Cloudflare Error 522 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Cloudflare Error 522 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

0

Cloudflare error 522 hatası, Internet barınmak sunucunuza erişememe dizinden kaynaklı gösterilen bir hata olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hata genel olarak  CloudFlare’den kaynaklı değil;5xx  durum kodları sunuculardan kaynaklıdır. Cloudflare  ile kaynak sunucu arasında bulunan iletişim herhangi bir nedenden dolayı başarısız olduğunda ” bağlantı zaman aşımına uğradı” mesajı ile karşılaşmanız mümkündür.

İçindekiler

Cloudflare Error 522 Hatası Nasıl Çözülür?

Cloudflare hatası çözümü için öncelikli olarak bilinmesi gereken temel faktör bazı durumlarda anlık yoğunluklar veya anlık kesintilerden kaynaklı olduğudur. Bir süre bekledikten sonra bağlantı kurmayı denemeniz ilk olarak tavsiye edilmektedir. Eğer bu sıkıntıyı çözmez ve sorun hala devam ederse;

Çözüm 1: IP filtrelemeyi kontrol edin.

Bağlantının zaman aşımına uğraması hatalarını ana nedenlerinden biri, Cloudflare  IP’sinin, güvenlik duvarının ya da diğer filtremi uygulamalarının engellemelerinden kaynaklanmaktadır. IP filtrelemesi kontrol edildiğinde bazı adreslerin yanlışlıkla engellenmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle; htaccess, güvenlik duvarı ya da iptables  gibi bölgelerin engellenmediğinden emin olmanız gerekmektedir.

Çözüm 2: Sunucu kaynaklarını kontrol edin.

Cloudflare hatası çözümü için yapılması gereken diğer bir adım da sunucu kaynaklarını kontrol etmektir. Aşırı istek, yüksek sunucu yükü gibi nedenlerden dolayı bu hatayı almanız mümkündür.

Çözüm 3: WordPress eklentilerinizi kontrol edin.

Bazı WordPress eklentileri sunucu için bir tehdit oluşturmaktadır ve gerekenden fazla bir şekilde yük yaratmaktadır. Bu nedenle eklentilerinizi kontrol ederek gereksiz eklentileri silmeniz ve geçmişe yönelik çerezleri ve yok etmeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: DNS Değiştiriyorum Ama Yasaklı Sitelere Giremiyorum Neden?

Error 520 Hatası Nedir?

520 hatası ile bağlantı kurduğu ancak bağlantı tarafından istek tamamlanmadığı zaman alınmaktadır. Genel olarak bakıldığında sunucu içerisinde çalışan yazılımı sistem kaynaklarını tüketilmesinden ya da çeşitli kesimlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Sunucu, cpu, ram gibi kullanılabilir teknolojideki ümitleri zorlamaya başladığında Doğru cevaplandırıldı olmayabilir 520 hatasının verilmesi mümkündür.

Error 520 Hatası Nasıl Çözülür?

  • Adım 1: Error 520 hatası verildiğinde kurtulmak için kullanılan en işlevsel yöntem olarak tarayıcı çerezlerinin silinmesidir. Bunun için Google sunucunuzu açın.
  • Adım 2: geçmiş sekmesine tıklayın.
  • Adım 3: Karşınıza çıkan “Tarama verilerini temizle” butonuna gelerek temizleyin.
  • Adım 4: Böylelikle kolay bir şekilde verilecek temizlemiş olmanız mümkündür.
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın