı kremler mevcuttur. Bir dermatolog hekime danışarak sivilce tedavisi için gerekli kremi temin edebilirsiniz. Ayrıca bir sivilce kremi olarak kullanmak yanlıştır.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Travazol krem, genital bölge üzerinde yaşanan enfeksiyonların, mantarların ve kaşındı gibi durumların iyileşmesine yönelik kullanılan bir kremdir. Travazol’un vajina içerisine sürülmesi hekimler tarafından pek fazla önerilmemektedir. Genelde vajinanın dış kısmına sürülmesi ve sıkıntı yaşanan bölgeye uygulanması gerekmektedir. Bu dış kısım idrarın atıldığı bölgeye doğru olmaktadır.

Bunun dışında hekiminizin vermiş olduğu talimatlara ve kullanıma aykırı hareket etmekten kaçının. Özellikle reçete de yazılanlara uyulması çok önemlidir. Vajinaya sürülen kremlerin çoğunda da bu durum geçerlidir. Kesinlikle yanlış bir şey yapmaktan kaçının ve eğer doktorunuz da size yardımcı olamadıysa eczacınıza danışın.

İlginizi Çekebilir: CC Krem Ne İşe Yarar?

Travazol Krem Vajinada Yanma Yapıyor Ne Yapmalıyım?

Travazol krem kullanımı, hekimlerin vermiş olduğu talimatlar üzerinden ilerlemektedir. Bu talimatların dışına çıkılmaması gerekmektedir. Ya da farklı bir işlem yapıldığında oluşan olumsuz durumlarda kesinlikle ilk olarak doktora başvurulması gerekmektedir. Burada önemli olan rahatsızlık hissettiğiniz bölgeye ince bir tabaka, hafif şekilde sürmektir. Eğer her şeyi doğru yaomanıza rağmen kaşıntı ya da yanma varsa;

  • Adım 1: İlk olarak denenmesi gereken yöntem elma sirkesidir. Elma sirkesinin içerisinde bulunan antibakteriyel özellik sayesinde sıkıntının giderilmesi sağlanacaktır.
  • Adım 2: Şimdi yapmanız gereken 2 yemek kaşığı elma sirkesini alıp bir kaba koymak.
  • Adım 3:  Elmas sirkesini ılık su ile karıştırın.
  • Adım 4: Gün içerisinde sıkıntı yaşadığınız bölgeye hafif bir şekilde uygulayın. 2-3 kez yıkamanız yeterli olacaktır.
  • Adım 5: Eğer halen sorun geçmiyorsa en yakın doktora başvurun.

Travazol Krem Mantarı Kaç Günde Geçirir?

Travazol krem mantar tedavisi için kullanıldığında insandan insana değişmekle birlikte genellikle 1 hafta ile 10 gün içerisinde olumlu sonuç alınmaktadır. Bu aslında oldukça güzel bir sonuçtur. Cilt üzerinde bulunana sıkıntıların giderilmesi adına kısa bir süre bile sayılabilmektedir.

Travazol Krem Ayak Mantarına İyi Gelir Mi?

Travazol krem, ayak mantarına ve genital bölgede oluşan mantarlı dokulara iyi gelmektedir. Bu bölgelerin temizlenmesini sağlamaktadır. Mantar lezyonundan kaynaklı oluşan kızarıklık, kaşınma, yanma gibi durumları da düzeltmekte yardımcı olmaktadır. Fakat yapılması gereken ilk şey, kesinlikle doktora giderek bir hekim reçetesi ile ilacı almaktır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar olması kuvvetle muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir: DD Krem Ne İşe Yarar?

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın